09.06.2015. 16:20
Pasaules kausā futbolā U20 vecuma grupā ir izspēlēts grupu turnīrs un 10. jūnijā tiks aizvadītas pirmās izslēgšanas spēles. Astotdaļfināla centrālās spēles būs Brazīlija - Urugvaja un Vācija – Nigērija, kas norisināsies ceturtdien 11. jūnijā.

Noslēdzoties apakšgrupu turnīram, Pasaules kausā U20 vecuma grupā turnīrs ir beidzies astoņām no 24 izlasēm. Starp šīm astoņām izlasēm ir redzamas arī Argentīna un Meksika, kuras var lepoties ar senām futbola tradīcijām. Apakšgrupās cīņa bija ļoti sīva, par ko liecina fakts, ka ārpus top 16 palika jau divas pieminētās futbola lielvalstis. Seškārtējā turnīra čempione Argentīna bija atvedusi ļoti spēcīgu sastāvu, un tīkoja iegūt septīto titulu. Divi neizšķirti un viens zaudējums nebija pietiekami, lai pārvarētu grupu turnīra barjeru, un turnīra lielākajiem favorītiem čempionāts ir beidzies. Bija komandas, kurām paveicās vairāk, citām mazāk, taču ar to bija jārēķinās šādā turnīrā, katrai komandai ir dotas trīs spēles, kurās tām ir jāparāda labākais sniegums, lai turnīrs tām nebeigtos priekšlaicīgi. Grupu turnīrā pavisam tika gūti 244 vārti 36 spēlēs, kas ir teju septiņi vārti katrā spēlē.

Komanda P Vārti V grupā Reģions
Hondurasa 3 5:11 3. CONCACAF
Fidži 3 4:11 4. Okeānija
Meksika 3 2:5 4. CONCACAF
Argentīna 2 4:5 3. Dienvidamerika
Panama 1 3:5 4. CONCACAF
Katara 0 1:7 4. Āzija
Ziemeļkoreja 0 1:12 4. Āzija
Mjanma 0 2:13 4. Āzija

CONCACAF - Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību jūras futbola asociācija.

Astotdaļfinālam ir kvalificējušās visas sešas Eiropas komandas, visas četras Āfrikas komandas, trīs no četrām Dienvidamerikas komandas un pa vienai no Okeānijas, Āzijas un CONCACAF. Āziju pārstāvošās komandas šajā turnīrā nospēlēja vāji, jo trīs Āzijas reģiona komandas, kuras nekvalificējās izslēgšanas spēlēm palika pēdējās savās grupās neizcīnot pat punktu, pa trijām kopā ņemot vidēji spēlē ielaida 3,5 vārtus un iesita vien 0,4. Uzbekistāna no Āzijas reģiona uzrādīja labāko rezultātu un spēja pārvarēt grupu turnīru, bet tā iekļuva izslēgšanas spēlēs izcīnot tikai vienu uzvaru un tikpat labi tās vietu varēja ieņemt debitante Fidži vai Hondurasa.

Pie turnīra favorītēm tiek pieskaitītas Brazīlija, Vācija, Nigērija un Portugāle. Interesanti ir tas, ka šīs komandas ir tuvu viena otrai izslēgšanas spēļu zaros. Ja Brazīlija un Portugāle uzvarēs savus pretiniekus astotdaļfinālā, tad tām būs jāmēro spēki jau nākamajā kārtā (ceturtdaļfinālā). Astotdaļfināla visintriģējošākā spēle solās norisināties starp Vācijas un Nigērijas izlasēm. Lai arī Vācija ir guvusi par vienu uzvaru vairāk un izskatās iespaidīgāk, arī Āfrikas čempionu sastāvā ir ļoti talantīgi futbolisti.

Par turnīra ‘’melnajiem zirdziņiem’’ var uzskatīt Ganas un Ukrainas izlases, kuras nedaudz negaidīti uzvarēja savās grupās. Kamēr Ganas izlasei līdzvērtīgu pienesumu spēles veidošanā sniedz visa komanda, tikmēr Ukrainas komandai ļoti izšķirošs faktors ir līderu spēle. Interesants fakts ir, ka Ukraina ir vienīgā komanda, kura vēl nav ielaidusi vārtus, kā arī tas, ka ukraiņu uzbrucējs Viktors Kovaļenko ir rezultatīvākais turnīra spēlētājs!

Lai Kovaļenko kļūtu par visu laiku labāko vārtu guvēju šajā turnīrā, viņam ir jāspēj pārspēt pretinieku vārtsargu vēl sešas reizes, jo 2001.gadā rekordu uzstādīja Havjers Saviola, kurš guva 11 vārtus. 2005. gadā par turnīra labāko vārtu guvēju Lionels Mesi, kurš turnīrā guva sešus vārtus, bet vēl pēc diviem gadiem par labāko kļuva Mesi tautietis Serhio Aguero (seši vārti).

Pāris Komanda Datums un laiks
1A Brazīlija - Urugvaja 11. jūnijs 10:30
2A Portugāle - Jaunzēlande 11. jūnijs 10:30
3A Austrija - Uzbekistāna 11. jūnijs 7:00
4A Ukraina - Senegāla 10. jūnijs 10:30
1B ASV – Kolumbija 10. jūnijs 10:30
2B Serbija – Ungārija 10. jūnijs 7:00
3B Gana – Mali 10. jūnijs 7:00
4B Vācija – Nigērija 11. jūnijs 10:30

Tabulā norādīts spēles sākums pēc Latvijas laika.

Ceturtdaļfinālā savā starp tiksies 1A un 2A pāru uzvarētāji, 3A un 4A pāru uzvarētāji, tāpat arī 1B un 2B pāru uzvarētāji, 3B un 4B pāru uzvarētāji

V Vārds Vārti Izlase Klubs
1. Viktors Kovaļenko 5 Ukraina FC Shakhtar Donetsk (Ukraina)
2. Marks Stendera 4 Vācija Eintracht Frankfurt (Vācija)
3. Andrē Silva 4 Portugāle FC Porto B (Portugāle)
4. Bence Mervo 4 Ungārija Győri ETO FC (Ungārija)
5. Hanu Muhtars 4 Vācija Benfica (Portugāle)
V Vārds Piespēles Izlase Klubs
1. Nuno Santos 3 Portugāle Benfica B (Portugāle)
2. Artjoms Biesiedins 2 Ukraina Dynamo Kyiv (Ukraina)
3. Zolts Kalmārs 2 Ungārija RB Leipzig (Vācija)
4. Noa Billingslijs 2 Jaunzēlande Wanderers SC (Jaunzēlande)
5. Andreass Pereira 2 Brazīlija Manchester United (Anglija)

Iepriekšējā čempione Francija nespēja kvalificēties finālturnīram, tādēļ aizstāvēt titulu viņiem nebūs iespējams. Francija ir viena no septiņām komandām, kas būdama čempione nav kvalificējusies finālturnīram.

Komanda gads
Vācija 1983.
Dienvidslāvija 1989.
Spānija 2001.
Argentīna 2009.
Gana 2011.
Brazīlija 2013.
Francija 2015.

Resursi:FIFA U-20 World Cup records - Wikipedia, the...2015 FIFA U-20 World Cup - Wikipedia, the free...FIFA U-20 World Cup New Zealand 2015 - Matches...Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009
Кушнир Наталья Кушнир НатальяФитнес, Аэробика, Боди-байк
Регистрация