03.07.2014. 19:01
Latvijas U20 sieviešu basketbola izlase ceturtdien, 3. jūlijā, pirmajā Eiropas čempionāta spēlē Udīnē uzvarēja Grieķiju ar rezultātu 69:56. Piektdien plkst. 15:00 Latvija spēlēs pret Franciju, sestdien plkst. 21:45 pret Spāniju. Cīņu par astoņnieku turpinās B grupas trīs labākās komandas.

Aivara Vīnberga trenētā komanda pirmo oficiālo pārbaudes spēli aizvadīja tikai 27. jūnijā, Viļņā tiekoties ar Baltkrieviju. Kaimiņienes tika pārspētas divreiz (81:70 un 87:70), savukārt iepriekšējās trīs nedēļās nācās iztikt ar treniņspēlēm pret 1997. gadā dzimušajiem Juglas puišiem un U18 izlasi. Turpretī Grieķija devās uz draudzības spēlēm Bulgārijā un pārbaudes turnīru Francijā.

1994. gadā dzimušo Grieķijas spēlētāju paaudze visu laiku spēlēja virslīgā (U16 čempionātā desmitā vieta, U18 vienpadsmitā vieta, pērn U20 devītā vieta), kamēr Latvijas meitenes cīnījās par izkļūšanu no B divīzijas. No pērnā sastāva dienvidniecēm sastāvā palikušas Stamolampru un Tarla, savukārt viņu gadu jaunākās kolēģes 2013. gadā ierindojās desmitajā vietā U18 čempionātā.

Latvija: Fomina, Krēsliņa, Laksa, Langina, VeidereGrieķija: Stamolamprou, Kalomitsini, Tarla, Kyratzi, Farou

Dienvidnieču rindās pirmajā puslaikā iniciatīvu uzņēmās saspēles vadītāja Anna Stamolampru, kura guva 15 no 28 Grieķijas punktiem. Viņa vairākkārt izvirzīja savu komandu vadībā, taču Latvijas basketbolistes katru reizi atspēlējās. Kate Krēsliņa starta minūtēs guva piecus punktus, bet pirmā ceturtdaļa noslēdzās neizšķirti – 11:11.

Starta desmitminūtē komandas netrāpīja nevienu no septiņiem tālmetieniem, taču nākamajās piecās minūtēs perimetrā atzīmējās piecas reizes. Vispirms izcēlās Stamolampru (12:14), savukārt četri nākamie mēģinājumi izdevās Latvijas jaunietēm. Kitija Laksa, Kate Aizsila un Ilze Jākobsone (divreiz) nodrošināja izrāvienu 14:4, ceturtdaļas vidū piespiežot Grieķijai pieprasīt minūtes pārtraukumu – 26:18. Astoņpadsmitās minūtes sākumā Krēsliņa palielināja Latvijas pārsvaru līdz trīspadsmit punktiem (35:22), tomēr pēdējos sešus punktus puslaikā guva pretinieces – 35:28.

Spēlei atsākoties, grieķu uzbrucēja Kalomicini samazināja starpību līdz pieciem punktiem, taču sāncenses atvēsināja Kates Krēsliņas tālmetiens – 42:34. Pretinieces neatlaidās, pēc Stamolampru kārtējām aktivitātēm pietuvojoties četru punktu attālumā – 44:40. Trešās ceturtdaļas beigās atkal ierunājās Latvijas tālā artilērija. Ilze Jākobsone un Paula Langina atjaunoja solīdāku pārsvaru – 52:42.

Pēdējās ceturtdaļas sākumā aktivizējās grieķu spēka uzbrucējas Tarla un Faru. Uzbrukumā viņām aktīvāko pretsparu izrādīja Kitija Laksa, ar precīziem metieniem neļaujot grieķietēm tikt tuvāk par 7-8 punktiem. Izšķirošajās minūtēs divus tālmetienus pretinieču grozā iemeta saspēles vadītāja Asnāte Fomina, 100 sekundes pirms pamatlaika beigām atjaunojot ar divciparu skaitli rakstāmu pārsvaru – 65:54. Galotnē uzvara tika nosargāta. Punktu spēlei pielika debitantes Sindijas Gūtmanes tālmetiens – 69:56.

Grieķija – Latvija 56:69 (11:11, 17:24, 14:17,14:17)Grieķija: Stamolamprou 21, Tarla 11, Kalomitsini 7.Latvija: Krēsliņa 14 (2p 4/5, 3p 1/2, 1p 3/4; 6ab), Jākobsone 11 (3p 3/6; 3ab), Laksa 10 (4ab), Veidere 9 (3ab, 8ip), Fomina 8 (3p 2/3), Kate Aizsila 7, Langina 4, Gūtmane 4, Ance Aizsila 2, Džarcāne, Tomsone, Reine.

Metieni no spēles: 19/50 vs 22/462p: 17/39 vs 12/283p: 2/11 vs 10/181p: 16/24 vs 15/21AB: 23 (7/16) vs 28 (5/23)RP: 4 vs 3Kļ.: 12 vs 13PB: 4 vs 2BM: 1 vs 1Personiskās piezīmes: 18 vs 20Punkti ātrajos uzbrukumos: 9 vs 14Punkti pēc kļūdām: 5 vs 4Otrās iespējas punkti: 10 vs 5Punkti soda laukumā: 34 vs 24Starta piecnieki: 52 vs 58Rezerves: 4 vs 11

FIBA piedāvās bezmaksas tiešraidēs sekot 25 no 72 spēlēm, nodrošinot pārraides mājas lapā youtube.com/FIBA . Pusfināli un medaļu spēles tiks pārraidītas maksas kanālā LiveBasketball.tv .