03.02.2015. 21:44
Latvijas U16 puišu izlase starptautiskajā  Pinar turnīrā Turcijas pilsētā Konjā ceturtajā spēlē pārspēja Melnkalnes kadetus – 76:70 (22:13, 37:24, 53:43). Pēc četrām kārtām latvieši ar bilanci 2-2 nodrošinājuši vismaz 4.vietu grupā. Trešdien plkst.16:45 spēle ar Gruzijas komandu. Piektdien un sestdien pusfināla un fināla spēles par 5./8.vietu. Kadetiem tā ir kārtējā pārbaude, gatavojoties Eiropas U16 čempionātam, kas augustā risināsies Lietuvas pilsētā Kauņā.

U16 izlases galvenais treneris Guntis Endzels:

„Pēc diviem zaudējumiem izdarījām secinājumus, turklāt iepriekšējais mačs ar frančiem satura ziņā nebija tik slikts – videoseansā bija iespēja parādīt labas epizodes. Tas vairoja pārliecību par saviem spēkiem un šodien spēles sākums izdevās. Bija laba aizsardzība, bija vieglie punkti uzbrukumā. Kontrolējām spēli un panācām itin drošu pārsvaru. Punktus krāja daudzi basketbolisti, arī spēles laiku centos sadalīt vienlīdzīgi.

Otrajā puslaikā brīžiem paši sev atgādinājām par mūsu problēmām. Tiklīdz pajuka spēles organizācija uzbrukumā un sākās mēģinājumi nevietā uzņemties iniciatīvu, lai ar ātriem metieniem panāktu lūzumu, pārsvars sāka dilt. Turklāt, tiklīdz apstājās uzbrukums, parādījās paviršības arī aizsardzībā. Par laimi, galotnē pieteicās spēlētāji ar vēsām galvām un spēju pieņemt pareizus lēmumus.

Esam izcīnījuši tiesības pēdējās divas spēles aizvadīt lielajā zālē. Puišiem tas būs stimuls un jauna pieredze. Taču sportiskais rezultāts patlaban nav svarīgākais. Galvenais, ka ir ļoti daudz vērtīgas informācijas – gan mums, treneriem, par spēlētājiem, gan puišiem par savu reālo varēšanu.”

Pinar turnīrā piedalās 12 komandas, kuras pirmajā posmā sadalītas divās grupās. Ceturtās kārtas rezultāti:

B grupā: Lietuva – Gruzija 100:53, Francija – Krievija 91:43, Latvija – Melnkalne 76:70. Situācija grupā: Francija 4-0, Lietuva 3-1, Gruzija 2-2, Latvija 2-2, Melnkalne 1-2, Krievija 0-4.

A grupā: Ķīna – Serbija 73:67, Itālija  – Vācija 53:55, Turcija – Bosnija 68:64. Situācija grupā: Bosnija 3-1, Itālija 3-1, Turcija 3-1, Serbija 1-3, Ķīna 1-3, Vācija 1-3.

Spēļu translācijas: http://www.tbftv.org/

Spēļu statistika tiešriades režīmā: TBF (labajā augšējā stūrī norāde "CANLI YAYIN")

Katras grupas pirmo divu vietu ieguvēji iekļūs galvenajā pusfinālā, trešās un ceturtās vietas ieguvējas cīnīsies par 5./8.vietu kopvērtējumā, bet divas pēdējās vienības izspēlēs 9.-12.vietu.

Latvijas U16 izlasē iekļauti: Rolands Opaļevs, Armands Berķis (abi Jelgava), Artūrs Žagars, Artūrs Kurucs, Linards Melderis (visi BJBS „Rīga/DSN”), Edgars Kaufmanis, Bogdans Raiļans, Anrijs Miška, Rainers Kalniņš (visi – Valmiera), Teodors Bergmanis (BJBS „Rīga”), Francis Lācis un Niks Višņēvičs (BJBS „Rīga/Rīdzene”). Galvenajam trenerim Guntim Endzelam palīdz treneri Pēteris Ozoliņš un Bruno Kārlis.

Latvijas komanda Turcijas turnīrā piedalīsies ceturto gadu pēc kārtas. 2012.gadā tika iegūta 11.vieta (bilance 1-6), 2013.gadā – 7.vietā (3-5), bet 2014.gadā latvieši uzvarēja visās sešās spēlēs un 16 komandu konkurencē izcīnīja pirmo vietu.

Seko un uzzini pirmais:Ieviņas, viesu nams Ieviņas, viesu nams Murjāņi, "Ieviņas", Sējas n., LV-2142
Кучанс Василий Греко-римская борьба, Борьба на поясах, Пляжная борьба
Регистрация