07.07.2015. 18:36

Статья целиком:

, LSM.LV - Sports

Spēlē pret grieķiem rezultatīvākais ar 12 punktiem bija Ervīns Mežnieks, savukārt Rihards Lomažs uzvarētājiem nodrošināja 11 punktu guvumu. Grieķijai 10 punktus iekrāja Antrs Hristodolu.

Pirmās trīs ceturtdaļas pagāja spraigā cīņā un ar dažu punktu pārsvaru vairākkārt vadībā pabija abas komandas. Vēl nepilnas divas minūtes pirms pēdējā pārtraukuma bija neizšķirts 36:36, taču turpinājumā grieķi nespēja apturēt ātri un efektīvi spēlējušo Latvijas izlasi, kas ceturtajā ceturksnī arvien palielināja pārsvaru. Nepilnas trīs minūtes pirms cīņas beigām Latvija bija vadībā jau ar 17 punktiem (58:41).

Čempionātā piedalās 20 komandas, taču septiņas no tām turnīra noslēgumā zaudēs vietu spēcīgāko basketbola valstu sabiedrībā. Līdz ar to otrajā grupu kārtā netikušās komandas gaidīs ļoti sarežģīts uzdevums, jo no šīm astoņām izlasēm tikai spēcīgāka, kas iegūs 13.vietu, saglabās vietu elitē.

Pirmajā grupu kārtā komandas ir sadalītas četrās grupās un katrā no tām pēc apļa turnīra trīs spēcīgākās vienības tiks tālāk un saglabās izredzes uz ceturtdaļfinālu. Latvijas basketbolistus grupas turnīrā Linjano vēl gaidīs spēles trešdien pret Serbiju, piektdien pret Bulgāriju un sestdien pret Izraēlu.

U-20 Eiropas čempionus finālā noteiks 19.jūlijā. Pērn Eiropas U-20 čempionātā Latvijas basketbolisti ierindojās 16.vietā.

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933