06.07.2015. 16:59

Статья целиком:

, LSM.LV - Sports

Paula Strautmane uzvarētāju sastāvā izcēlās ar 18 punktiem un sešām izcīnītām atlēkušajām bumbām, savukārt Vineta Bīriņa nodrošināja 10 punktu un savāca astoņas bumbas zem groziem.

Otrajā puslaikā krievietes bija vadībā līdz pat pēdējai minūtei, kad Sindija Kudule 39 sekundes pirms mača beigām panāca izlīdzinājumu 46:46 un, tuvojoties pēdējām sekundēm, trāpīja vēl divus soda metienus. Otrās grupu kārtas ieskaitē Latvijas izlase guva pirmo uzvaru.

Nākamās spēles Latvijas izlasei paredzētas otrdien pret Vāciju un trešdien pret Poliju.

Pirmajā grupas kārtā Latvijas izlase zaudēja Slovākijai (48:64) un Francijai (52:61), bet uzvarēja Turciju (72:68). Tomēr otro grupu kārtu Latvija sāka bez gūtiem punktiem, jo Turcijas izlase tālāk netika. Ja Latvija nesasniegs ceturtdaļfinālu, čempionāts komandai būs jāturpina kopā ar vājākajām komandām cīņā par 9.vietu. Vietu elitē zaudēs čempionāta trīs vājākās komandas.

Eiropas U-20 sieviešu čempionātos Latvija trīs reizes - 2005., 2009. un 2010.gadā - izcīnīja bronzas medaļas, bet pērn pēc gadu ilgas atkāpšanās uz B līmeni izcīnīja 5.vietu.

Čempionātā piedalās 16 komandas, kas sākotnēji bija sadalītas četrās grupās. Pēc trim spēlēm katras grupas trīs labākās komandas, izveidoja divus sešniekus un aizvadīs vēl pa trim spēlēm, lai noteiktu ceturtdaļfinālistes. Pirmās grupu kārtas 4.vietas ieguvējas izspēlē savstarpēju apļa turnīru un turpinājumā cīņu par 9. līdz 16.vietu turpinās pret komandām, kas no otrās grupu kārtas netiks ceturtdaļfinālos.

U-20 Eiropas čempiones kļūs zināmas svētdien.