12.07.2015. 09:33
Zaudējumu Kanāriju salās notiekošā Eiropas čempionātā pusfināla mačā par 9.-12.vietu sestdien piedzīvoja Latvijas sieviešu U-20 basketbola izlase. Latvietes ar 44:79 (15:19, 9:23 4:17, 16:20) piekāpās Turcijas valstsvienībai.

Статья целиком:

Maču aktīvāk iesāka turcietes, pirmās ceturtdaļas vidū panākot desmit punktu pārsvaru (11:1). Tomēr Latvijas izlase pamazām deldēja pretinieču pārsvaru un pusminūti pirms ceturkšņa beigām panāca trīs punktu atstatumu (15:18).

Otrās ceturtdaļas sākumā latvietes pietuvojās līdz diviem punktiem (17:19), tomēr Turcijas basketbolistes guva 15 bezatbildes punktus, panākot 34:17. Spēles nogriežņa turpinājumā cīņa aizritēja līdzīgi un pirmais puslaiks noslēdzās ar 42:24 Turcijas valstsvienības labā.

Trešajā spēles ceturksnī laukumā izteikti dominēja turcietes, kurām pirms ceturtās ceturtdaļas graujošs 31 punkta pārsvars (59:28). Ceturtajā spēles nogrieznī cīņas gaita izlīdzinājās un mačā uzvaru ar 79:44 izcīnīja Turcija.

Rezultatīvākā spēlētāja Latvijas izlasē šajā mačā bija Sigita Džarcāne, kurai desmit punkti, kamēr Turcijas valstsvienībā ar «double-double» - 14 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām - izcēlās Hēlja Koklara.

Latvietes par 11.vietu cīnīsies ar Beļģijas izlasi, kas ar 56:64 (16:13, 10:21, 15:15, 15:15) piekāpās Serbijai.

Pirms tam piektdien Latvija, uzsākot cīņu par 9.-16.vietu turnīrā, vien ceturtajā ceturtdaļā salauza Čehijas pretestību un uzvarēja ar 74:63, tādejādi nosargājot vietu starp kontinenta spēcīgākajām valstsvienībām.

Otrajā posmā Latvija vispirms dramatiskā cīņā ar 49:46 apspēlēja Krieviju, bet pēc tam ar 62:55 neko neizšķirošā cīņā pieveica Vāciju, tādējādi izcīnot jau trešo panākumu pēc kārtas. Tiesa, izšķirošajā cīņā par iekļūšanu ceturtdaļfinālā Latvija ar 51:68 piekāpās Polijai.

Eiropas čempionāts noslēgsies svētdien un vietu A divīzijā zaudēs trīs vājākās vienības.

Latvijas U-20 sieviešu izlases sastāvs Eiropas čempionātā: Kitija Štolce, Anna Buša (abas - «TTT Rīga»), Paula Lūķe («Kolibri»/47.vsk), Arta Frīdenberga (RSU/«Merks»), Paula Strautmane, Digna Strautmane, Sindija Kudule (visas - «TTT Juniores»), Marta Bergmane, Vineta Bīriņa, Ieva Spīgule (visas - «Latvijas Universitāte»), Elīna Bērziņa («Independence Community College», NCAA), Sigita Džarcāne («Cēsis»).