15.10.2015. 20:42
Latvijas čempionvienība basketbolā sievietēm «TTT Rīga» FIBA Eiropas kausa izcīņas kvalifikācijas kārtas atbildes mačā ceturtdien ar 48:54 (11:6, 10:13, 14:14, 13:21) piekāpās Austrijas čempionei Vīnes «Flying Foxes», taču tas latvietēm netraucēja iekļūt pamatturnīrā.

Статья целиком:

, TVNET.LV, Sporta jaunākās ziņas

Kā zināms, pirms nedēļas notikušajā pirmajā mačā «TTT Rīga» viesos svinēja uzvaru ar 85:57, tādejādi divu spēļu summā rīdzinieces triumfēja ar 133:111.

Rezultatīvākā spēlētāja «TTT Rīga» rindās bija Sidnija Kārtere, kura guva 13 punktus un pārtvēra četras piespēles. Viņai ar desmit punktiem un 12 bumbām zem groziem piebalsoja Kristena Mena.

Savukārt Austrijas vienībā izcēlās Ārina Elenberga-Vileja, kura guva 24 punktus.

Spēli abas komandas iesāka mazrezultatīvi, turklāt pirmajās piecarpus minūtēs punktus guva tikai rīdzinieces (7:0). Tiesa, otrās ceturtdaļas vidū Austrijas vienība panāca izlīdzinājumu spēlē (15:15), bet pirmais puslaiks noslēdzās rezultāta tablo vēstot 21:19 «TTT Rīga» labā.

Otrā puslaika sākumā «Flying Foxes» divreiz panāca neizšķirtu (21:21 un 23:23), bet trešais ceturksnis noslēdzās ar latviešu divu punktu pārsvaru (35:33).

Ceturtā spēles nogriežņa sākumā austrietes atkal izlīdzināja rezultātu (35:35) un pat izvirzījās nedaudz vadībā (39:37). Tiesa, pateicoties Sidnijas Kārteres precīzajam tālmetienam, Rīgas komanda pārņēma vadību (40:39). Sīva cīņa par uzvaru ritēja līdz mača nogalei, kurā tomēr pārākās bija viešņas, izcīnot uzvaru ar 54:48.

FIBA Eiropas kausa B grupā Latvijas vienība spēkosies ar Maskavas «Dinamo» (Krievija), «Udominante» (Zviedrija) un «Ordu Sportif» (Turcija) vienībām.

Eiropas kausa izcīņas turnīram bija pieteikušās 34 komandas, bet pamatturnīrā piedalīsies 32. Tā kā Latvija pēdējās trijās sezonās nav bijusi pārstāvēta Eiropas klupu turnīros, «TTT Rīga» cīņu nācās sākt no kvalifikācijas kārtas.

Iepriekšējā sezonā Austrijas čempionātā Vīnes komanda uzvarēja visās 19 spēlēs. Tās treneris ir bijušais Horvātijas izlases galvenais treneris Vladimirs Ivankovičs (pērn vadījis Hemnicas komandu Vācijas bundeslīgā).

No 1960. līdz 1982.gadam 18 reizes Eiropas čempionvienību kausu izcīnījušās un 1987.gadā Liliānas Ronketi Eiropas kausu ieguvušās TTT komandas mantinieces kopš neatkarības atgūšanas Eiropas klubu turnīros startējušas sešas reizes - divreiz Eiropas kausa izcīņā (2002. un 2007.gadā), kā arī četras reizes FIBA Eirolīgā (2008.-2011.gadā).

Arī pērn klubs oficiāli pauda gatavību piedalīties Eiropas kausa izcīņas turnīrā, kas ir kontinenta otrās prestižākās klubu sacensības aiz FIBA Eirolīgas, tomēr pirms termiņa, kad bija jāveic dalības naudas iemaksa, līdzdalību tomēr atsauca.

Iepriekšējā sezonā FIBA Eiropas kausā līdz finālam aizkļuva Anetes Šteinbergas pārstāvētā Beļģijas čempionvienība «Royal Castors Braine», ko trenēja Ainars Zvirgzdiņš, tomēr izšķirošajā duelī piekāpās Francijas komandai «Villeneuve d'Ascq».

Pagājušajā sezonā «TTT Rīga» kļuva ne tikai par Latvijas čempioni, bet bija labākā arī Latvijas un Igaunijas apvienotajā čempionātā. Šosezon komanda startē arī jaunizveidotās Austrumeiropas Sieviešu basketbola līgā (EEWBL), bet nepiedalās Baltijas Sieviešu basketbola līgas (BSBL) turnīrā.