21.07.2014. 18:18
Diskvalifikāciju izcietušais Serbijas tenisists Viktors Troickis pirmdien Gštādes turnīrā aizvadīja pirmo maču gada laikā, spējot gūt uzvaru pret Austrijas tenisistu Dominiku Tīmu – 7:6(4), 6:4.

Viktors Troickis šodien spēlēja pirmo maču kopš pagājušā gada 25. jūlija, kad viņš Umagas turnīra 2. kārtā ar 0:6, 4:6 piekāpās Tomijam Robredo. Serbijas tenisists gadu spēlēt nedrīkstēja diskvalifikācijas dēļ, kas viņam tika piespriesta par atteikšanos sniegt dopinga analīzes. Troicka soda termiņš beidzās pirms sešām dienām, Viktors izmantoja pašu ātrāko atgriešanās laiku, bez tam saņēma ATP turnīra "wild card".

Maču pret šodien ranga Top 50 debitējušo Dominiku Tīmu izdevās sākt ar "sausā" noturētu servi, bet otrā servēšanas reize nebija tik veiksmīga, tiekot nobreikotam. Tīms šodien spēlēja ļoti pavirši un 1. setā breika pārsvaru izlaida divreiz. Otrā bija, kad viņš pie 6:5 nespēja izservēt setu.

Dažus geimus agrāk, konkrēti pie rezultāta 4:5 Tīms atspēlēja trīs setbumbas. Troickim iespēja bija tikai pēdējā gadījumā, kad viņš kontrolēja izspēli, bet Tīms atbildēja ar lielisku apvedošo sitienu pa līniju. Tīms taibreikā pēc Troicka sitiena autā ieguva minibreiku, taču atkal neprata noturēt pārsvaru. Austrietis divreiz kļūdījās ar "bekhendiem" un taibreiku loģiski zaudēja – 4:7.

Tīms izgāza ne tikai 1. seta beigas, bet arī 2. seta sākumu, pirmajā geimā zaudējot savu servi. Troickis ar labu servi sestajā geimā atspēlēja breikbumbu, bet Tīms pēc tam pavisam sašļuka, ar kārtējo kļūdu sēriju vēlreiz zaudējot savu servi. Ar iegūto pārsvaru Troickim pietika, lai gūtu uzvaru – 7:6(4), 6:4. Maču izservēt izdevās ar otro mēģinājumu. Karjeras labāko sezonu aizvadošais Tīms tikai vienā no pēdējiem sešiem turnīriem spējis tikt tālāk par 2. kārtu.

Viktoram šodien bija ļoti skaļš fanu atbalsts. Spēles ziņā – neizskatījās, ka Troickis būtu izlaidis daudz laika, sitieni viņam bija labā līmenī, it īpaši "bekhends". Troickis 2. kārtā sacentīsies ar Kazahstānas pārstāvi Andreju Golubevu.

Otro nedēļu pēc kārtas karjeras pirmo ATP uzvaru guvis 17 gadus vecs tenisists. Pagājušajā nedēļā Hamburgā tas izdevās Aleksandram Zverevam, bet šodien Umagā pie nozīmīga panākuma tika mājinieks Borna Čoričs, kurš ar 6:2, 6:4 pārspēja Eduāru Rožē-Vaselānu. "US Open" junioru čempions Čoričs abas iepriekšējas ATP spēles zaudēja trīs setos, tādā veidā šogad Zagrebā zaudējot Mihaelam Bereram un Nicā Leonardo Maijeram. Ranga 230. vietā esošā horvāta kontā jau ir viena uzvara Deivisa kausā, kuru viņš guva šogad piecos setos pret Ježiju Janoviču. Poļu pirmo numuru viņam izdevās pieveikt no 0-2.