07.04.2014. 10:39

Статья целиком:

Vīriešu elites grupā arī otrās dienas sacensībās līdz finālam no latviešiem aizkļuva tikai Treimanis, kurš spraigajā un aizraujošajā finālbraucienā bija ceturtais. Par posma uzvarētāju kļuva pērnās sezonas Eiropas bronzas medaļnieks Kventins Kaleirons no Francijas.

Pirms tam sestdien pirmā posma sacensībās Treimanis, kurš ir pērnās sezonas Eiropas čempionāta sudraba medaļas ieguvējs, ierindojās otrajā vietā.

No pārējiem Latvijas riteņbraucējiem svētdien ceturtdaļfinālā iekļuva arī Rihards Veide, kuram gan smagajā trasē nedaudz pietrūka, lai iekļūtu pusfinālā. Savukārt šajā posmā sestdien gūto savainojumu dēļ startēt nevarēja Kaspars Ernstsons, Kristaps Vekša, Kristers Lejiņš, Klāvs Lisovskis, Ansis Uškaurs un Toms Mankus.

Pērnās sezonas Eiropas čempionāta sestās vietas ieguvējam Mankum būs jāizlaiž ilgāks laiks, jo sportists kritiena rezultātā lauzis potīti.

Dāmu elites lielajam finālam kvalificējās Sandra Aleksejeva, tajā finišēdama septītajā pozīcijā.

Veiksmīgi sacensības aizvadīja juniors Kristens Krīgers, kurš iekļuva lielajā finālā un smagajā trasē izcīnīja otro vietu. Līdz astotdaļfinālam lielajā konkurencē tikmēr aizkļuva Pēteris Kalniņš.

Jauniešiem 15-16 gadu vecuma grupā Arvis Kārkliņš un Helvijs Babris izcīnīja attiecīgi ceturto un sesto vietu, bet meitenēm šajā pašā vecuma grupā septītā bija Vanesa Buldinska. Tikmēr astoņus gadus veco puišu grupā uzreiz aiz goda pjedestāla palika Edgars Langmanis, bet Eduards Būčiņš finišēja septītajā pozīcijā. Savukārt pieredzējušais Gundars Osis bija piektais krūzeru 30-39 gadu vecuma grupas konkurencē.

Eiropas līgas trešais un ceturtais posms 26. un 27. aprīlī norisināsies Francijā.

Pēdējos gados Eiropas čempions BMX riteņbraukšanā tika noteikts visas sezonas garumā, taču šogad Eiropas Riteņbraukšanas savienība (UEC) lēmusi, ka visās vecuma un konkurences grupās kontinenta čempioni tiks noskaidroti vienās sacensībās, kas 13. jūlijā norisināsies Dānijā. Tā vietā šogad teju visi Vecā kontinenta vadošie BMX riteņbraucēji startēs Eiropas līgā, kas norisināsies 11 posmos no aprīļa līdz jūlijam.

Pērn par Eiropas čempionu kļuva divkārtējais olimpiskais čempions Māris Štrombergs.