03.01.2017. 17:33

Pēc vienas dienas brīvdienas, kad dalībnieki ne tikai atpūtās, bet trīs ar pusi stundas arī veica 229km garo pārbraucienu no Šveices dienvidaustrumu ciemata Valmusteras uz Vācijas pašos dienvidos pie Šveices robežas atrodošo slēpošanas centru Oberstdorfu, šodien “Tour de ski” turpinājās ar trešo posmu, kas distances ziņā ir visgarākais šī gada tūres posms. Sacensību programmā bija 20km skiatlons, kurš līdzšinējās desmit prestižā seriāla sezonās bijis tikai trīs reizes. Pirms starta jau bija skaidrs, ka, ja Indulim Bikšem izdosies neļaut vadošajiem sevi noķert pa apli, tad šodien sagaidāma augstākā vieta šī gada tūrē, ka minimums sešdesmitniekā. Un tas ne jau tāpēc, ka madonietis būtu īpaši spēcīgs skiatlonā, bet gan dēļ tā, ka, sākoties 3.posmam, “Tour de ski” vīriešiem bija palikuši vairs tikai 59 slēpotāji no 78 2.posmā 10km klasikā ar masu startu finišējušajiem dalībniekiem. Līdz ar to, viena ceturtā daļa bija atkritusi, bet šie 19 slēpotāji izstājās ne jau tāpēc, ka būtu aizsvinējušies Induļa pirmdienas Vārda dienu, bet gan tiem bija savs iemesls. Daži jau zināja iepriekš, ka tūri neturpinās pēc otrā posma, daži savukārt šādu lēmuma pieņēma, vadoties pēc pašreizējās situācijas un pašsajūtas. Ja attiecībā uz 2 diviem no ziemeļu kaimiņiem – sprinteriem Peteru Kummelu un Marko Kilpu – bija jau paredzams, ka viņi trešajā posmā uz startu neizies, tad ar Raido Rankelu un Karelu Tamjarvu, kuri abi pēdējo trīs gadu tūrēs ir tikuši līdz finišam labāko piecdesmitniekā (izņēmums ir Rankels, kurš 2015.gadā izstājās 5.posmā – aut.piez.).

No tūrē palikušajiem Induļa distances reitings 68 FIS punkti bija sliktākais. Nākamie trīs tuvākie bija no 50-60 punktu robežās, bet pārējie jau bija ar krietni labāku reitingu. Taču Indulis nebūt neatradās grupas beigās. Klasiskā stila daļā viņš pirmajos divos apļos jeb 5km uzrādīja 54.-56.laiku (+41 sekundes), atrodoties priekšā 2015.gada pasaules junioru čempionam 10k slidsolī un 2016.gada pasaules čempionāta U23 vicečempionam 15km klasikā Aleksejam Červotkinam un 9 reizes PK posmos 30-niekā tikušajam vācieti Andrē Kūnem, bet vairāk kā minūti atpalika 8 reizes PK posmos desmitniekā tikušais krievs Andrejs Larkovs. Otrie 5km klasikā bija grūtāki, jo, lai arī līderu no sākuma uzņemtais augstais temps nepalielinājās, tomēr lēnāki kļuva tālākā gala slēpotāji, ieskaitot mūsu pārstāvi. Uz slēpju maiņu jeb distances vidusdaļā (10km) Indulis atradās 57.vietā (+1:53), jo tomēr Červotkins parādīja savu meistarību un pamatīgi aizgāja priekšā Bikšem. Laika ziņā Indulis droši iekļāvās atļautajā atpalikšanas limitā, lai netiktu apdzīts pa apli, taču negatīvais moments bija tas, ka mūsu slēpotājs bija palicis vienatnē, un nebija ar ko kopā pastrādāt. Tuvākie konkurenti bija 20 sekundes priekšā, bet 16 sekundes aizmugurē atradās Kūne.

Kā jau to varēja sagaidīt, Indulim pietuvojās vācietis, un abi divi strādāja kopā. Kaut kas bija atgadījies pirmā slidsoļa apļa beigās norvēģim Finam Krogam, kurš pamatīgi sāka zaudēt tempu un no 17 sekunžu deficīta pie 10,5km pēc pāris kilometriem līderiem jau zaudēja trīs minūtes, bet pēc 15km jau atradās pusminūti aiz Bikšes un Kūnes dueta un likumsakarīgi izstājās. Pie 15,5km atzīmes Bikše atradās 56.vietā (+3:37), piecas sekundes priekšā vācietim, bet līdz 23 sekundēm bija pietuvojies Larkovs, kurš pēc klasikas daļas zaudēja pusotru minūti. Dodoties pēdējā aplī pie 17,5km atzīmes Kūnes un Bikšes duets bija kļuvis par trio, jo pievienojās Larkovs, atrodoties noslēdzošajās trijās pozīcijās no 56.-58.vietai. Viņi varēja justies droši, ka netiks noņemti, jo no līderiem, kuriem līdz finišam bija palicis ap kilometru, atpalika 4 minūtes.

Pēdējā aplī Larkovs sāka attālināties, bet Kūnen Indulis centās turēties līdzi pat pēdējiem 500metriem, kur tomēr pārāks bija vācietis, līdz ar to latvietim ieņemot 58.vietu un nopelnot 148 FIS punktus. Kaut arī tā ir noslēdzošā vieta, tomēr neļaušana sevi apdzīt pa apli šādā īsā 2,5km trasē ir labs rezultāts priekš Latvijas līmeņa. Neskaitot pēdējo posmu pret kalnu, šis bija grūtākais posms, un to Indulis pārvarēja, līdz ar to nākamos posmus nevajadzētu būt problēmām palikt tūrē. I.Bikše tagad ir vienīgais palikušais Baltijas pārstāvis “Tour de ski”.

Uzvaru finiša sprintā izcīnīja Ustjugovs, vēlreiz otrajā vietā atstājot Martinu Jonsrudu Sunbī (+0,6 s), bet divas pozīcijas augstāk, salīdzinot ar iepriekšējo posmu, pakāpās un pirmo reizi šajā tūrē trijnieka tika trīskārtējais “Tour de ski” uzvarētājs Dario Kolonja (Šveice).

Raksts tiks papildināts.

Rezultāti: Stage World Cup - Men's Skiathlon 10/10km C/F ...Гиниятуллина Эльвира Гиниятуллина ЭльвираХудожественная гимнастика, Силовое троеборье, Фитнес, Бодибилдинг, Пилатес, Лечебная гимнастика
Регистрация