06.06.2015. 21:10
Vārti: Morata 55' - Rakitičs 4', Svaress 68'Brīdinājumi: Vidals, Pogbā - SvaressJuventus: Bufons, Evrā, Bonuči, Bardzalji, Lihtštainers, Pogbā, Pirlo, Markīzio, Vidals, Morata, TevessBarcelona: ter Štēgens, Alba, Maskerāno, Pikē, Alvešs, Injesta (Čavi 78'), Busketss, Rakitičs, Neimārs, Svaress, MesiTiesnesis: Džinejts Čakirs (Turcija)

78' Beidzot pirmā spēlētāju maiņa, un notiek tas, ko daudzi gaidīja un paredzēja - laukumā iziet Čavi Ernandess, kurš nomaina Injestu un pārņem kapteiņa apsēju. Čavi iespēja aiziet no kluba uz viļņa - ar trofeju.

71' Bumba atkal Bufona vārtos. Neimārs pēc centrējuma pārspēj "Juventus" vārtsargu, taču vārtu tiesnesis fiksē, ka tas noticis ar roku. Vārti netiek skaitīti.

68' VĀĀĀĀRTI! Mirkli iepriekš Čakirs ignorē Pogbā kritienu soda laukumā, bet neilgi pēc tam "Barcelona" pretuzbrukumā atgūst vadību. Bufons atvaira Mesi sitienu, taču pirmais pie bumbas ir Svaress! 2:1! Tik bieži glābis šovakar, šoreiz gan veterāns un leģenda Bufons varēja nospēlēt arī veiksmīgāk. Svaress saņem arī brīdinājumu.

63' Šo momentu Tevess vēlāk var arī nožēlot. "Juventus" viegli izspēlē līdz brīvam sitienam no soda laukuma pusapļa, bet argentīnietis sit pāri vārtiem.

55' VĀĀĀĀĀĀRTI! "Barcelona" savas iespējas izšķērdēja un par to saņēma mācību. Karloss Tevess no soda laukuma vidus izdara sitienu pa vārtiem, ter Štēgens to atvaira, taču atlēkusī bumba nokļūst pie Moratas! 1:1!

51' "Barcelona" izspēlē vairākas skaistas sieniņas, bet Mesi sit garām mērķim. Ļoti aktīvs puslaika sākums Luisa Enrikes padotajiem.

48' Vēl viena fantastiska iespēja "Barcelona". Katalonijas klubs aizskrien pretuzbrukumā, un Svaress pēc Rakitiča piespēles ar neērto kāju sit tuvajā stūrī. Vēlreiz brīnumus demonstrē Bufons.

46' Spēlētāju maiņu nav, un otrais puslaiks ir sācies.

Aizmugures: 0-0

45' Kompensācijas laika nav, un pirmais puslaiks noslēdzas ar minimālu 'Barcelona" pārsvaru 1:0. Izmantojot lieliskās izdevības, katalāņi varēja būt vadībā arī ar krietni lielāku starpību, taču pēc spēles gaitas tas diez vai būtu pelnīti - "Juventus" spēja sakārtot rindas, pārdzīvot smago sākumu un likt pretiniekiem svīst.

41' Pogbā no muguras paklupina Mesi un tiek brīdināts.

39' "Juventus" izdevās radīt nelielu ofensīvu, taču "Barcelona" gandrīz atbild ar otrajiem vārtiem - bumba pēc Svaresa sitiena aizspurdz gar pašu vārtu stabu. Nākamajā minūtē urugvajietis vēlreiz sit bīstami, šoreiz vietā Bufons.

35' "Juventus" nopelna stūra sitienu, izspēlē to, taču sekojošais centrējums tiek izniekots - bumba lido tieši rokās ter Štēgenam. Pēc pusminūtes pie pašas soda laukuma līnijas krīt Pols Pogbā, Čakira svilpe klusē.

24' Pēc ilgāka laika pusmoments arī Turīnas "Juventus". Madrides "Real" audzēknis Alvaro Morata no soda laukuma iekšienes sit garām apakšējam stūrim.

19' TV ekrānos redzams arī atkārtojums no epizodes, kurā Neimārs ar bumbu trāpīja pa roku Štefanam Lihtstštaineram. Vēl viena epizode, kas pie stingrāka un skrupulozāka tiesneša varēja vēl vairāk svaru kausus nosvērt Barselonas labā. Ja ne izšķirt mača likteni pilnībā.

13' Arvien acīmredzamāks sāk kļūt katalāņu pārsvars, un "Barcelona" gandrīz gūst otros vārtus. Fantastisku reakciju nodemonstrē Bufons. Pēc pusotras minūtes vēlreiz asi nospēlē Vidals, kuru turku tiesnesis šoreiz pažēlo.

11' Vidals nopelna ari pirmo brīdinājumu finālā. Čīlietis laukuma vidusdaļā asi kājās nospēlē pret Serhio Busketsu.

8' Vecā sinjora nenokar galvu un aizskrien zibenīgā pretuzbrukumā pa labo flangu. Pretuzbrukumu ar sitienu no distances pabeidz Arturo Vidals.

4' VĀĀĀĀRTI! Kas par "Barcelona" atbildi! Neimārs soda laukumā piespēlē Andresam Injestam, kapteinis tālāk Ivanam Rakitičam, un horvāts no soda laukuma vidus pārspēj Džanluidži Bufonu! 1:0!

1' Pirmais sitiens jau pēc 48 spēlētām sekundēm "Juventus", spēlējot bez bumbas, sāk aktīvi, sedz aukstu, pārtver piespēli un epizodi noslēdz ar neprecīzu sitienu. Vēl pēc 40 sekundēm "Barcelona" atkal zaudē bumbu pie sava soda laukuma, un "Juventus" nesekmīgi izpilda pirmo stūra sitienu.

1' Čakirs ir devis sākuma svilpi, un Čempionu līgas fināls Berlīnē ir sācies!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

21:41 Spēles galvenais tiesnesis ir Džinejts Čakirs. 38 gadus vecais turks tiesājis jau 70 Eirokausu spēles, un šajā sezonā viņa pēdējā tiesātā Čempionu līgas cīņa ir 1/8 fināls Parīzē starp vietējo PSG un Londonas "Chelsea" (1:1).

"Barcelona" galvenais treneris Luiss Enrike: "Varu iztēloties, ka mēs vairāk kontrolēsim bumbu, ceram pavadīt daudz laika pretinieku soda laukuma tuvumā. Juve principā spēlē tādā pašā stilā kā mēs, viņiem nepieciešama bumba. Zinām, ka arī "Juventus" tēmē uz trešo titulu šosezo, un zinām, ka viņi vēlēsies izdarīt spiedienu uz mums."

"Juventus" galvenais treneris Masimiljāno Alegri: "Mesi, Svaress, Neimārs. Tradicionālais jautājums, kā viņus apturēt, kā gan viņus apturēt? Mums jāspēlē ļoti prasmīgi, taču jāsaprot, ka šajā mačā ar neizšķirta noturēšanu nekas nebūs paveikts - mums jāgūst vārti. Kā lai apturam "Barcelona"? Jādomā, kā iesist pašiem. Viss izšķirsies vienā spēlē, nebūs nekādu iespēju revanšam vēlāk, tādēļ jābūt maksimāli gataviem nezaudēt koncentrēšanos ne uz mirkli."

21:32 Vairāk Čempionu līgas trofeju ir "Barcelona". Katalonijas grands Eiropas klubu prestižāko trofeju izcīnījis četrreiz - 1992., 2006., 2009. un 2011. gadā - , savukārt Turīnas lepnums par spēcīgāko klubu Eiropā kļuva 1985. un 1996. gadā.

Kamēr "Barcelona" var spēlēt optimālajā sastāvā un turpina tradīciju Čempionu līgā vietu vārtos atvēlēt vācietim Markam Andrē ter Štēgenam, nevis čīlietim Klaudio Bravo, Turīnas komandai ir ļoti būtisks iztrūkums - aizsardzības līderis Džordžo Kjellīni. Centra aizsargs vēl nedēļas sākumā ar saviem izteikumiem uzkurināja intrigu pirms fināla: "Mesi vārti kausa finālā pret Bilbao bija lieliski, tomēr domāju, ka Itālijā Mesi tādus vārtus nevarētu gūt, jo A sērijā aizsardzība ir daudz augstākā līmenī nekā Spānijā. ''La Liga'' tiek spēlēts augstākas klases futbols, bet aizsardzībā komandas spēlē sliktāk."

Deniss Rakels: "Es pats ceru, ka "Barcelona" uzvarēs, ļoti atbalstu šo komandu. Taču, godīgi sakot, baidos no "Juventus", jo spēle var izvērsties ļoti, ļoti sarežģīta. Ja būtu jāliek likme, droši vien minētu, ka "Barcelona" uzvarēs 2:1. Ja uzvarēs "Juventus", tad ar 1:0. Bet nu "Barcelona" uzvarēs, es vismaz tā ceru. Visi gan domā, ka "Barcelona" mierīgi uzvarēs, taču es sagaidu ļoti sarežģītu un grūtu maču. Tas tomēr ir fināls, viena, izšķiroša spēle, un "Juventus" savu spēku parādīja jau pusfinālā pret "Real". Taču mana gala prognoze tomēr 2:1 "Barcelona" labā."

Edgars Gauračs: "Protams, "Barcelona" uzskatu par favorīti un domāju, ka uzvarēs finālā, taču nez vai vieglā spēlē. "Juventus" prot spēlēt aizsardzībā, un viņu pretuzbrukumi ir ļoti spēcīgi. Taču "Barcelona" uzvarēs - varbūt 2:0, varbūt vairāk. Skaidrs, ka "Barcelona" sastāvā jāizceļ Lionels Mesi. Viņam var pievērst, kādu uzmanību vien vēlas, sūtīt pretim divus, trīs aizsargus, taču, ja viņš grib, viņš var uztaisīt momentu pats un pats arī vienatnē apspēlēt visu pretinieku komandu. Savukārt "Juventus" komandā svarīgākais spēlētājs, manuprāt, ir Tevess - ļoti agresīvs spēlētājs, arī ļoti tehnisks un ātrs. Domāju, ka galvenais drauds Barsai."

Sportacentrs.com aptaujātie Latvijas esošie vai bijušie izlases uzbrucēji bija vienisprātis: viņi paredz uzvaru "Barcelona". Māris Verpakovskis: "Čavi būtu pelnījis aiziet no komandas ar godu un ar uzvaru tādā turnīrā kā Čempionu līga, it sevišķi, ja vēl atcerās, ka šim panākumam klāt nāktu arī Spānijas čempionu tituls un Spānijas kausa iegūšana. Rezultātu īpaši lielu neparedzu, teiksim, 2:1 "Barcelona" labā. Bumbu vairāk kontrolēs "Barca", lai gan... principā arī "Juventus" patīk spēlēt ar bumbu, un ja viņi izvēlēsies spēlēt aktīvi, tad skatītājiem būs interesantāks fināls."

(4-3-3): ter Štēgens – Alba, Maskerāno, Pikē, Alvešs – Injesta, Busketss, Rakitičs – Neimārs, Svaress, Mesi

(4-3-1-2): Bufons – Evrā, Bonuči, Bardzalji, Lihtštainers – Pogbā, Pirlo, Markīzio – Vidals – Morata, Tevess

21:10 Esiet sveicināti, jau pēc 45 minūtēm Berlīnes Olimpiskajā stadionā sāksies UEFA Čempionu līgas finālspēle, Eiropas gada saldais ēdiens - Spānijas čempione "Barcelona" pret Itālijas čempioni Turīnas "Juventus"!