06.08.2015. 17:12

Статья целиком:

Sacensībās svara kategorijā līdz 69 kilogramiem Suharevs grūšanā pacēla 135 kilogramus, bet raušanā latvietim pa spēkam bija 160 kilogrami, kas kopsummā deva 295 kilogramus.

Zīmīgi, ka latvietis raušanas pirmo mēģinājumu izpildīja brīdī, kad pārējie sportisti jau bija noslēguši sacensības. Līdz ar 150 kilogramu pacelšanu Suharevs jau priekšlaicīgi kļuva par šī gada čempionu, lai gan viņam palika vēl divi mēģinājumi. Turpinājumā Latvijas svarcēlājs pacēla 160 kilogramus, bet pēdējā mēģinājumā centās pieveikt 165 kilogramus, taču tas nebija pa spēkam.

Nākamajās divās vietās ierindojās divi Turcijas sportisti. Sudrabu ar 268 kilogramiem kopsummā ieņēma Cagdars Ahmets, bet bronzas godalga tika Mehmetam Jalcinam, kurš kopsummā pacēla 259 kilogramus.

Tikmēr svara kategorijā līdz 77 kilogramiem B grupā otro vietu izcīnīja Reinis Pēteris Gonta, kurš grūšanā pieveica 115 kilogramus, bet raušanā pievarēja 137 kilogramus, kopsummā iekrājot 252 kilogramus, kas bija identisks rezultāts kā pirmajā vietā esošajam Izraēlas sportistam Broņislavam Margulim.

Savukārt ceturto vietu šajā grupā ieņēma Artūrs Vasiļonoks, kuram attiecīgi 105 un 128 kilogrami, kas kopsummā deva 233 kilogramus.

A grupas sacensības šajā svarā norisināsies vēlāk ceturtdien.

Kā zināms, trešdien sudraba godalgu izcīnīja Armands Mežinskis, kurš U-15 vecuma grupā svara kategorijā līdz 77 kilogramiem grūšanā pacēla 115 kilogramus, bet raušanā latvietim pa spēkam bija 140 kilogrami, kas kopsummā deva 255 kilogramus.

Tāpat jau vēstīts, ka Latvijas jaunā svarcēlāja Rebeka Koha otrdien pārliecinoši triumfēja sacensībās U-17 vecuma grupā svara kategorijā līdz 53 kilogramiem. Koha grūšanā pacēla 102 kilogramus, bet raušanā tika galā ar 88 kilogramiem, kas summā deva 190 kilogramus.

Ar šo rezultātu Koha laboja sev piederošo Latvijas rekordu sievietēm raušanā un summā, bet atkārtoja rekordu grūšanā, ko jūnijā sasniedza Polijā notikušajā pasaules junioru čempionātā. Kā zināms, tajās sacensībās Latvijas sportiste izcīnīja sesto vietu, turklāt no bronzas viņu šķīra vien divi kilogrami.

Arī pērn Koha kļuva par Eiropas U-17 čempioni. Tāpat pagājušajā gadā sportiste pasaules jaunatnes Olimpiādē ieguva trešo vietu, Eiropas U-20 čempionātā izcīnīja otro vietu, bet pasaules junioru čempionātā ieguva ceturto vietu. Eiropas čempionātā pieaugušo konkurencē viņai pērn 23.vieta, gada laikā 15 reizes labojot valsts rekordu.

Savukārt šogad Koha aprīlī izcīnīja otro vietu pasaules jaunatnes čempionātā.

Koha 2014.gadā pretendēja uz gada balvu sportā nominācijā «Gada uzlecošā zvaigzne».

Kā ziņots, svētdien svara kategorijā līdz 44 kilogramiem U-15 vecuma grupā piekto vietu izcīnīja Latvijas svarcēlāja Daniela Ivanova. Savukārt šajā pašā vecuma grupā puišiem svara kategorijā līdz 56 kilogramiem Artjoms Griščenko izcīnīja astoto vietu.

Eiropas čempionātā U-15 un U-17 grupās Latviju kopā pārstāvēs astoņi sportisti, turklāt vairāki no viņiem būs galvenie pretendenti uz zelta godalgām.

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933