06.08.2015. 16:15
Zviedrijas dienvidu pilsētā Landskrūnā šodien turpinās U15 un U17 Eiropas čempionāts svarcelšanā. Latvijas jaunais talants Ritvars Suharevs otro gadu pēc kārtas izcīnīja zelta medaļu.

U17 puišu kategorijā līdz 69 kg startēja deviņi dalībnieki. Pirms sacensībām Latvijas sportists bija izteikts galvenais pretendents uz zelta medaļu. Trenera Eduarda Andruškēviča audzēknis Ritvars Suharevs savu raušanu sāka, kad citi jau bija beiguši. No konkurentiem sekmīgākais finišēja ar 119 kilogramiem, bet pēc tam latvietis bija rezultatīvs cīņā ar 125, 130 un 135 kg. Raušanā par diviem kilogramiem labots personiskais rekords!

Grūšanā mūsu sportists devās pie stieņa, kad citi sacensības bija noslēguši, un divi priecīgi turki jau izmēģināja karoga demonstrēšanu, kas notiks uz goda pjedestāla. Suharevs pieveica 150 un 160 kg, bet 165 kilogrami palika neiekaroti - līdz pleciem izdevās dabūt, taču piecelšanās mēģinājums nesekoja. Abu disciplīnu summā paceltie 295 kilogrami ir par diviem mazāk nekā personiskais rekords. Jebkurā gadījumā pirmā vieta tika izcīnīta ļoti pārliecinoši. Uz goda pjedestāla Suharevam pievienojas divi turki.

Kā jau ziņots, vakar mūsu Armands Mežinskis ieguva sudrabu U15 ieskaites 77 kilogramos, bet dienu iepriekš Latvijas labākā svarcēlāja Rebeka Koha summā pacēla 190 kg (valsts rekords sievietēm) un pārliecinoši izcīnīja pirmo vietu U17 meiteņu ieskaites 53 kilogramos. Interesanti, ka lielākajās sacensībās Koha joprojām ne reizi nav pacēlusi mazāk nekā iepriekš! Kā zināms, Koha un Suharevs jau pērn ieguva U17 Eiropas zeltu.

77 kilogramu U17 B grupas sacensībās Reinis Pēteris Gonta šodien sasniedza 252 (115+137) kilogramu summu un ierindojās otrajā vietā, savukārt Artūrs Vasiļonoks ar 233 (105+128) ieguva ceturto pozīciju. Vēl startēs desmit A grupas svarcēlāji, līdz ar to noslēguma kopvērtējumā abi mūsējie, visticamāk, paliks ārpus desmitnieka.