05.08.2015. 20:27
Latvijas jaunais svarcēlājs Armands Mežinskis trešdien izcīnīja sudraba godalgu Zviedrijā notiekošajā Eiropas junioru čempionātā U-15 vecuma grupā.

Статья целиком:

, TVNET.LV, Sporta jaunākās ziņas

• Bulgārijā miris olimpiskais čempions svarcelšanā Dobrevs 2015. g. 22. marts

Sacensībās svara kategorijā līdz 77 kilogramiem Mežinskis grūšanā pacēla 115 kilogramus, bet raušanā latvietim pa spēkam bija 140 kilogrami, kas kopsummā deva 255 kilogramus.

Par čempionu tika kronēts polis Patriks Bebens, kurš summā pacēla par pieciem kilogramiem vairāk nekā latvietis.

Jau vēstīs, ka Latvijas jaunā svarcēlāja Rebeka Koha otrdien pārliecinoši triumfēja sacensībās U-17 vecuma grupā.

Aizvadītajās sacensībās svara kategorijā līdz 53 kilogramiem Koha grūšanā pacēla 102 kilogramus, bet raušanā tika galā ar 88 kilogramiem, kas summā deva 190 kilogramus.

Ar šo rezultātu Koha laboja sev piederošo Latvijas rekordu sievietēm raušanā un summā, bet atkārtoja rekordu grūšanā, ko jūnijā sasniedza Polijā notikušajā pasaules junioru čempionātā. Kā zināms, tajās sacensībās Latvijas sportiste izcīnīja sesto vietu, turklāt no bronzas viņu šķīra vien divi kilogrami.

Arī pērn Koha kļuva par Eiropas U-17 čempioni. Tāpat pagājušajā gadā sportiste pasaules jaunatnes Olimpiādē ieguva trešo vietu, Eiropas U-20 čempionātā izcīnīja otro vietu, bet pasaules junioru čempionātā ieguva ceturto vietu. Eiropas čempionātā pieaugušo konkurencē viņai pērn 23.vieta, gada laikā 15 reizes labojot valsts rekordu.

Savukārt šogad Koha aprīlī izcīnīja otro vietu pasaules jaunatnes čempionātā.

Koha 2014.gadā pretendēja uz gada balvu sportā nominācijā «Gada uzlecošā zvaigzne».

Kā ziņots, svētdien svara kategorijā līdz 44 kilogramiem U-15 vecuma grupā piekto vietu izcīnīja Latvijas svarcēlāja Daniela Ivanova. Savukārt šajā pašā vecuma grupā puišiem svara kategorijā līdz 56 kilogramiem Artjoms Griščenko izcīnīja astoto vietu.

Eiropas čempionātā U-15 un U-17 grupās Latviju kopā pārstāvēs astoņi sportisti, turklāt vairāki no viņiem būs galvenie pretendenti uz zelta godalgām.