09.02.2017. 23:51
Neveiksmi ULEB Eirolīgas mačā ceturtdien piedzīvoja Latvijas basketbola izlases saspēles vadītāja Jāņa Strēlnieka pārstāvētā Vācijas čempione Bambergas «Brose», kas izbraukumā ar 72:81 (19:27, 22:15, 13:20, 18:19) zaudēja slavenajam Grieķijas klubam Atēnu «Panathinaikos Superfoods».

Статья целиком:

Strēlnieks šajā mačā laukumā pavadīja 17 minūtes un 49 sekundes, kuru laikā guva piecus punktus. Latvietis grozā raidīja vienu no trim divpunktu metieniem un vienu no četriem tālmetieniem.

Tāpat latvieša rēķinā viena atlēkusī bumba, četras rezultatīvas piespēles, viena pārtverta bumba, divas kļūdas, trīs piezīmes un viens izprovocēts noteikumu pārkāpums, kas ļāva tikt pie diviem efektivitātes punktiem.

Abas komandas līdzvērtīgi cīnījās pirmajā puslaikā, tomēr «Panathinaikos Superfoods» pirmo puslaiku noslēdza ar viena punkta vadību (42:41) un otrajā puslaikā neļāva pretiniekiem sevi panākt, noslēgumā izcīnot diezgan drošu uzvaru.

Atēnu komandas sastāvā 17 punktus iemeta Kriss Singltons, kamēr «Brose» rindās rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Daniels Teiss.

Savukārt citā ceturtdienas ULEB Eirolīgas mačā pie uzvaras tikusi Latvijas izlases galvenā trenera Ainara Bagatska vadītā Izraēlas komanda Telavivas «Maccabi FOX», kas savā laukumā ar 85:84 (22:18, 24:21, 23:16, 16:29) pārspēja šim turnīram Artūru Kurucu pieteikušo Spānijas klubu Vitorijas «Baskonia».

Telavivas kluba rindās 21 punktu iemeta Endrū Goudeloks, kamēr pretiniekiem ar 17 punktiem atbildēja savulaik Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) draftā ar pirmo numuru izraudzītais itālis Andrea Barnjāni.

Zīmīgi, ka šīs spēles laikā «Maccabi FOX» basketbolisti tikpat kā visu cīņas laiku atradās vadībā, trešajā ceturtdaļā pārsvaram sasniedzot teju 20 punktus. Tiesa, cīņas beigās «Baskonia» parūpējās par intrigu, bet pie uzvaras tomēr netika.

Tikmēr vēl vienā ceturtdienas mačā ULEB Eirolīgas čempione Maskavas CSKA no Krievijas savā laukumā ar 102:80 (33:26, 25:20, 19:18, 25:16) pārspēja Serbijas klubu Belgradas «Crvena Zvezda mts».

Maskavas komandas sastāvā ar 25 punktiem izcēlās franču saspēles vadītājs Nando de Kolo, kamēr «Crvena Zvezda mts» vienību no zaudējuma neglāba Lukas Mitroviča 16 punkti un deviņas atlēkušās bumbas.

Līdz ar to Belgradas klubs ULEB Eirolīgā tagad piedzīvojis divus zaudējumus pēc kārtas, lai gan pirms tam bija septiņu uzvaru sēriju, kuras laikā izdevās pārspēt vairākus favorītus.

Vēl vienā ceturtdienas cīņā panākumu izcīnīja arī Spānijas grands Madrides «Real», kas viesos ar 81:77 (17:18, 26:18, 14:23, 24:18) pārspēja citu Krievijas klubu Kazaņas «Unics».

Madrides kluba labā 19 punktus sameta Entonijs Rendolfs, kamēr Kīts Lengfords zaudētājiem sameta 20 punktus, kas gan neglāba mājiniekus no piektā zaudējuma pēc kārtas.

Tikmēr Madrides «Real» basketbolisti šajā turnīrā pašlaik guvuši jau astoņas uzvaras pēc kārtas, kas no CSKA ļāvis pārņemt vadību kopvērtējuma tabulā.

ULEB Eirolīgas kopvērtējumā līderei «Real» ir 17 panākumi 22 mačos, bet par vienas uzvaras tiesu atpaliek CSKA. Pirmo trijnieku ar 15 panākumiem 21 spēlē tikmēr noslēdz Grieķijas klubs Pireju «Oympiacos».

Savukārt «Baskonia» ar 12 uzvarām 22 spēlēs ir septītajā vietā, kamēr devītā ar desmit panākumiem 21 cīņā ir Daira Bertāna pārstāvētā Turcijas komanda Stambulas «Dariššafaka Doguš». «Brose» ar astoņām uzvarām 22 spēlēs ir 12.vietā, kamēr «Maccabi FOX» tikusi pie tikpat panākumiem un ieņem 14.pozīciju.

Šajā sezonā ULEB Eirolīgā piedalās 16 komandas jeb par astoņām mazāk nekā iepriekšējā sezonā. Pamatturnīrā komandas divos apļos tiksies katra ar katru, aizvadot pa 30 spēlēm, bet izslēgšanas spēlēs iekļūs astoņas labākās vienības.