04.02.2015. 20:51
Ainars Zvirgzdiņš trešdien, 4. februārī, Turcijas pilsētā Mersinā piedzīvoja karjerā pirmo zaudējumu Eiropas kausa izcīņā. Latviešu meistara trenētās "Castors Braine" basketbolistes ceturtdaļfināla pirmajā spēlē zaudēja "Mersin" komandai ar rezultātu 72:77. Lai iekļūtu pusfinālā, atbildes spēlē 12. februārī būs nepieciešama uzvara ar sešu punktu pārsvaru.

Laukumā viss liecināja par “play-off” spēles nopietnību. Mersinas un Brainas treneri pirmajā puslaikā izmantoja attiecīgi astoņu un septiņu spēlētāju rotāciju, paļaujoties tikai uz labākajiem spēkiem. Viešņām neklājās viegli, taču ieguldītais darbs aizsardzībā nopelnīja veiksmi uzbrukumā. Kima Mestdaga pirmajā ceturtdaļā sameta 10 punktus, nodrošinot “Castors Braine” astoņu punktu pārsvaru – 26:18.

Nākamajā ceturtdaļā stafeti no kolēģes pārņēma Anete Šteinberga, desmit minūtēs gūstot 7 no 12 komandas punktiem. Spēka uzbrucēja gan trāpīja āķa metienu, gan guva grozu ātrajā uzbrukumā, palīdzot viešņām noturēt minimālu pārsvaru – 38:37. Šteinberga pirmajā puslaikā pavisam sameta 11 punktus un izcīnīja piecas bumbas zem groziem.

Trešajā ceturtdaļā latviešu spēka uzbrucēja cīnījās tikpat vareni, guva deviņus punktus un panāca Beļģijas čempionēm plus vienpadsmit – 60:49. Mersinas basketbolistes, saprotot, ka divkaujas iznākums slīd ārā no rokām, metās atspēlēties. Amerikāņu spēka uzbrucēja Seleste Trehana bija spiesta atstāt laukumu ar piecām piezīmēm, bet turku spēlētājas 202 sekundes pirms pamatlaika beigām izvirzījās priekšā – 67:68. Galotnē viņas ieguva piecu punktu pārsvaru – 72:77.

Anete Šteinberga 38:27 minūtēs guva 23 punktus (2p 10/20, 3p 0/2, 1p 3/6), izcīnīja deviņas bumbas zem groziem, vienu reizi kļūdījās, saņēma četras personiskās piezīmes, izprovocēja septiņus pārkāpumus un saņēma +/- rādītāju -5.

Mersin – Castors Braine 77:72 (18:26, 19:12, 12:22, 28:12)Mersin: Snow 28 (12ab), Horti 22 (7ab, 6rp), Igueravide 7, Prahalis 7, Hodges 6 (8ab, 6rp), Pimenova 5, Malashenko 2, Cigil, Oral; Kuccuk, Turkyilmaz, Tabakci.Castors Braine: Šteinberga 23 (9ab, 7ip), Mestdagh 18 (3rp), Carpreaux 9, Trahan 8 (8ab, 5pp), Spencer 8 (6ab), Anderson 6, Allemand; Radovic, Ballau, Linskens.

Metieni no spēles: 28/58 vs 31/722p: 25/47 vs 25/523p: 3/11 vs 6/201p: 18/21 vs 4/8AB: 46 (10/36) vs 28 (7/21)RP: 25 vs 14Kļ.: 18 vs 7PB: 4 vs 10BM: 0 vs 0Personiskās piezīmes: 16 vs 20

Mersinā pārtrūka trīs sērijas. 1) “Castors Braine” basketbolistes visos turnīros bija izcīnījušas 51 uzvaru pēc kārtas, tai skaitā astoņus panākumus Eiropas kausa izcīņā. 2) “Bebri” Zvirgzdiņa vadībā guva 27 uzvaras pēc kārtas, tai skaitā 16 panākumus nacionālajā čempionātā un trīs uzvaras Beļģijas kausa izcīņā. 3) Ainars Zvirgzdiņš no 2006. gada 10. novembra uzvarēja 24 Eiropas kausa spēlēs pēc kārtas. Tas viss ir otršķirīgi, salīdzinot ar iespēju cīnīties par tikšanu tālāk.

Izmantotie resursi:FIBA Europe

Чернявский Владислав Чернявский ВладиславДзюдо, Самбо, Джиу-джитсу, Боевое самбо, ММА