01.12.2017. 18:27

"Kopumā izlasei šī bija grūta sezona, jo tās vidū nomainījās treneris. Tas nekad nav viegli ne spēlētājiem, ne treneriem. Izmainījām taktisko shēmu, bet neesmu apmierināts ar rezultātiem. Tomēr esmu pārliecināts, ka komanda progresēs," piektdien, tiekoties ar žurnālistiem, sacīja Starkovs.

Viņš neslēpa, ka izlases pēdējo kopā sanākšanu aizēnojušas runas, ka futbolistiem bijuši disciplīnas pārkāpumi.

"Jā, bija runas par to, ka pēdējā nometnē tika lietots alkohols, ka futbolisti ar grūtībām iekāpuši lidmašīnā. Neko tādu neredzēju, es zvēru. Pats gan kaut ko tādu arī biju dzirdējis, tomēr pats neko tādu nepiefiksēju. Pilnīgi iebilstu pret to. Spēlētājiem izlasē jābūt ne tikai labiem futbolistiem, bet viņiem jābūt arī līderiem attieksmes ziņā," uzsvēra pieredzējušais treneris.

"Rīkojot šo nometni, vēlējāmies, lai spēlētāji iegūtu vēl divas spēles, jaunie futbolisti iegūtu praksi izlasē. Zinājām, ka pret Saūda Arābiju būs grūts mačs, bet pret Kosovu mums bija laba spēle. Man patika, ka futbolisti pēc ielaistiem vārtiem nepārtrauca spēlēt un turpināja uzbrukt," teica Starkovs, piebilstot, ka ne visi izmantojuši dotās iespējas. "Bija vairāki spēlētāji, kuri savas iespējas neizmantoja un tas varētu atstāt iespaidu uz viņu nākotni izlasē."

Starkovs slavēja 21 gadu veco aizsargu Ņikitu Koļesovu. "Viņš pēdējās spēlēs pieļāva daudz kļūdu, taču uzskatu, ka Koļesovs ir viens no izlases nākotnes spēlētājiem. Viņam tika dotas daudzas iespējas, viņš labi strādā treniņos. Koļesovs vēl ir jauns. Zinu, ka par viņu interesējas ārzemju klubi, turklāt laba līmeņa," bilda treneris.

Tāpat Starkovs uzslavas veltīja "Metta"/"Latvijas Universitāte" pussargam Dāvim Indrānam. "Indrānam ir tādas rakstura īpašības, lai viņš nākotnē kļūtu par Latvijas izlases kapteini. Domāju, šie mani vārdi viņu nākotnē nesabojās," pārliecināts bija treneris.

Tiesa, viņš uzsvēra, ka jaunajiem talantiem ir daudz jāstrādā, lai uzlabotu savu meistarību. "Nedrīkstam sevi mānīt. Spēlētāji mums nav tik spēcīgi kā agrāk. Ir svarīgi, kādos klubos nonāk jaunie futbolisti. Piemēram, Dēvids Dobrecovs. Viņš pirms pāris gadiem bija labākais sava vecuma spēlētājs, bet pēc tam apstājās izaugsmē. Tomēr, lai spēlētājs izaugtu, vajag spēcīgu klubu un labus trenerus," uzskata izlases vadītājs, sakot, ka arī tādiem spēlētājiem kā Valērijam Šabalam ir daudz jātrenējas, lai sasniegtu ko vairāk nekā līdz šim. "Reiz par Šabalu interesējās pat "Barcelona", tomēr viņa problēmās ir vainojami aģenti. Viņš joprojām ir spēcīgs spēlētājs, nekas nav pazaudēts. Ir jāstrādā - ar fizisko sagatavotību un tehniku."

Iepriekš medijos izskanēja baumas, ka Starkovs varētu kļūt par "SynotTip" Latvijas Virslīgas kluba RFS galveno treneri, taču pats speciālists atzina, ka viņam tas bijis pārsteigums.

"Kad kāds to kaut kur uzrakstīja, man tas bija pārsteigums. Pie manis neviens nav vērsies ar piedāvājumu," skaidroja treneris, kurš arī piebilda, ka Latvijas futbolā vajadzētu atgriezt Paharu. "Man pret Marianu Paharu kā treneri ir laba attieksme. Viņš ir futbola cilvēks, jānotur futbolā. Jāpalīdz viņam atgriezties šajā sporta veidā."

Tāpat trenerim tika vaicāts par viņa iespējām vairāk komunicēt latviešu valodā. Līdz šim Starkovs oficiālās preses konferencēs sākumā nedaudz runāja latviski, bet pēc tam pārgāja uz sev dzimto krievu valodu. Tagad treneris solīja, ka latviski runās.

"Baidos pāriet uz latviešu valodu, jo to neprotu pietiekami labi. Es cenšos, apsolu, ka runāšu latviski, tomēr lielajā izlasē pāriet uz latviešu, kā darba valodu, būs sarežģīti," norādīja Starkovs.

Savu nākamo spēli izlase aizvadīs 25.martā, kad pārbaudes spēlē viesos tiksies ar Gibraltāru. Tāpat marta izlašu logā Latvija vēlas aizvadīt vēl kādu cīņu, bet pagaidām no potenciālajiem pretiniekiem nav piedāvājumu.

Izmantotie resursi:LETAA & B A & B Āne, Celtnieku 32, Cenu p., Ozolnieku n., LV-3043
Михайлов Юрий Михайлов ЮрийГреко-римская борьба, Вольная борьба, Женская борьба, Борьба на поясах, Пляжная борьба
Регистрация