20.11.2014. 20:37
Ar rezultatīvu piespēli Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā ceturtdien izcēlās latviešu uzbrucējs Jānis Sprukts, tādējādi palīdzot Jaroslavļas «Lokomotiv» komandai pārtraukt trīs zaudējumu sēriju.

Статья целиком:

«Lokomotiv» vienība savā laukumā ar 4:2 (1:0, 2:0, 1:2) pārspēja Ņižņekamskas «Ņeftehimik» komandu.

Pirmo divu trešdaļu laikā «Lokomotiv» pamanījās izvirzīties vadībā ar 3:0, turklāt trešajos vārtos rezultatīvu piespēli veica tieši Sprukts, kad ripu pretinieku vārtos 39.minūtē raidīja Sergejs Plotņikovs. Noslēdzošajā periodā «Ņeftehimik» tā arī neizdevās iesaistīties cīņā par uzvaru.

Pēc vienas cīņas izlaišanas Sprukts šajā mačā laukumā pavadīja 13 minūtes un 39 sekundes, veicot vienu metienu pa pretinieku vārtiem un uzvarot deviņos no 14 iemetieniem. Tāpat latvieša rēķinā trīs bloķēti pretinieku raidījumi un divi spēka paņēmieni.

Lai gan šosezon Sprukts ar lielu spēles laiku izcelties nevar, pēdējo divu cīņu laikā, kurās viņš piedalījies, latvietis guvis vienus vārtus un veicis vienu rezultatīvu piespēli.

Kopumā šosezon Spruktam 15 spēlēs vieni vārti un trīs rezultatīvas piespēles.

Jau vēstīts, ka trešo zaudējumu pēc kārtas KHL regulārajā čempionātā ceturtdien piedzīvojusi latviešu aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvētā Kazahstānas vienība Astanas «Baris».

«Baris» izbraukumā ar rezultātu 1:2 (0:0, 0:1, 1:0, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā piekāpās šosezon veiksmīgu sniegumu demonstrējošajai Omskas «Avangard».

Dueļa rezultāts tika atklāts otrajā trešdaļā, kad vārtus «Avangard» labā guva zviedrs Ēriks Gustafsons. Savukārt «Baris» rezultātu izlīdzināja 45.minūtē, kad Omskas kluba vārtus atslēdza Romāns Savčenko. Pamatlaika turpinājumā un pagarinājumā vārti gūti netika, bet pēcspēles metienu sērijā uzvaras «bullīti» realizēja Čads Kolariks, tādējādi nodrošinot «Avangard» komandai trešo panākumu pēc kārtas.

Bārtulis šajā mačā laukumā pavadīja 24 minūtes un deviņas sekundes, kas bija ceturtais ilgākais spēles laiks komandā, veica vienu nesekmīgu metienu pa pretinieku vārtiem, bloķēja vienu sāncenšu raidījumu un divas reizes veica spēka paņēmienu. Tāpat latvietis pagarinājumā izpelnījās divu minūšu sodu par pretinieka grūšanu ar nūju.

Ar iegūtiem 43 punktiem 29 spēlēs «Lokomotiv» komanda saglabājusi Rietumu konferences astoto vietu, bet tikpat punktu ir arī septītajā vietā esošajai Podoļskas «Vitjaz», kas gan aizvadījusi par cīņu mazāk un izcīnījusi vairāk uzvaras pamatlaikā.

Iegūtais punkts «Baris» komandai ļāvis ar 30 spēlēs iegūtiem 48 punktiem pacelties uz ceturto vietu Austrumu konferences kopvērtējumā, par punktu apsteidzot cita Latvijas aizsarga Artūra Kuldas pārstāvēto Ufas «Salavat Julajev», kam par punktu mazāk. Tiesa, no pirmā trijnieka Astanas klubs atpaliek par 11 punktiem.

Tikmēr izcīnītais panākums «Avangard» hokejistiem ar 60 punktiem 29 cīņās ļāvis pakāpties uz Austrumu konferences otro vietu.