31.12.2013. 09:10
Savu kārtējo uzvaru Nacionālajā hokeja līgā guvusi Čikāgas „Blackhawks”, kurai pietika ar vieniem gūtiem vārtiem, lai pieveiktu „Kings” (1:0), bet Nešvilas „Predators” sameta sešas ripas Detroitas „Red Wings” vārtos.

Čikāgas „Blackhawks” ar debitantu vārtsargu Anti Rāntu ierindā spējusi atstāt sausā savus pretiniekus pagājušās sezonas konferences finālā Losandželosas „Kings”. Soms Rānta, kurš aizvieto savainoto pamatvārtsargu Korijs Kraufordu, atvairīja visus 26 pretinieku metienus un ierakstīja savā rēķinā pirmo sauso spēli NHL karjerā.

„Blackhawks” komandai ar rezultativitāte gan nesekmējās daudz labāk nekā „Kings”, un savus vienīgos vārtus tā guva astotajā minūtē, kad precīzs bija Brendona Sāda metiens (1:0). Rānta tika atzīts par mača pirmo zvaigzni, bet komandas kopējais sniegums aizsardzībā bija jauka pārmaiņa pēc sestdienas sešiem ielaistajiem vārtiem pret „Blues”.

Ar 63 gūtiem punktiem „Blachawks” ir līgas līdere, taču tai uz papēžiem turpina mīt Anaheimas „Ducks”, kurai par diviem punktiem un vienu spēli mazāk.

Viena no līgas mazrezultatīvākajām komandām Nešvilas „Predators” (2,38 vārti vidēji spēlē) uzvirmojusi mačā pret Detroitas „Red Wings”, gūstot sešus vārtus. Detroitas vārtos pēc ceļgala traumas bija atgriezies Džimijs Hovards, taču Nešvilā viņu nesagaidīja pārāk silti, un jau 25. minūtē rezultāts bija 3:1 „Predators” labā.

Trešo periodā žēlots netika arī Nešvilas vārtsargs, čehu debitants Mareks Mazanecs, kuram nācās ielaist trīs vārtus, taču „Predators” tomēr noturēja uzvaru (6:4). Nešvilas uzbrucējs Maiks Fišers izcēlās ar Gordija Hova hat-trick, proti, iemeta golu, izdarīja piespēli un atrada laiku izkauties, bet Kolins Vilsons guva trīs punktus (2+1).

Uzvaru pēcspēles metienos (4;3) guvusi Filadelfijas „Flyers”, kura pamatlaika pēdējā minūtē izglābās no zaudējuma pret Vankūveras „Canucks”. Neizšķirtu nesošos vārtus guva Breidens Šens, tādējādi labojot sava brāļa neveiksmi, jo „Flyers” trešos vārtus zaudēja, kad Lūks Šens netīšām iesita ripu savos vārtos. Savukārt „Capitals” spēja gūt tikai vienus vārtus pret Otavas „Senators”, kuras rindās lieliska spēle Kreigam Andersonam, kurš atvairīja 34 no 35 pretinieku metieniem. Otavai šī bija otrā uzvara pēc kārtas, un šī ir tikai trešā reize sezonā, kad komanda spējusi šādu uzvaru sēriju sasniegt.