28.12.2017. 21:20

Pirmajā spēļu dienā abas komandas cieta sakāves pret Ziemeļamerikas komandām. Somija nespēja aizķerties mačā ar Kanādu, kamēr dāņi jau pirmās trešdaļas ievadā tālu priekšā palaida amerikāņus. Interesanti, ka pirms gada savstarpējā spēlē Dānija pieveica Somiju, sekmējot tās netikšanu turnīra ceturtdaļfinālā. Šogad dāņu sastāvā vairs nav tik spilgtu hokejistu kā pērn, ko pārtraukuma intervijā TSN atzina komandas uzbrucējs Joahims Blihfelds.

Spēles ievadā dāņi neizmantoja labu izgājienu pret vārtiem, par ko uzreiz tika sodīti. Jona Kopanens ar metienu no vidējās zonas cauršuva vārtsargu Kasperu Krogu. Somi pilnībā dominēja, neļaujot pretiniekiem pat pietuvoties saviem vārtiem. Septītās minūtes izskaņā ilgstoša metienu sērija pa Kroga vārtiem noslēdzās ar Apelī Rasanena vārtu guvumu - 2:0. Dānijas nedienas turpinājās, kad Ēli Tolvanens ar spēcīgu metienu trāpīja Kroga aizsargķiverei. Vārtsargs prasīja tiesnešus spēli apturēt, demonstratīvi noņemot ķiveri, par ko saņēma divu minūšu noraidījumu [spēles laika vilcināšana]. Iegūto lielo skaitlisko vairākumu somi neizmantoja, pirmo trešdaļu noslēdzot ar divu vārtu pārsvaru un metienu attiecību 17-1.

Otrā spēles nogriežņa ievadā dāņiem izdevās tikt pie skaitliskā vairākuma. Sentluisas "Blues" draftētais Nikolajs Krags ar precīzu metienu pārsteidza somu vārtsargu Uko-Peku Lukonenu, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam. Somi uzbruka daudz, taču bieži vien pārspīlēja ar lieku saspēli pie pretinieku vārtiem. Perioda vidū somu hokejisti minūtes laikā satrieca vārtu konstrukciju. Uzlauzt Dānijas aizsardzību izdevās vien ar spēcīgu šķēlienu no distances Juso Valimēki izpildījumā. Pēc brīža sekoja arī ceturtie somu vārti - Henrī Jokihārju noorientējās burzmā vārtu priekšā un raidīja ripu tīkliņā. Pārtraukumā komandas devās pie rezultāta 4:1. Jāpiebilst, ka otrajā periodā somiem 29 metieni par vārtiem.

Trešajā periodā turpinājās metienu lietus somu izpildījumā. Labas vārtu gūšanas iespējas bija Rasmusam Kupari, Joni Ikonenam un Aleksi Heponiemī. Par perioda galveno varoni kļuva dāņu uzbrucējs Kristiāns Vejse, kurš somu vairākuma laikā nobloķēja trīs metienus. Mača galotnē Somija otro reizi spēles gaitā tika pie lielā skaitliskā vairākuma, tomēr dāņiem atkal izdevās to neitralizēt. Spēles gala rezultāts 4:1 Somijas labā. Interesanti, ka Helsinku "Jokerit" un KHL zvaigznei Ēli Tolvanenam [pret Dāniju izpildīja visvairāk metienu] pirmajās divās spēlēs nav izdevies atzīmēties ar vārtu guvumu. Somijas talanta kontā pagaidām divas rezultatīvas piespēles.

Somija čempionāta turpinājumā tiksies ar Slovākiju, kamēr Dāniju sagaida kārtējais pārbaudījums - spēle pret Kanādu.

Rezultatīvākie: Valimēki 1+1, Jokihārju 1+1, Heiskanens 0+2 - Krags 1+0Metieni: 62:7Soda minūtes: 2:14