29.12.2017. 05:40

Savu pirmo spēli čempionātā esošie pasaules čempioni aizvadīja pret Dāniju, neatstājot tiem nekādas cerības uz pozitīvu iznākumu. Slovākija pirmajā mačā līdz brīdim braši turējās pret Kanādu, taču savas sešas saņēma, neko neiemetot pretī. ASV uzvarēja pēdējās sešās savstarpējās spēlēs pret Slovākiju U20 čempionātos. Pēdējo reizi slovāki bija pārāki 2009. gadā Otavā ceturtdaļfināla stadijā. Pirms šī vakara spēles abu komandu treneri nolēma veikt izmaiņas vārtsargu līnijā - ASV vārtos stājās Džozefs Vols [oriģinālā Woll], kamēr slovāki pamēģināja vārtos sūtīt Romanu Durniju.

Pirmajās piecās spēles minūtēs komandas nespēja kaut reizi raidīt ripu pretinieku vārtu virzienā. Turnīra raženākā un vienlaicīgi arī smagākā komanda Slovākija labi turēja amerikāņu tempu un nezaudēja cīņā pie bortiem. ASV hokejistiem bija divas jaudīgas nomaiņas perioda vidū, kad izdevās vienu reizi trāpīt pa vārtu konstrukciju un likt Durnijam aktīvi strādāt uz vārtu līnijas. Kad līdz pirmās trešdaļas beigām palika 4:40 radās nepieciešamība nomainīt aizsargstiklu pie slovāku vārtiem. Pie sava momenta tika arī slovāki, kad pēc aizsarga Mihala Ivana metiena ripa, rikošetējot no partnera, aizlidoja centimetrus garām vārtiem.

Otro periodu ASV sāka apņēmīgāk, iespiežot pretinieku savā zonā. Taču pirmos vārtus spēlē guva disciplinēti spēlējušie slovāki - ātrajā pretuzbrukumā Filips Krivošiks panāca 1:0. Slovākiem bija iespējas dubultot pārsvaru, tomēr ar bīstamu Miloša Romana metienu Vols tika galā. ASV prata panākt izlīdzinājumu, kad otrajā periodā bija nospēlētas 11 minūtes. Straujš uzbrukums noslēdzās ar Kīta Tkačaka dēla Breidija izgājienu pretī vārtiem, kurš labākajās tēva tradīcijās [Kītam deviņi vārti U20 čempionātos] izrēķinājās ar slovāku vārtsargu - 1:1. ASV hokejisti izveidoja vēl virkni vārtu gūšanas iespēju [kopā 18 metieni periodā], bet izvirzīties vadībā līdz otrajam pārtraukumam tā arī nespēja.

Trešā perioda ievadā vārtu gūšanas iespējas bija Ādamam Ružičkam un Ērikam Šmolam, kamēr ASV aktīvi metiena iespēju meklēja aizsargs Ādams Fokss. Tuvojoties spēles beigām Amerikāņu spiediens auga. Slovāku aizsargi pašaizliedzīgi metās virsū katrai ripai, kamēr vārtos Jaroslava Hašeka režīmu ieslēdza Durnijs. Vienā no nedaudzajiem uzbrukumiem Slovākijai izdevās pārsteigt. Samuels Bučeks pavilka ripu uz priekšu, atdeva Krivošikam, kurš no neērtās rokas raidīja ripu vārtos - 2:1 Slovākijas labā! Slovāku hokejistu prieki nebija ilgi - Keisijs Mitlstads savāca ripu neitrālajā zonā, apslidoja pretiniekus un guva vienus no čempionāta skaistākajiem vārtiem.

Bet ne pašus skaistākos! Vēl pēc mirkļa tas pats Bučeks saņēma svētību no hokeja Dieva un vienatnē apspēlēja četrus (!) ASV izlases hokejistus, apslidoja vārtus un ar otro mēģinājumu ietrieca ripu vārtos - 3:2. Pamatlaika pēdējā minūtē amerikāņi, protams, noņēma vārtsargu, taču tas neglāba. Slovāku priekiem pēc sirēnas nebija robežu.

Pēc sešpadsmit stundām ASV hokejisti kopā ar Kanādu izspēlēs pirmo U20 pasaules čempionātu spēli zem klajas debess. Amerikāņi un kanādieši jau paspēja aizvadīt treniņu "New Era Field" stadionā. Turnīra organizatori paredz, ka klātienē spēli varētu noskatīties ap 40 tūkstošiem skatītāju. Slovākija 30. decembrī spēlēs pret Somiju un lūkos vēl vairāk sarežģīt situāciju A grupā.

Rezultatīvākie: Tkačaks 1+0, Mitlstads 1+0 - Krivošiks 2+0, Bučeks 1+2Metieni: 45:25Soda minūtes: 2:4