22.06.2015. 18:23
Pirmdien, 22. jūnijā, kļūs zināmi 2015. gada Eiropas čempionāta ceturtdaļfināla pāri. Cīņu turpina Turcija, Francija, Baltkrievija, Melnkalne, Spānija, Krievija, Serbija, savukārt Lietuva un Slovākija sacenšas par pēdējo ceļazīmi.

Braslava Turiča trenētā Horvātija sestdien zaudēja izredzes iekļūt astoņniekā, savukārt Slovākijai derēja tikai uzvara apvienojumā ar Serbijas panākumu pret Lietuvu. Plāna pirmo pusi Maroša Kovāčika vadītās slovākietes paveica lieliski, jau pirmajā puslaikā iekrājot lielu pārsvaru – 47:25.

Daudzajām horvātu problēmām klāt nāca vēl viena, jo pirmdien nevarēja spēlēt pamata saspēles vadītāja Iva Ciglara. Slovākija spēlēja bez Zuzanas Žirkovas, taču ārējā līnijā viņu lieliski aizvietoja Barbora Balintova un Kristija Tolivera.

Slovākija – Horvātija 84:62 (26:16, 21:9, 18:24, 19:13)Slovākija: Balintova 29 (6rp, 7ip), Tolivera 23 (7rp), Hruščākova 8, Kissova 8 (11ab), Jurčenkova 8 (14ab), Krc-Turbova 4 (5pp), Palenikova 2, Janoščikova 2.Horvātija: Sliškoviča 16 (9ab, 4rp), Ivankoviča 13 (7ab, 6ip), Tikviča 10 (6ab), Boroviča 8, Miloglava 6 (11rp), Džankiča 5, Begiča 2, Maziča 2; Ciglara, Iveziča, Todoriča.

Lukasa Mondelo trenētās Eiropas čempiones, uzvarot Krieviju, ceturtdaļfinālā spēlēs pret Melnkalni, bet neveiksmes gadījumā sacentīsies pret Baltkrieviju.

Krievijai scenāriju vairāk. Uzvara pār spānietēm nodrošinās tikšanos ar Melnkalni. Zaudējums apvienojumā ar Serbijas uzvaru garantēs spēli pret Baltkrieviju, bet zaudējums un Lietuvas uzvara pretiniekos dāvās Franciju.

Marinas Maļkovičas trenētās serbietes ir garantējušas vismaz ceturto vietu F grupā (ceturtdaļfinālā pret Turciju), savukārt uzvaras gadījumā var pakāpties uz trešo vietu un...pretiniekos iegūt Franciju.

Lietuvai tādas izvēles nav. Tikšanu tālāk garantēs tikai uzvara. Neveiksmes gadījumā lietuvietes uz piekto vietu nostums Slovākija, kura guva virsroku savstarpējā spēlē. Savas un Spānijas uzvaras gadījumā Lietuva var finišēt arī otrajā vietā.