16.02.2015. 11:30
14. februārī ar krāšņu uguņošanu Raiskumā tika atklāts trešais posms Latvijas čempionātā (LČ) skijoringā un ziemas motokrosā, kā arī Latvijas Kausa (LK) izcīņā un otrais posms Latvijas Junioru čempionātā (LJČ). Raiskuma trase pulcēja ievērojamu dalībnieku un atbalstītāju skaitu, jo Ādolfa Čudarāna prasme sagatavot ļoti labas kvalitātes trases ir plaši zināma skijoringa saimes vidū.

Pirmie starti sākās precīzi 10:00, kad kopējā braucienā (vērtēšana atsevišķi) trasē devās MTK un LTK skijoringa klases. Mazajā Tautas klasē goda pjedestāla pirmo vietu noteica tieši otrais brauciens, jo abām līderu ekipāžām pēc abiem braucieniem bija vienāds punktu skaits. Ar labākourezultātu otrajā braucienā finišēja Raivis Zolmanis ar Miku Neško , saglabājot LČ kopvērtējuma līdera statusu.

Retro Tautas klasē 7 ekipāžu konkurencē abos braucienos pirmais finišēja Daigars Štendenbergs ar Egonu Pavārnieku. Izmaiņas Vecmeistaru LČ kopvērtējuma tabulā sagādāja Artūrs Brencis un Pēteris Līkums, kuri ieguva vadošo pozīciju, abos braucienos izcīnot 1. vietu, nomainot Valdi Kupču/ Dzintaru Stūrestepu ( Raiskumā 4.vieta).

Tāpat kā Lēdmanē, arī Raiskuma posmā niknākās cīņas skijoringā notika tieši MMK klasē. Pirmajā braucienā triumfēja Artūrs Brencis/Jānis Zeps (2. braucienā trešā vieta), bet posma kopvērtējumā ātrākie bija Ingus Bērziņš/Mikus Neško (1. braucienā otrā vieta, 2. braucienā pirmā vieta), kas ļāva ekipāžai sezonas šī brīža kopvērtējumā pakāpties uz otro vietu.

LMK klase sagādāja ne mazāk pārsteigumu - kopvērtējuma līderi Toms Avens/Reinis Avens pirmajā braucienā izstājās, bet ar otrajā braucienā izcīnīto trešo vietu nepietika, lai saglabātu līderu godu un LČ kopvērtējuma favorīta statusu ieguva abu braucienu uzvarētājs Didzis Gorbenko ar slēpotāju Oskaru Dzirkali.

Ziemas motokrosā ar radzēm (KAR) MX1 grupā savu uzvaru sēriju turpināja titulētais spīdveja speciālists Grigorijs Laguta, bet MX2 grupā Kristers Millers ar pārliecinošām uzvarām abos braucienos izvirzījās pirmajā vietā arī LČ kopvērtējumā. KBR MX1 joprojām nepārspēts ir Didzis Gorbenko. MX2 grupā abu braucienu summā triumfēja lietuviešu sportists Domas Grundele, bet Arvis Grāmatnieks ar iegūto otro vietu saglabā LČ kopvērtējuma vadošo pozīciju.

Kopīgā braucienā (vērtēšana atsevišķi) startēja arī ATV, Q Open un blakusvāģi. ATV kvadriciklu klasē uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa Stefans Borozkins, bet Jānis Baunis ar otro vietu joprojām ir LK kopvērtējuma līderis. Savukārt Q Open klasē rangu tabulā izmaiņas ieviesa Ričards Zālīte, kura izcīnītā otrā vieta ļāva izvirzīties augstākāpozīcijā, bet posma uzvarētājs Reinis Purvēns pakāpās uz ceturto vietu. Blakusvāģu klasē pārsteigumu nebija - 3 ekipāžu konkurencē abos braucienos triumfēja Zigismunds Birkenfelds ar kantētāju Vairi Štālu.

LJČ ziemas motokrosā Raiskumā MX65 klasē labākos rezultātus uzrādīja Aleksis Araids. MX85 abos braucienos kā pirmais finišēja Ivo Benedikts Skabs, bet kopvērtējuma līdera statusu ar Raiskumā izcīnīto otro vietu ieguva Aksels Cīrulis. Q50 klasē ar uzvaru savu favorīta pozīciju nostiprināja Kārlis Neija, bet Q100 klasē 1. vietu izcīnīja Artūrs Baltgalvis.

Gan dalībnieki, gan sacensību organizētāji vienprātīgi atzina Raiskuma trasi un sacensību organizācijas norisi kā labāko, kāda šajā sezonā bijusi.

"Nu..man jau grūti pašam tā kaut ko teikt, bet ,cik es dzirdēju no sportistiem, visi bija apmierināti. Dalībnieku diezgan daudz bija. Laikapstākļi neietekmēja, jo iepriekš tā trase bija cītīgi gatavota un ,cik sapratu no sportistiem, šitā esot sezonas labākā trase, " - tā Raiskuma posmu komentē sacensību direktors un trases veidotājs Ādolfs Čudarāns. Jāpiebilst, ka šī bija pirmā reize, kad Raiskuma trasē norisinājās Latvijas čempionāta posms, jo iepriekš tajā notikušas tikai amatieru sacensības.

Ja laikapstākļi būs vēlīgi, tad jau 22. februārī gaidāms Latvijas čempionāta IV posms Rēzeknē.Latvijas Speciālā olimpiāde R.Feldmaņa 11, Rīga, LV-1014
Лапа Дмитрий Греко-римская борьба, Борьба на поясах, Пляжная борьба
Регистрация