04.02.2015. 17:09
Āfrikas Nāciju kausa ceturtdaļfināla starp mājinieci Ekvatoriālo Gvineju un Tunisiju (2:1) tiesnesis Radžindraparsads Sehurns diskvalificēts uz sešiem mēnešiem par neapmierinošu darbību laukumā, sodīta arī Tunisijas Futbola federācija, kura sašutusi par netaisnīgo izstāšanos.

Mauritānijas futbola tiesnesis Sehurns spēles pēdējās minūtēs izšķīrās nozīmēt visnotaļ apšaubāmu pendeli uz tobrīd vadībā esošās Tunisijas vārtiem, kas noveda pie rezultāta 1:1 un papildlaika, kurā Ekvatoriālā Gvineja izrāva uzvaru un iekļuva pusfinālā.

Āfrikas Futbola federācija (CAF) pavēstījusi, ka Sehurns laukumā nav spējis kontrolēt notikumu gaitu un nav spējis savaldīt spēlētājus. Viņa neapmierinošais sniegums novērtēts ar izslēgšanu no Nāciju kausa un pusgada diskvalifikāciju no futbola spēļu tiesāšanas.

Sodu gan saņēmusi arī Tunisija, kura oficiāli apvainojusi Sehurnu un CAF mērķtiecīgā Tunisijas gremdēšanā un pietiesāšanā. CAF norāda, ka šādi apvainojumi tiks izskatīti tikai tad, ja iesniegti kopā ar attiecīgiem pierādījumiem. Tunisijai piespriests 33 tūkstošu eiro liels naudas sods par tās pārstāvju došanos pie tiesneša un viņa lēmuma apstrīdēšanu jau pēc spēles beigām, kā arī tai būs jāsamaksā par stadionam nodarītajiem postījumiem (komandas ģērbtuvēs salauzts ledusskapis un durvis).

CAF lēmumā vēstīts, ka Tunisijai jāiesniedz atvainošanās par savām apsūdzībām līdz piektajam februārim, pretējā gadījumā tai draud izslēgšana no dalības 2017. gada Nāciju kausā.

Ekvatoriālā Gvineja pusfinālspēli pret Ganu aizvadīs rītdien, bet šovakar finālisti noskaidros Kogo DR un Kotdivuāras izlases (sākums 21:00 pēc Latvijas laika).

Izmantotie resursi:BBC Sport - Africa Cup of Nations: Referee...

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009
Трубецкой Андрей Трубецкой АндрейГреко-римская борьба, Вольная борьба, Женская борьба, Борьба на поясах, Пляжная борьба