23.06.2014. 13:47
Latviešu basketbolists Ojārs Siliņš pirms gaidāmā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) drafta cenšas neuzņemt galvā pārāk daudz, lai neizjustu lielu spiedienu, sportists izteicies intervijā portālam 3sob.com.

Статья целиком:

, Diena.lv, Sports

Šīgada NBA drafts 26.jūnijā norisināsies Ņujorkā. Uz 60 vietām pieteikušies 57 spēlētāji, kuru vidū ir arī Siliņš, kā arī visi basketbolisti, kas dzimuši 1992.gadā.

20 gadus vecais uzbrucējs Siliņš spēlē Itālijas augstākās līgas klubā Redžo di Emīlijas Grissin Bon, kur nupat aizvadītajā sezonā bija izkarojis stabilu vietu pamatsastāvā un regulāri demonstrēja atzīstamu sniegumu. Viņš palīdzēja komandai uzvarēt Eiropas Izaicinājuma kausa turnīrā, bet Itālijas A sērijas čempionātā Grissin Bon netika tālāk par ceturtdaļfinālu.

Pašlaik Siliņš apmeklē vairāku NBA klubu nometnes. Šajās dienās viņš bijis Memfisā un atrādījies Grizzlies komandai, kas bijusi otrā viņa ceļā, bet pirms drafta plānots apciemot vēl divas vienības.

"Amerikāņu basketbols ir citādāks. Tas ir atlētiskāks, viss tiek darīts ar spēku. Savukārt Eiropā vairāk ir komandas spēle, saspēle un kustība laukumā," izteicies Siliņš. "Komandas pārbaudēs vēlas redzēt manu metienu. Viņi vēlas mani kā agresīvu aizsargu, lai es vienmēr būtu aktīvs un spēlētu komandas basketbolu."

Siliņš izteicies, ka progresē aizsardzībā un īpaši spēlē viens pret vienu, kā arī mācās, lai spēlētu gudri un vienmēr atrastos pareizajā pozīcijā.

Tāpat latvietis izteicās, ka cenšas visu neuztvert pārāk nopietni, lai neradītu lieku satraukumu.

"Protams, tas ir mans sapnis, tomēr nevaru sev uzlikt pārāk lielu spiedienu. Man vēl ir pie kā strādāt," uzsvēra Siliņš.

Kā ziņots, šī gada draftam bija pieteikušies arī latvieši Kristaps Porziņģis un Iļja Gromovs, bet viņi abi nolēmuši savas kandidatūras atsaukt, lai pretendētu atkal kādā no nākamajiem gadiem. Spānijā spēlējošais 18 gadus vecais spēka uzbrucējs Porziņģis šobrīd jau tiek minēts kā pretendents uz vietu nākamā gada drafta pirmajā pieciniekā.

Bez Siliņa uz draftu pretendē vēl 12 ārzemju spēlētāji, bet pārējie nāk no Ziemeļamerikas. Draftam reģistrēti 12 valstu pārstāvji.

Latvijas vēsturē līdz šim draftēti trīs spēlētāji. No viņiem visaugstāk tika izraudzīts Andris Biedriņš, kuru 2004.gada draftā ar kopējo 11.numuru izvēlējās Goldensteitas Warriors. Tāpat 2011.gadā ar 42.numuru Dāvi Bertānu izraudzīja Indiānas Pacers komanda, bet uzreiz pēc tam viņš tika aizmainīts uz Sanantonio Spurs.

Savukārt pērn ar noslēdzošo 60.numuru Grizzlies izvēlējās Jāni Timmu.Ozolnieku Sporta skola Ozolnieki, Stadiona 5, Ozolnieku p., Ozolnieku n., LV-3018
Михайлов Юрий Михайлов ЮрийГреко-римская борьба, Вольная борьба, Женская борьба, Борьба на поясах, Пляжная борьба
Регистрация