01.11.2017. 15:20

Abas tenisistes Džuhajā ieradās, bez uzvarām esot kopš "US Open" turnīra. Sevastova bija zaudējusi četrās cīņās pēc kārtas, nepatīkamajai sērijai sākoties ceturtdaļfinālā Ņujorkā pret Stīvensu, kurai toreiz zaudēts ar 3:6, 6:3, 6:7(4). Tikmēr Stīvensa pēc "US Open" titula izcīnīšanas 1. kārtā ar neizteiksmīgu tenisu zaudēja gan Uhaņā, gan Pekinā.

Anastasijai vajadzēja četrus breikus, lai šodien uzvarētu 1. setā. Viņa trīs reizes nenoturēja pārsvaru, arī pie rezultāta 5:4 nespēja izservēt setu, bet tūlīt ieguva kārtējo breiku, šoreiz ar grūtībām spējot pielikt punktu setam. Sevastova pēdējā geimā uzvarēja no 0:30, nepieļaujot taibreika spēlēšanu.

Sevastova 2. setu sāka ar 2-0 starta izrāvienu, pārsvaru no rokām neizlaižot. Ja 1. setā Sevastova servi zaudēja trīs reizes, 2. setā Stīvensai breiku nebija, iegūstot tikai divas iespējas. Abas bija sestajā geimā, kad Sevastova izturēja seta grūtākajā geimā, tobrīd izvirzoties vadībā ar 4:2. Sevastova maču pabeidza ar astoņu punktu sēriju jeb diviem "sausajiem" geimiem pēc kārtas.

Sevastova šodien guva pirmo uzvaru Ķīnā kopš 2010. gada oktobra, kad viņa sasniedza Pekinas ceturtdaļfinālu. Anastasija kopš tā laika sešas reizes pēc kārtas bija zaudējusi šajā valstī notiekošu turnīru 1. kārtas mačos. Trīs no šīm neveiksmēm bija šogad – janvārī Šeņdžeņā, septembrī Uhaņā un oktobrī Pekinā.

Sevastova otrdien 2. kārtas mačā, kas sāksies ne agrāk par 10:00, tiksies ar čehieti Barboru Stricovu (WTA 23.), kurai tā būs pirmā spēle turnīrā. Anastasija viņai piekāpusies abās iepriekšējās tikšanās reizēs. "WTA Elite Trophy" turnīrā ir četras grupas ar trim spēlētājām. Pēc viena apļa spēlēm tikai grupu uzvarētājas turpinās cīņu par titulu. Sevastova Džuhajā pagaidām nopelnījusi 120 punktus un 103 800 dolāru prēmiju.

Sevastova ousts US Open champion Stephens 7-5, 6-3 #WTAEliteTrophy! pic.twitter.com/BJDS9OwF1K— WTA (@WTA) November 1, 2017