04.06.2015. 14:00
Anastasija Sevastova (WTA 274.) šodien Marseļā ITF 100 000 turnīrā spēja izturēt Paragvajas tenisistes Veronikas Kepedes Roigas (WTA 173.) uzbrukumu viļņus, atspēlēja seta un breika deficītu un uzvarēja ar rezultātu 1:6, 6:4, 6:3.

Sevastova vakar divos setos apspēlēja Vācijas tenisisti Tatjanu Mariju (#73), gūstot pirmo Top 100 uzvaru pēc atgriešanās tenisā. Marija spēlē tādu pašu tenisu kā Sevastova, bet šodien Anastasijai pretī stājās pavisam cita stila tenisiste. Paragvajas pirmajai raketei Kepedei Roigai ir daudz labāka serve un arī agresīvāks, spēcīgāks uzbrukums.

Sevastova 1. setā vienīgo geimu uzvarēja uzņemšanā, kad viņai izdevās gūt labumu no tā, ka pretiniecei trešajā geimā bija problēmas ar pirmo servi. Sevastovas teniss Dienvidamerikas tenisistei cīņas ievadā grūtības nesagādāja, jo Veronika Latvijas sportisti apspēlēja ar daudz jaudīgāku tenisu un ļoti labi uzbruka ar diagonālajiem sitieniem.

Tāds teniss turpinājās vēl līdz 2. seta vidum, kad pagājušajā mēnesī "French Open" kvalifikāciju izgājusī Kepede Roiga pēkšņi sāka pieļaut ļoti daudz kļūdu. Sevastovai 2. setā izdevās uzvarēt no 2:4, tiekot pie seta pēdējiem četriem geimiem. Paragvajas tenisiste pie 4:5 servi nenoturēja, geimā izceļoties ar trim kļūdām un vienreiz tika sodīta ar Sevastovas apvedošo sitienu.

Lai uzvarētu pēdējā setā, Sevastovai pietika ar labu spēli aizsardzībā, pašai neriskējot, kā tas notika mača pirmajā pusē, cenšoties rast risinājumus pret tobrīd labāk spēlējušo sāncensi. Vienīgais breiks notika sestajā geimā, kurā Kepede Roiga trīs reizes vienkāršā situācijā raidīja bumbiņu pāri gala līnijai.

Sevastova māla sacensības Marseļā sāka no kvalifikācijas, kur viņai bija piešķirta "wild card". Anastasija šodien guva piekto uzvaru piecās dienās, nodrošinot 31 reitinga punktu. Latvijas tenisistes pretiniece rīt ceturtdaļfinālā būs Serbijas pārstāve Aleksandra Kruniča (#87) vai kolumbiete Mariana Duke-Marinjo (#104).

Sevastova šogad sešos no septiņiem turnīriem tikusi vismaz līdz ceturtdaļfinālam. Visos iepriekšējos turnīros, kuros sasniegts astoņnieks, izdevies tikt līdz finālam. Marseļā Anastasijai ir sezonas nozīmīgākais turnīrs, pirmoreiz 2015. gadā spēlējot augstākā līmenī par ITF 25 000. Sevastovai šogad ir iespaidīga 34-2 bilance.