07.07.2015. 05:37
WTA sieviešu tenisa ranga līdere Serēna Viljamsa pirmdien samērā droši uzvarēja savu vecāko māsu Venusu, sasniedzot Vimbldonas čempionāta ceturtdaļfinālu, kamēr ATP vīru ranga līderis serbs Novāks Džokovičs pamanījās zaudēt pirmos divus setus, bet panākt neizšķirtu, taču spēle tumsas dēļ tika pārcelta uz rītdienu.

Статья целиком:

Aizvadītais duelis starp abām amerikānietēm noslēdzās ar rezultātu 6-4, 6-3 sacensību pirmās raketes Serēnas Viljamsas labā.

Aizvadītajā mačā ar 16.numuru izliktā 35 gadus vecā pieckārtējā turnīra čempione Venusa Viljamsa sīvu pretestību savai māsai spēja izrādīt tikai dažbrīd, mačam noslēdzoties 70 minūšu laikā.

"Nekad nav viegli spēlēt pret kādu, ko tu mīli," pēc dueļa pauda uzvarētāja. "Tomēr nezinu, cik daudz šādu brīžu mums vēl būs. Es vēl plānoju spēlēt gadiem, tomēr nekad nezini, kad šāda iespēja vēl radīsies, tāpēc izbaudīju to."

Tikmēr 33 gadus vecā Serēna Viljamsa ir ne tikai pieckārtēja šo sacensību čempione, bet arī uzvarējusi iepriekšējos trijos Grand Slam turnīros. Nesen Parīzē jaunākā no māsām ieguva savu divdesmito Grand Slam vienspēļu titulu, tuvojoties atklātās ēras sekmīgākajai tenisistei vācietei Štefijai Grāfai, kura tika pie 22 uzvarētājas balvām. Savukārt visu laiku titulētākā tenisiste ar 24 Grand Slam tituliem ir austrāliete Mārgareta Korta.

Māsas Viljamsas Vimbldonas turnīrā tikās sesto reizi vēsturē. 2000.gada turnīrā Venusa savu jaunāko māsu apstādināja pusfinālā, bet pēc diviem un trim gadiem Serēna revanšējās jau finālā. Savukārt 2008.gadā uzvaru finālā izcīnīja Venusa, bet nākamajā gadā čempiones titulu viņai atņēma Serēna.

Abām māsām ir pa pieciem Vimbldonas vienspēļu tituliem. Vēl vairāk ir spējušas izcīnīt tikai leģendārās Martina Navrātilova (deviņi tituli) un Štefija Grāfa (septiņi tituli).

Iepriekšējo reizi abas māsas tikās pērn Monreālā, kad arī pārāka bija Serēna, kura tagad uzvarējusi 15 no 26 savstarpējām cīņām.

Ceturtdaļfinālā Serēna Viljamsa sacentīsies ar kādreizējo WTA ranga līderi Viktoriju Azarenku no Baltkrievijas, kura izlikta ar 23.numuru, vai talantīgo šveicieti Belindu Benčiču, kurai ticis 30.numurs.

Tāpat sieviešu vienspēļu turnīra ceturtdaļfinālu pirmdien sasniegušas arī divas citas amerikāņu tenisistes, lielāko pārsteigumu sagādājot Koko Vandeveijai, kura ar 7-6 (7:1), 7-6 (7:4) pieveica ar sesto numuru izlikto neseno Francijas atklātā čempionāta finālisti Lūciju Šafāržovu no Čehijas. Pērn Šafāržova spēlēja šī turnīra pusfinālā, bet pasaules ranga 47.vietā esošā Vandeveija pirms šīm sacensībām "Grand Slam" laikā nekad nebija spējusi tikt tālāk par trešo kārtu.

Savukārt ar 21.numuru izliktā šī gada Austrālijas atklātā čempionāta pusfināliste Medisona Kīza pirmdien ar 3-6, 6-4, 6-1 uzveica baltkrievieti Olgu Govorcovu, kura turnīru iesāka vēl no kvalifikācijas.

Tāpat nākamo kārtu sasniegusi ar ceturto numuru izliktā 2004.gada turnīra čempione Marija Šarapova, kura ar 6-4, 6-4 uzveica Zarinu Diasu no Kazahstānas. Šis kļuva par Šarapovas smagāko maču turnīrā līdz šim.

Cīņā par iekļūšanu pusfinālā Šarapova sacentīsies ar Vandeveiju.

Tikmēr zaudējumu turnīra ceturtajā kārtā piedzīvoja ar piekto numuru izliktā dāniete Karolīne Vozņacki, kura ar 4-6, 4-6 piekāpās ar 20.numuru izsētajai Spānijas tenisistei Garvinjei Muhurusai.

Spānijas trešā rakete Muhurusa pēdējos divos gados arī sasniegusi Francijas atklātā čempionāta ceturtdaļfinālu, ko gan pagaidām vēl ne reizi nav izdevies pārvarēt.

Tāpat ceturtdaļfinālu pirmdien sasniedza ar 23.numuru izliktā baltkrieviete Viktorija Azarenka, kura ar 6-2, 6-3 pieveica 18 gadus veco šveicieti Belindu Benčiču, kurai Vimbldonas turnīrā piešķirts 30.numurs.

Ceturtdaļfinālā Azarenka spēkosies pret pasaules pirmo raketi S.Viljamsu. Šo divu tenisistu cīņā Viljamsai ir daudz labāka savstarpējo dueļu attiecība - viņa uzvarējusi visos deviņos mačos "Grand Slam" ietvaros.

Tikmēr ar 15.numuru izliktā Benčičas tautiete Tīmea Bačinski, kura nesenajā Francijas atklātajā čempionātā aizkļuva līdz pusfinālam, atduroties pret Serēnu Viljamsu, pirmdien ar 1-6, 7-5, 6-2 pārspēja rumānieti Moniku Nikulesku, kura WTA rangā ieņem 48.pozīciju.

Bačinski par savu pirmo Vimbldonas pusfinālu cīnīsies pret Muhurusu.

Savukārt sacensību 13.numurs poliete Agņeška Radvanska ar 7-5, 6-4 uzveica serbieti Jeļenu Jankoviču, kura turnīrā izlikta ar 28.numuru.

Nākamā 2012.gada finālistes Radvaņksas pretiniece Vimbldonas turnīrā būs Kīza.

Zīmīgi, ka sieviešu turnīrā jau izstājušās visas astoņas pagājušā gada Vimbldonas turnīra ceturtdaļfinālistes, kā arī atlikušas vien divas no pasaules ranga pirmā desmitnieka spēlētājām - Serēna Viljamsa un Šarapova. Pēc Vozņacki izstāšanās kļuvis skaidrs, ka sestdien gaidāmajā finālā spēlēs vismaz viena tenisiste, kura pašlaik WTA rangā ir ārpus labāko 12 spēlētāju skaita.

Tikmēr vīriešu vienspēlēs soli no izstāšanās turnīra ceturtajā kārtā pirmdien nonāca pasaules pirmā rakete Novāks Džokovičs, kurš pirmajos divos setos taibreikos zaudēja ar 6-7 (6:8), 6-7 (6:8) ar 14.numuru izliktajam Dienvidāfrikas tenisistam Kevina Andersonam. Kaut nākamajos divos serbs uzvarēja ar 6-1, 6-4, Džokovičam vēl nekas nav beidzies, jo spēle tumsas dēļ tika pārtraukta un pārcelta uz rītdienu.

Zīmīgi, ka pasaules pirmā rakete "Grand Slam" turnīros pirms ceturtdaļfināla nav zaudējis kopš 2009.gada Francijas atklātā čempionāta.

Šī pāra uzvarētājs par pusfinālu cīnīsies pret turnīra devīto raketi horvātu Marinu Čiliču, kurš 6-4, 4-6, 6-3, 7-5 pārspēja amerikāni Denisu Kudlu.

Pagājušā gada ASV atklātā turnīra čempions Čiličs arī Vimbldonā pērn sasniedza savu labāko rezultātu, kad tika sasniegts ceturtdaļfināls.

Tikmēr nākamo kārtu pirmdien sasniedzis arī kanādietis Vaseks Pospisils, kurš ar 4-6, 6-7 (4:7), 6-4, 6-3, 6-3 pieveica serbu Viktoru Troicki.

Pospisils kļuvis vien par trešo kanādieti, kurš iekļuvis Vimbldonas ceturtdaļfinālā, sekojot Robertam Pouvelam (1908., 1910., 1912.gads) un Milošam Raoničam (2014.gads).

Četrās Vimbldonas spēlēs pasaules ranga 56.vietā esošais Posisils izcīnīja trešo piecu setu uzvaru un nākamajā mačā tiksies ar 2013.gada čempionu Endiju Mareju, kurš ar 7-6 (9:7), 6-4, 5-7, 6-4 pārspēja horvātu milzi Ivo Karloviču.

"Man vajadzēja spēli veidot tā, lai viņš sistu zemus sitienus. Tas bija neticami grūts un mentāli nogurdinošs mačs, jo ir jābūt gatavam jebkurā brīdī izmantot savas iespējas," spēli komentēja Marejs, kurš Vimbldonā triumfēja aizpērn, bet no 2009. līdz 2011.gadam sasniedza turnīra pusfinālu.

Zīmīgi, ka 36 gadus vecais Karlovičs bija vecākais turnīra dalībnieks pēdējo 39 turnīru laikā, kurš sasniedzis sacensību ceturto kārtu.

Savukārt neveiksmi ceturtajā kārtā pirmdien piedzīvoja ar sesto numuru izliktais čehs Tomāšs Berdihs, kurš ar 3-6, 3-6, 2-6 piekāpās francūzim Žilam Simonam.

Visveiksmīgāk čehs aizvadīja 2010.gada turnīru, kad spēja sasniegt finālu, kurā piekāpās Džokovičam, bet divas reizes Berdihs ir aizkļuvis arī līdz ceturtdaļfinālam. Tikmēr Simonam Vimbldonas ceturtdaļfināls ir augstākais sasniegums viņa karjerā. Tikai 2009.gadā francūzis bija ticis tālāk par trešo kārtu.

Ceturtdaļfinālā Simons tiksies ar septiņkārtējo Vimbldonas čempionu Rodžeru Federeru, kurš šodien ar 6-2, 6-2, 6-3 pieveica spāni Roverto Bautistu Agutu.

Ar otro numuru izliktais šveicietis pirmo reizi triumfēja 2003.gadā, izcīnīdams uzvaru arī nākamajos četros turnīros. 2008.gada finālā viņš piektajā setā piekāpās spānim Rafaelam Nadalam, bet nākamajā gadā atgriezās Vimbldonas čempiona tronī. Pēc divu gadu izstāšanās ceturtdaļfinālā, Federers 2012.gada turnīrā izcīnīja savu septīto titulu.

Tāpat pirmdien ceturtdaļfinālu sasniedza Francijas atklātā tenisa turnīra čempions Stans Vavrinka. Ar ceturto numuru izliktais Federera tautietis ar 7-6 (7:3), 7-6 (9:7), 6-4 pārspēja beļģi Dāvidu Gofēnu.

Pērn Vimbldonā 30 gadus vecais Vavrinka sasniedza ceturtdaļfinālu, kurā atzina sava titulētā tautieša Federera pārākumu. Nākamajā atklātajā tenisa čempionātā ASV šveicietis arī iekļuva ceturtdaļfinālā, bet šo sezonu viņš iesāka ar pusfināla sasniegšanu Austrālijā, kam sekoja triumfs Francijas turnīrā.

Tāpat labāko astotniekā iekļuvis ar 21.numuru izliktais francūzis Rišārs Gaskē, kurš ar 7-5, 6-1, 6-7 (7:9), 7-6 (8:6) uzvarēja pagājušā gada sacensību ceturtdaļfinālistu Niku Kirgi no Austrālijas.

Ar Gaskē Kirgis tikās pagājušā gada Vimbldonas turnīrā, kad otrajā kārtā francūzis tika uzveikts piecos setos, lai gan pirmajos divos austrālietis piedzīvoja zaudējumu.

Gaskē Vimbldonas pusfinālu sasniedzis 2007.gadā, bet nākamajā kārtā viņš sacentīsies ar Vavrinku.