09.06.2015. 13:14
Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandas Rīgas Dinamo finansētāji būs gāzes biznesa pārstāvji, sarunā ar aģentūru LETA atklāja AS Dinamo Rīga padomes priekšsēdētājs Juris Savickis.

Статья целиком:

, Diena.lv, Sports

"Būs izstrādāta īpaša shēma, kā tiksim pie finansējuma," skaidroja Savickis, paužot, ka panākta oficiāla vienošanās ar pārstāvjiem no gāzes biznesa.

Pirmdien jau ziņots, ka Rīgas Dinamo atraduši finansējumu un turpinās pastāvēt.

Rīgas Dinamo jau pagājušajā vasarā bija grūtības ar sponsoru atrašanu. Oktobrī nauda tika atrasta, tiesa, klubs tā arī neatklāja labvēļu vārdus. Sniegums gan nebija pārāk veiksmīgs, un rīdzinieki otro reizi vēsturē neiekļuva Gagarina kausā.

Savukārt pirmajās sezonās vienību atbalstīja SIA Itera, kam pēc vienības mājaslapā pieejamās informācijas pieder 60,98% kluba akciju.

"Šobrīd notiek pārrunas ar konkrētiem kluba hokejistiem," aģentūrai LETA stāstīja Savickis, kurš norādīja, ka sīkāku informāciju par komandas sastāvu varēs uzzināt pēc nedēļas. Tāpat padomes priekšsēdētājs minēja, ka notiek pārrunas ar iespējamo nākamo komandas treneri, taču konkrēts vārdu viņš neminēja.

Kā vēstīja laikraksta Latvijas Avīze interneta versija, neoficiāli izskanējis, ka komandu turpmāk vadīs soms Kari Heikila, kurš ir strādājis vairākos KHL klubos. Pagājušo sezonu viņš sāka kā Ņižņekamskas Ņeftehimik galvenais treneris, bet oktobra vidū tika atbrīvots.

Šobrīd Rīgas klubam palikušas tiesības tikai uz kopumā desmit hokejistiem - līgumi ir spēkā vārtsargam Jakubam Sedlāčekam, aizsargam Krišjānim Rēdliham un uzbrucējiem Robertam Bukartam, Laurim Dārziņam un Brokam Troteram. Tāpat Dinamo saglabā tiesības uz aizsargu Oskaru Cibuļski un uzbrucējiem Andri Džeriņu, Miku Indraši, Kasparu Saulieti un Māri Bičevski, kuriem vienošanās gan ir noslēgušās, bet viņi kā ierobežoti brīvie aģenti maija beigās nespēja uzrādīt vienošanos ar citu klubu, līdz ar to sportiskās tiesības uz hokejistiem palika iepriekšējai komandai.

Iepriekš bija izskanējis - ja šosezon Rīgas Dinamo tā arī neizdosies atrast atbalstītājus, pērnā gada situācija neatkārtosies un vienība nemaz nesāks sezonu.

Iepriekš Savickis izteicās, ka skaidrība par Latvijas komandas nākotni būs līdz maija beigām, bet vēlāk termiņš tika pagarināts vēl par nedēļu. Pēc KHL reglamenta vienībām finansiālās garantijas par nākamo sezonu bija jāiesniedz līdz 30.aprīlim.

Savickis paudis, ka vienības budžets gadā ir 12 miljoni eiro, bet, ja Rīgas Dinamo iekļūs KHL nākamās sezonas dalībnieku vidū, tai būs garantēta piedalīšanās sacensībās uzreiz uz trim gadiem.

Tikmēr AS Dinamo Rīga padomes loceklis Guntis Ulmanis sarunā ar aģentūru LETA maijā pauda, ka saistībā ar komandas nākotni "kopumā ir labas ziņas un pamati ielikti". Tiesa, Ulmanis atturējās no sīkāka situācijas izklāsta, jo vairākas reizes risinājums esot bijis tuvu, taču allaž pār ceļu pārskrējis melns kaķis.

Kā zināms, iepriekšējā sezonā Rīgas Dinamo otro reizi septiņu sezonu laikā nesasniedza Gagarina kausa izcīņu. Pēc sezonas vienības vadība atteikusies no komentāriem saistībā ar finansiālo situāciju, tomēr zināms, ka vadībai pret spēlētājiem joprojām ir algu parādi.

Pagājušajā nedēļā kļuva zināms, ka Rīgas Dinamo komandas galvenais treneris Artis Ābols savu karjeru turpinās Toljati Lada vienības treneru kolektīvā.Lady fitness A.Deglava 110, Rīga, LV-1082
Кушнир Наталья Кушнир НатальяФитнес, Аэробика, Боди-байк
Регистрация