22.06.2015. 15:44
Latvijas šāvēji Agate Rašmane un Lauris Strautmanis šodien Eiropas spēlēs iekļuva jaukto komandu sacensību pusfinālā (10 m ar gaisa pistoli). Cīņā par finālu Latvija gan palika pēdējā vietā.

Kvalifikācijā Agate Rašmane un Lauris Strautmanis ar 475 punktiem ieņēma septīto vietu, kas nodrošināja vietu sacensību pusfinālā. Devītajā pozīcijā esošo Portugāli, kas palika pirmā ārpus pusfinālistu loka, Latvija apsteidza par diviem punktiem.

Pusfinālā Latvija bija vienā grupā ar Grieķiju, Spāniju un Ukrainu. Rašmane un Strautmanis izstājās pēc pirmās sesijas, bet kopumā izcīnīja astoto vietu 17 komandu konkurencē. Jāpiebilst, ka Latvijas duets bija jaunākais šajā disciplīnā. Rašmane ir 17 gadus veca, bet Strautmanim ir par trim gadiem vairāk.

27 gadus vecais Artūrs Čerņavskis šorīt piekāpās pirmajā sambo cīņā svara kategorijā līdz 74 kilogramiem. Latvijas sportists ar 1:3 atzina rumāņa Valentīna Damjana pārākumu.

Badmintona vienspēļu turnīrā 33 gadus vecā Kristīne Šefere ar 0:2 (11:21 un 8:21) piekāpās Lianei Tanai (Beļģija). Rīt Šefere sacentīsies ar Īrijas pārstāvi Hloju Magī, bet parīt – Igaunijas badmintonisti Kati Tolmofu. Šodien Šefere startēja arī dāmu dubultspēļu turnīrā. Duetā ar Ievu Popi Šefere ar 13:21 un 17:21 piekāpās Beļģijas badmintonistēm Stefijai Annisai un Florei Vandenhukai. Rīt latvietēm pretī stāsies Ukrainas duets Natālija Voiceha un Jeļizaveta Žarka, bet parīt - bulgārietes Gabriela un Stefānija Stojevas.

Vīru vienspēlēs pirmo maču aizvadīja Reinis Krauklis (plkst. 12:20), kas ar 10:21 un 12:21 piekāpās ar sesto numuru izliktajam Austrijas badmintonistam Lukam Vrāberam. 19 gadus vecais Krauklis rīt sacentīsies ar baltkrievu Vladislavu Kušniru, bet parīt - poli Mihalu Rogaļski.

Izmantotie resursi:Baku 2015 European Games