02.04.2015. 19:00
Pasaules kadetu un junioru čempionātā paukošanā šodien Uzbekistānas galvaspilsētā Taškentā kadetu sacensībās ar floreti 32. vietu izcīnīja Olafs Saukāns, bet Iļja Dembo ierindojās 39. vietā.

Olafs Saukāns 11. apakšgrupā palika pēdējā, sestajā vietā, tomēr turpinājumā spēja pārvarēt ne tikai abas priekšsacīkšu kārtas, bet arī iekļuva 1/16 finālā, kur atzina japāņa Takumas Ito pārākumu. Tikmēr Iļja Dembo ieņēma trešo vietu 2. apakšgrupā, pārvarēja abas priekšsacīkšu kārtas, bet 1/32 finālā zaudēja DĀR sportistam Pāvelam Tihleram. Gan Saukāns, gan Dembo ir trenera Valda Kupča audzēkņi.

Trešdien kadetu paukošanas sacensībās ar špagu 52. vietu ieguva Egīls Vasaraudzis, kurš ieguva ceturto vietu 8. apakšgrupā, pārvarēja priekšsacīkšu pirmo kārtu, bet otrajā kārtā zaudēja polim Damjanam Mihalakam. Vēl viens Latvijas jaunais paukotājs Ernests Cimborevičs ierindojās ceturtajā vietā 12. apakšgrupā, bet priekšsacīkšu pirmajā kārtā piekāpās polim Marcinam Nikjelam, kopvērtējumā ieņemot 74. vietu. Abi minētie puiši ir trenera Aleksandra Pļaskina audzēkņi.

Pasaules čempionāta turpinājumā cīņas tiks turpinātas junioru konkurencē un pirmie uz celiņiem atkal iznāks špažisti no Daugavpils – 5. aprīlī startēs Cimborevičs, Vasaraudzis un Andris Jahimovičs, bet 6. aprīlī floretes cīkstoņi Renārs Blūmentāls, Vitālijs Kuceba un Edmunds Lukass Teteris. Šie paši puiši pārstāvēs arī Latvijas izlasi komandu sacensībās floretē, kuras norisināsies 7. aprīlī.

Izmantotie resursi:fie.org