13.04.2015. 21:51
Kontinentālās hokeja līgas finālā otro panākumu (sērijā 2-0) izcīnīja Sanktpēterburgas SKA, kas, pateicoties Antona Burdasova rezultatīvajam metienam pirmās trešdaļas noslēgumā, ar 1:0 viesos pieveica Kazaņas "Ak Bars", turklāt divas nākamās spēles norisināsies Rietumu konferences čempiones mājvietā.

Sanktpēterburgas SKA otro uzvaru Kontinentālās hokeja līgas finālsērijas ietvaros nodrošināja 23 gadus vecā uzbrucēja Antona Burdasova neatlaidība. Pēc komandas kapteiņa Iļjas Kovaļčuka piespēles neizmantojis iespēju, viņš pirmās trešdaļas pēdējā minūtē nonāca pretuzbrukuma smailē, izdarīja metienu no kreisās malas, cīņā par atlēkušo ripu apsteidza Kazaņas "Ak Bars" aizsardzības balstu Iļju Ņikuļinu un izcēlās ar raidījumu no šaura leņķa, panākdams 1:0.

Vēlāk izrādījās, ka otrajā mačā tas bija vienīgais vārtu guvums, lai gan aizrautīgu uzbrukuma hokeju demonstrējušās komandas nekautrējās sāncenšu vārtus apdraudēt pie pirmās iespējas. Otrajā trešdaļā uzmanības centrā vairākas reizes nonāca Igors Mirnovs, kurš 20 minūšu laikā izdarīja trīs metienus, Sanktpēterburgas SKA aizsargiem lielākās problēmas sagādājot laukuma saimnieku vairākumā un pamanoties pārbaudīt tuvā vārtu stabiņa izturību.

Pārsteidzoši, ka noslēdzošajā nogrieznī krietni apņēmīgāki bija viesi. Nepilnas deviņas minūtes pirms noslēguma Sanktpēterburgas SKA kapteinis Kovaļčuks vairākumā izdarīja lielisku pauzi, atrada komandas rezultatīvāko spēlētāju regulārajā čempionātā Artēmiju Panarinu, bet viņš pievīla, trāpot pa tukšu vārtu stabiņu. Tāpat uzbrukuma smailē nonāca gan Romāns Červenka, gan Jevgeņijs Dadonovs, taču abiem problēmas sagādāja trāpīšana vārtu rāmī.

Protams, ka pēdējās divās minūtēs ievērojams pārsvars piederēja Kazaņas "Ak Bars", taču nepalīdzēja pat vārtsarga nomainīšana pret sesto laukuma spēlētāju. Līdz ar to Sanktpēterburgas SKA svinēja panākumu ar 1:0, Kontinentālās hokeja līgas finālā gūstot otro panākumu jeb sērijā panākot 2-0, turklāt nākamie divi mači norisināsies SKA laukumā.

Sanktpēterburgas SKA tas bija sestais panākums izslēgšanas spēlēs pēc kārtas, jo Rietumu konferences finālā komanda kļuva par pirmo Kontinentālās hokeja līgas vēsturē, kas atguvās no 0-3 un pārspēja regulārā čempionāta uzvarētāju Maskavas CSKA. Tikmēr Kazaņas "Ak Bars" pirmajos trīs raundos bija zaudējusi tikai vienu spēli katrā.

Fināla pirmajā mačā Sanktpēterburgas SKA guva trīs bezatbildes vārtus pirmās 21 minūtes laikā un svinēja panākumu ar 4:2.