18.06.2016. 11:24
Latvijas pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš sestdien sasniedza Polijas pilsētā Olštinā notiekošā «Grand Slam» sērijas posma pusfinālu.

Статья целиком:

, TVNET.LV, Sporta jaunākās ziņas

Ar sesto numuru izliktie Samoilovs un Šmēdiņš ceturtdaļfinālā ar 2-1 (21:23, 21:16, 15:12) uzvarēja brazīliešus Alvaru Filju un Vitoru Gonsalvešu Felipi, kuri izlikti ar 12.numuru.

Pusfinālā Latvijas spēcīgākais duets svētdien tiksies ar Guštāvu Albreštu Karvaļāišu un Saimonu Barbozu Santušu no Brazīlijas, kuri izlikti ar 14.numuru.

Saistītie raksti

LETA jau vēstīja, ka F apakšgrupā Samoilovs un Šmēdiņš ar divām uzvarām trīs spēlēs ieņēma trešo vietu, kas lika izslēgšanas turnīru sākt no pirmās kārtas, kurā viņi ar 2-0 (21:19, 21:16) uzveica brazīliešus Rikārdu Alekšu Kostu Santusu un Andrē Lojolu Steinu, kuri izlikti ar 19.numuru.

Vēlāk astotdaļfinālā Latvijas duets ar 2-1 (19:21, 21:17, 15:13) uzveica spāņus Pavlo Erreru un Adrianu Gaviru, kuri izlikti ar ceturto numuru.

Tāpat arī Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža, kuri izlikti ar 16.numuru, pamatturnīrā izcīnīja divas uzvaras trīs spēlēs, bet izslēgšanas turnīrā viņi pirmajā kārtā ar 2-0 (21:16, 21:15) pārspēja norvēģus Eivinnu Hordviku un Bjartu Uskenu, kuriem ticis 23.numurs.

Savukārt astotdaļfinālā latvieši ar 0-2 (17:21, 19:21) piekāpās ASV duetam Džeikobam Gibam un Keisijam Patersonam, kuri turnīrā izlikti ar trešo numuru. Latvijas duets turnīru noslēdza dalītā devītā vietā.

Tikmēr vēl viens Latvijas duets - Rihards Finsters/Edgars Točs, pamatturnīru noslēdza bez uzvarām un tālāk netika. Ar trim zaudējumiem tikpat mačos šis Latvijas pāris D apakšgrupā palika pēdējais starp četriem duetiem un pamatturnīru noslēdza dalītā 25.vietā.

Finsters un Točs pamatsacensībās piedalījās pēc veiksmīgi pārvarēta kvalifikācijas turnīra, kamēr šī barjera bija par augstu Aleksandram Solovejam un Tomam Šmēdiņam.

Dāmu turnīru dalītā 25.vietā ceturtdien noslēdza latvietes Marta Ozoliņa un Alise Lece, kuras trīs pamatsacensību spēlēs piedzīvoja trīs neveiksmes.

Pamatturnīrā vīru un dāmu konkurencē piedalījās pa 32 duetiem, kuri bija sadalīti astoņās apakšgrupās, pa četriem pāriem katrā. Grupu uzvarētāji izslēgšanas spēles sāka no otrās kārtas, bet otro un trešo vietu ieguvēji cīnījās pirmajā kārtā.

Pagājušās nedēļas nogalē noslēdzās pusotru gadu ilgā olimpiskā kvalifikācijas ranga uzskaite Riodežaneiro Olimpiādei. Tajā sesto vietu ieņēma Samoilovs un J.Šmēdiņš, kuri līdz ar to olimpiskajā apakšgrupu izlozē būs izlikti pirmajā grozā.

Latvijas vīru dueti saglabā cerības uz otras ceļazīmes iegūšanu Kontinentālajā kausā, kur Eiropas fināls jau nākamajā nedēļā tiks izspēlēts Norvēģijā. Pirmajā kārtā Latvija tiksies ar Austrijas volejbolistiem.

Kontinentālajā kausā nedrīkstēs startēt Samoilovs un J.Šmēdiņš, bet piedalīsies Pļaviņš un Regža, kā arī Točs un Finsters. Piecas komandas olimpiskajām spēlēm no katra kontinenta kvalificēsies kā Kontinentālā kausa uzvarētājas, bet divas vietas neilgi pirms olimpiskajām spēlēm sadalīs kontinentu otro un trešo vietu ieguvēji.

Kontinentālā kausa pasaules atlases fināls tiks aizvadīts Sočos.    Aquatic Vita Brīvības gatve 314, Rīga, LV-1006
    Михайлов Юрий Михайлов ЮрийГреко-римская борьба, Вольная борьба, Женская борьба, Борьба на поясах, Пляжная борьба
    Регистрация