16.06.2016. 15:03
Ar zaudējumu Olštinas "Grand Slam" pamattunrīru sākuši Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš. Latvijas duets ar 1-2 (25:23, 22:24, 17:19) piekāpās krieviem Ruslanam Bikanovam un Jaroslavam Koškarevam.

Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš bija pieskaitāmi vieniem no turnīra favorītiem. Tā tas bija arī pirmajā spēlē, kurā vajadzēja mēroties spēkiem ar Ruslanu Bikanovu un Jaroslavu Koškarevu no Krievijas.

Pirmā seta pirmajā pusē abi dueti cīnījās līdzvērtīgi, te vienam, te otram pārim esot minimālā vadībā. Tehniskajā pārtraukumā vadībā devās krievi (11:10). Seta otrajā pusē latvieši meklēja variantus kā lauzt spēles gaitu, bet pirmais salūza Samoilovs, raidot bumbu autā un tīklā, rezultātam kļūstot nelabvēlīgam 16:19. Latvieši labi nostrādāja aizsardzībā, saldējot starpību līdz minimumam. Krievi paņēma pārtraukumu, bet pēc tā divas lieliskas serves Šmēdiņam un setbumba latviešiem. Kopumā Samoilovam un Šmēdiņam vajadzēja piecas setbumbas, lai galu galā panāktu sev labvēlīgu rezultātu - 25:23.

Otro setu labāk sāka Latvijas duets, izvirzoties vadībā ar 3:1. Krievi prata atspēlēties, bet pēc Samoilova bloka un spēles aizsardzībā latvieši ieguva trīs punktu pārsvaru. Tas gan uzreiz tika izsēts (6:6). Neilgi pēc tam Šmēdiņš centās realizēt uzbrukumu pēc pirmās piespēles, bet izsita autā, kas latviešiem lika atpūtā doties iedzinējos ar 10:11. Uzreiz pēc pārtraukuma krievi ieguva arī divu punktu pārsvaru, kuru kādu laiku spēja noturēt. Latvieši spēja pretiniekus piespiest kļūdīties, rezultātam kļūstot neizšķirtam - 14:14. Līdz seta izskaņai abi dueti pabija minimālā vadībā, bet pirmie pie setbumbas tika krievi. Latvijas duets atspēlēja trīs setbumbas, divas reizes varēja pārņemt vadību, bet galu galā zaudēja setu ar 22:24.

Izšķirošā trešā seta sākumā ar bloku atzīmējās Koškarevs, izvirzot Krievijas pāri vadībā ar 3:1. Kādu laiku pabijuši vadībā krievu pludmales volejbolisti sāka kļūdīties, zaudējot iegūto pārsvaru (6:6). Pēc pārtraukuma neparocīgu servi izpildīja Samoilovs, pēc kuras izdevās pārņemt vadību. Tas gan tā nepalika ilgi, jo Koškarevs atzīmējās ar bloku. Brīdi vēlāk krievi atspēlējās aizsardzībā, panākot nepieciešamo divu punktu pārsvaru (10:8). Samoilovam bija iespēja atjaunot līdzsvaru, bet situāciju ar bloku glāba Koškarevs. Kas neizdevās Samoilovam, to paveica Šmēdiņš, pēc sarežģītas serves nospēlējot aizsardzībā un gūstot punktu (11:11). Drīz vien Šmēdiņš nospēlēja precīzi pie tīkla, dodot latviešiem minimālu vadību. Latvijas duets nerealizēja trīs mačbumbas, tad arī pirmo dodot pretiniekiem (16:17). Krieviem pietika ar divām, lai izrautu uzvaru mačā ar 2-1 (23:25, 24:22, 19:17).

Latvieši atlikušās divas spēles aizvadīs rīt, kad mērosies spēkiem ar Grieķijas un Itālijas duetiem. To savstarpējā mačā Ranjēri un Karambula ar 2-0 (21:14, 21:10) sagrāva Kotsilianosu un Zoupani no Grieķijas. Spēli pret grieķiem Samoilovs un Šmēdiņš aizvadīs plkst. 9:00 pēc Latvijas laika, bet ar itāļiem cīnīsies plkst. 16:20.

Bebra, Bebrenes pagasta slēpošanas Bebrene, "Tehnikums", Bebrenes p., Ilūkstes n., LV-5439