04.09.2014. 04:35
Pēc Latvijas izlases pārbaudes spēles ar Armēniju (2:0) Sportacentrs.com aprunājās ar Vācijas Bundeslīgas uzbrucēju Artjomu Rudņevu. Mūsu uzbrucējs uzsvēra, ka viņam Latvijas izlasē jāspēj atdot arī rezultatīvas piespēles - galvenais, lai komanda uzvarētu!

Kā vērtē šīs dienas spēli?Nospēlējām tā, kā treneris lika. Mēģinājām izveidot pretuzbrukumus, kas arī izdevās pirmajā vārtu guvumā. Labu golu Vaļera iesita. Protams, mums vēl ir jāstrādā - mums ir četras dienas līdz nākamajai spēlei, kas būs oficiālā. Strādāsim un centīsimies izpildīt savus uzdevumus.

Tev pašam bija liela loma pirmajā vārtu guvumā - novērtē šo epizodi!Jau pats trenerim sacīju - spēlēšu komandas labā. Nav svarīgākais gūt pašam vārtus, bet arī jāspēj radīt vārtus citiem, jāspēj atdot rezultatīvas piespēles. Pats galvenais, lai uzvar komanda.

Tas, ka tev jādala spēles laiks ar citiem un šodien nospēlēji tikai 45 minūtes, otras 45 minūtes dodot Eduardam Višņakovam, tev nav problēma?Nē, to jau zināju iepriekš - pirms divām dienām runāju ar treneri, un viņš man jau tobrīd sacīja, ka nospēlēšu vienu puslaiku, jo mūs gaida smags pārlidojums uz Kazahstānu. Sacīja, lai esmu nākamajam mačam gatavs vismaz par 90%.

Jautājums ne gluži par tevi, bet komandas biedriem - šodien lieliski nospēlēja tie futbolisti, kuriem nav spēļu prakses, proti, Šabala un Gorkšs. Savukārt pāris spēlētāji, kuriem ir laba spēļu prakse, pieļāva kļūdas. Tavuprāt, šeit ir meklējama loģika, ka klubos nespēlējošie ļoti vēlas sevi pierādīt, vai, tavuprāt, tā ir tikai sakritība?Grūti tā novērtēt... Domāju, šobrīd mūsu izlasē nevar spēlētājus iedalīt labajos un sliktajos - visi mēģina sevi pierādīt, visi cenšas parādīt savu labāko sniegumu. Un šeit nav svarīgi, vai spēlē klubā vai esi bez tā. Pats svarīgākais ir sniegums izlasē, un katrs mēģina sevi pierādīt, lai iekļūtu starta vienpadsmitniekā.

Kā tu domā, Kazahstānā klāsies smagāk nekā šodien?Domāju, ka būs smagāk, jo spēlēsim izbraukumā un, kā dzirdēju, tur būs mākslīgais segums. Tāpat, protams, būs daudz karstāk, kā arī būs garš pārlidojums. Taču centīsimies labi sagatavoties, atjaunoties un parādīt, uz ko esam spējīgi.

Vai pats ceri, ka Kazahstānā tev būs lielāks spēles laiks nekā šodien?Tas atkarīgs no trenera, viņš lems, bet es centīšos izdarīt visu labāko, lai pats gūtu vārtus, vai Vaļera gūtu vārtus. Būtiskākais ir, lai komanda uzvarētu.

Tribīņu atbalsts šodien apmierināja vai cerēji uz ko vairāk?Tā bija pārbaudes spēle. Centīsimies darīt tā, lai ar katru mājas spēli līdzjutēji nāktu vairāk un vairāk.