23.08.2015. 21:02
Jeļena Rubļevska šodien Eiropas čempionāta finālā modernajā pieccīņā (Bāta, Apvienotā Karaliste) izstājās no sacensībām, paliekot 36. vietā. Latvijas pārstāve pēc peldēšanas vairs neizgāja uz starta.

Jeļena Rubļevska bija vienīgā Latvijas pārstāve Eiropas čempionāta finālsacensībās. Cita Latvijas sportiste - Olga Šišlova - kvalifikācijā nespēja iekļūt 36 labāko pulkā.

Rubļevska modernās pieccīņas pirmajā disciplīnā – peldēšanā – finišēja ar sliktāko laiku (200 metros brīvajā stilā divas minūtes un 33,72 sekundes). Atlikušajās disciplīnās Latvijas sportiste nestartēja savainojuma dēļ un noslēdza čempionātu 36. vietā.

Par Eiropas čempioni kļuva lietuviete Laura Asadauskaite, kura summā nopelnīja 1371 punktu. Viņa bija pārliecinoši labākā kombinācijā (skriešana + šaušana) un labāko desmitniekā iekļuva arī jāšanā un paukošanā. Lietuvietei tas bija otrais Eiropas čempiones tituls (individuāli), iepriekšējo reizi uzvara tika svinēta 2012. gadā, kad Asadauskaite triumfēja arī vasaras olimpiskajās spēlēs. 2013. gadā viņa Lietuvai sarūpēja arī pasaules čempionāta zeltu.

Otrā palika paukošanas un peldēšanas līdere Elodija Kluvela (Francija), kura līderei zaudēja tikai trīs punktus. Trešā vieta tika iepriekšējā gada čempionei vācietei Lenai Šonebornai.

Vakar vīru finālā Deniss Čerkovskis izcīnīja 26. vietu. Ārpus 36 labāko pulka palika Ruslans Nakonečnijs (37. vieta), Pāvels Švecovs (38.) un Ņikita Bistrovs (57.).

Izmantotie resursi:Union International de Pentathlon Moderne (UIPM) |Team Bath