13.11.2014. 07:52
Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) Hjūstonas „Rockets” Meksikā notikušajā spēlē ar 113:101 pieveica Minesotas „Timberwolves”, bet Portlendas „Trail Blazers” nomētēja Denveras „Nuggets” ar 130:113, turklāt 84 punktus guva pirmajā puslaikā vien. Savukārt arvien dziļāk bezdibenī grimst Losandželosas un Ņujorkas slavenākās komandas...

NBA spēle Meksikā nebija aizvadīta kopš 1997. gada, un tika mēģināts tādu sarīkot pagājušajā sezonā. Uzsvars gan uz „mēģināts”, jo „Timberwolves” un „Spurs” spēli nācās atcelt hallē parādījušos dūmu dēļ. Šogad „Timberwolves” mēģināja vēlreiz, savu mājas spēli pret sekmīgi sezonu iesākušo „Rockets” aizvadot Mehiko.

Rikija Rubio prombūtnē „Timberwolves” vairāk uzticējās debitantam Zekam Lavīnam, kurš izdarīja deviņas rezultatīvas piespēles. Cits debitants, Endrjū Viginss sameta 15 punktus, ar kuriem bija labākais savā komandā, taču pēc līdzvērtīga pirmā puslaika „Timberwolves” otrajā tomēr piekāpās ar 101:113 un cieta piekto zaudējumu septiņās spēlēs.

Džeimss Hārdens aizmeta garām 15 no 23 metieniem no spēles, taču tomēr pamanījās savākt pieklājīgu „double-double” (23 punkti, 10 rez. piespēles), Dvaitam Hovardam 22 punkti, bet Trevors Ariza pievienoja 19. Jāpiebilst, ka Hjūstonas uzvarā ļoti nozīmīgs bija rezervistu ieguldījums, jo Kostas Papanikolau un Džeisons Terijs no tālmetienu līnijas bija 100% precīzi (7/7) un kopā trāpīja vairāk trejaču nekā visa „Timberwolves” kopā.

Denveras „Nuggets” jau vairākas sezonas priecē līdzjutējus ar ātru un rezultatīvu basketbolu, taču šonakt pati bija spiesta nobaudīt ātruma garšu – Portlendas „Trail Blazers” tās grozā jau pirmajā ceturtdaļā sameta 39 punktus, bet otrajā vēl 45, un pēc pirmā puslaika rezultāts 84:50. Portlendai pietrūka vien divu punktu, lai atkārtotu kluba rekordu puslaikā gūto punktu ziņā. Intriga, protams, pēc tam bija zudusi, un arī Portlenda pēc tam ļāva vairāk uzspēlēt rezervistiem, bet beigu rezultāts tāpat iespaidīgs – 130:113.

Šajā spēlē turklāt bija izjaukts „Trail Blazers” ierastais sākumsastāvs, jo traumētā Nikolā Batuma vietā tika sūtīts Alens Krabs, turklāt tikai 12 punktus guva Lamarkuss Oldridžs. Viņam gan arī seši bloki, bet neapturams bija Deimians Lilards, kurš sameta 27 punktus un izdarīja deviņas rezultatīvas piespēles. Tajs Losons pretī gan spēja likt 32 punktus, taču gan viņš, gan „Nuggets” cieta sesto zaudējumu pēc kārtas.

Indianas „Pacers” novājinātais sastāvs viesos spējis ar 81:75 pieveikt Maiami „Heat”. Rojam Hibertam 16 punkti un 15 atlēkušās bumbas, turklāt tieši cīņā zem groziem „Heat” var meklēt savas sakāves galveno iemeslu – „Pacers” savāca gandrīz divreiz vairāk atlēkušo bumbu (53:28). Savainojumi sezonas sākumā nav lutinājuši arī „Thunder”, taču tās sastāvā savu otro spēli aizvadījis Entonijs Morovs, gūstot 28 punktus. Tikpat arī Redžijam Džeksonam, un „Thunder” viesos varēja svinēt uzvaru pār „Celtics”, kuras rindās tikai vienas atlēkušās bumbas līdz „triple-double” pietrūka Reižonam Rondo (20 punkti, 12 rez. piespēles un deviņas atlēkušās bumbas).

Daudz smagākas problēmas gan meklējamas ASV lielpilsētu komandās – Losandželosas „Lakers” par spīti Kobes Braienta 33 punktiem nespēja pieveikt „Pelicans” (102:109) un cieta septīto zaudējumu astoņās spēlēs, bet Ņujorkas „Knicks” savās mājās piekāpās Orlando „Magic” un saņēma sesto sakāvi pēc kārtas. Šoreiz gan uzvara bija tuvu, taču galotnē precīzs bija jaunais „Magic” franču uzbrucējs Evans Furņē (28 punkti, karjeras rekords), bet Dž. R. Smits pēdējā sekundē aizmeta garām potenciālo uzvaras metienu.