05.09.2013. 21:37
Šodien jauno Kontinentālās hokeja līgas (KHL) sezonu ar uzvaru sāka Rīgas "Dinamo", kas savā laukumā ar 2:1 pārspēja Minskas "Dinamo". Vārtus rīdzinieku labā guva Gints Meija un Kails Vilsons, bet divas rezultatīvas piespēles izdarīja Marsels Hosa.

Rīdzinieki ilgi nekavējās un jau no pirmajām minūtēm metās Kevina Lalanda vārtu virzienā. Jau otrajā minūtē pēc Marsela Hosas metiena ripa atleca pie Ginta Meijas, kurš to raidīja Minskas kluba vārtos, atklājot rezultātu. Mājinieki nemaz negrasījās apstāties pie iegūtā pārsvara, un nākamo dažu minūšu laikā iespējas radās Šehuram un Haščākam, tomēr viesu aizsardzība bija vietā.

Piektajā minūtē Rīga nopelnīja arī pirmo noraidījumu, par turēšanu ar nūju divas minūtes uz soliņa devās pavadīt Hosa. Minskiešiem gan nekas bīstams vairākumā neizdevās un drīz vien iespēju piešaut vairākumu saņēma mājinieki. Rīgas "Dinamo" ne tikai spēja labāk kontrolēt ripu, bet arī izmantot viena spēlētāja pārsvaru. Pēc Krišjāņa Rēdliha reida caur aizvārti piespēli vārtu priekšā saņēma Kails Vilsons, kurš arī guva vārtus. Arī atlikušajā pirmā perioda daļā mājinieki kontrolēja mača gaitu, vairākas reizes Lalandam nosargājot Minskas vārtus, bet perioda izskaņā dažas iespējas radās arī viesiem, tiesa, Telkvista sargātais cietoksnis palika neskarts.

Otrajā periodā rīdzinieki turpināja iesākto, kontrolējot mača gaitu un neļaujot īpaši izvērsties uzbrukumu veidošanā. Minskieši gan kļuva aktīvāki, tomēr līdz Telkvista sargātajiem vārtiem spēja tikt ar grūtībām. Perioda izskaņā viesi spēja sarūpēt lielisku iespēju, tomēr uzbrucēju Dereku Mīču ar nūju klupināja Telkvists.

Trešo periodu rīdzinieki iesāka mazākumā, ko gan arī prata izturēt. Minskieši tikmēr turpināja uz vairākuma viļņa, arvien biežāk uzturoties mājinieku aizsardzības zonā. Rīgas "Dinamo" aizsardzībā brīžiem nospēlēja pārāk pasīvi un par to samaksāja ar vārtu guvumu, kad perioda septītajā minūtē Džeikobs Mikflikers iebakstīja ripu vārtos.

Pēc Arta Ābola pieprasītā pusminūtes pārtraukuma minskieši turpināja spiedienu, bet mājinieki lika uzsvaru uz aizsardzību, tai pat laikā gaidot pretuzbrukumu iespējas. Tādas arī bija, tomēr pēc, piemēram, Haščāka metiena viesu vārtus nosargāja Lalands.

Pēdējās minūtēs Minskas izmisīgie centieni izlīdzināt rezultātu nevainagojās panākumiem, nepalīdzēja arī Kevina Lalanda nomainīšana pret sesto laukuma spēlētāju. Rīdzinieki nosargāja minimālo pārsvaru un 2013./2014.gada KHL sezonu sāka ar uzvaru 2:1. Nākamais mačs rīdziniekiem paredzēts 8.septembrī, kad "Dinamo" viesosies Zagrebā pie KHL debitantiem "Medveščak".

Citās spēlēs šodien Novokuzņeckas "Metallurg" ar 3:2 pārspēja Novosibirskas "Sibir". Lai gan pirmie vadībā izvirzījās "Sibir", Kuzņa atbildēja ar trim vārtiem pēc kārtas, un beigās arī nosargāja vadību. 32 metienus atvairīja "Metallurg" vārtuvīrs Niko Hovinens. Tikmēr Mitišču "Atlant" ar 0:2 piekāpās Maskavas "Spartak". "Atlant" izdarīja 37 metienus pa Džefa Glāsa sargātajiem vārtiem, tomēr ne reizi Mitišču hokejistiem neizdevās pārspēt vārtsargu. Abas ripas Maskavas kluba labā guva Rostislavs Špirko, otro ripu raidot jau tukšos vārtos.

Mikaels Telkvists (Rihards Cimermanis); Sandis Ozoliņš - Krišjānis Rēdlihs, Georgijs Pujacs - Mets Robinsons, Oskars Cibuļskis - Kristaps Sotnieks, Edgars Siksna; Marsels Haščāks - Pols Šehura - Miks Indrašis, Juris Upītis - Kails Vilsons - Marsels Hosa, Roberts Bukarts - Andris Džeriņš - Gints Meija, Vitālijs Pavlovs - Artūrs Kuzmenkovs - Mārtiņš Cipulis.

Rīgas "Dinamo" – Minskas "Dinamo" 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Vārti: 1:29 Meija (Hosa) 1:0, 9:38 Vilsons (Rēdlihs, Hosa, vair.) 2:0, 46:35 Mikflikers (Krajīčeks) 2:1Soda minūtes: 6:2Metieni: 20:17.Vārtsargi: Mikaels Telkvists – Kevins Lalands (59:16 – tukši vārti)Skatītāji: 9250.

Izmantotie resursi:KHL.RU - официальный сайт : Континентальная...