06.09.2014. 17:39
Latvijas komanda Rīgas Dinamo šodien ar maču savā laukumā pret Baltkrievijas klubu Minskas Dinamo uzsāk jauno Kontinentālās hokeja līgas (KHL) sezonu. Maču tiešraidē translē televīzijas kanāls TV6.

Статья целиком:

Pēc spēles 1.trešdaļas rezultāts ir 1:0 Minskas kluba labā, vārtus skaitliskajā mazākumā 12.minūtē guva Džonatans Čīčū.

Mačs abu vienību izpildījumā iesākās līdzvērtīgi, hokejistiem laukumā cīnoties visai aktīvi. Pirmā reālā vārtu gūšanas iespēja radās trešajā minūtē, kad Minskas vienības uzbrukumu ar rezultatīvu metienu neļāva noslēgt Edgars Masaļskis. Tikmēr pāris sekundes vēlāk laukuma otrā galā rīdzinieku uzbrucējs Lauris Dārziņš no vārtu priekšas nespēja pārspēt pretinieku vārtsargu, ripu raidot tieši virsū spēlētājam. Mača piektajā minūtē divu minūšu noraidījumu par neatļautu pretinieka turēšanu saņēma Andris Džeriņš. Baltkrievijas kluba spēlētāji skaitliskajā vairākumā radīja trīs bīstamas epizodes pie Masaļska sargātajiem vārtiem, tomēr rezultāts palika nemainīgs, mājiniekiem izturot pirmo mazākumu mačā. Spēles devītajā minūtē Masaļskis vēlreiz nospēlēja veiksmīgi, neļaujot sāncenšiem atklāt cīņas rezultātu.

Minūti vēlāk Rīgas komanda tika pie iespējas divas minūtes aizvadīt skaitliskajā vairākumā. Jau pirmajās vairākuma sekundēs izcelties varēja Dārziņš, tomēr viņa metienu no asa leņķa ar pūlēm atvairīja norvēģu vārtsargs Larss Haugens. Tikmēr pāris sekundes vēlāk Minskas vienības raženais uzbrucējs Čīčū pretuzbrukumā izpildīja visai neparocīgu metienu pa Masaļska sargātajiem vārtiem, atklājot cīņas rezultātu. Neveiksmīgi epizodē nospēlēja Masaļskis, kurš rupji kļūdījās ripas tveršanā. Turpinājumā rīdzinieki aktīvi mēģināja rezultātu izlīdzināt, taču nopelnīja otro noraidījumu cīņā, ko gan pretinieki arī šoreiz nespēja realizēt. Trešdaļas noslēdzošajās minūtēs arī Rīgas vienība tika pie otrās iespējas divas minūtes cīnīties vairākumā. Pēc 120 sekundēm rezultāts uz tablo bija nemainīgs, bet 19.minūtē slovāks Marcels Hosa no vārtu priekšas nespēja pārspēt Haugenu.

Rīdzinieku treneri KHL sezonas pirmajam mačam pieteikuši 20 spēlētājus (divus vārtsargus, 12 uzbrucējus un sešus aizsargus). Vārtu drošība uzticēta Edgaram Masaļskim.

Rīgas Dinamo sastāvs

Vārtsargi: #31 Masaļskis (#36 Sedlāčeks); Aizsargi: #9 K.Rēdlihs - #44 Cibuļskis, #5 Genovejs - #68 Jurčina, #27 Pujacs - #11 Sotnieks; Uzbrucēji: #10 Dārziņš - #70 Indrašis - #47 Cipulis, #81 Hossa - #25 Džeriņš - #87 Meija, #71 Bukarts - #24 Ščastļivijs - #19 M.Rēdlihs, #17 Saulietis - #95 Upītis - #13 Skvorcovs.

Ja rīdziniekiem šis būs pirmais mačs sezonā, Minskas hokejisti pirmajā spēlē Helsinkos ar 5:4 papildlaikā pieveica līgas debitantus Jokerit. Uzvarētāju labā trīs gūti vārti un divas rezultatīvas piespēles kanādietim Džonatanam Čīčū.

Turpinājumā Rīgas Dinamo aizvadīs vēl divus mačus savā laukumā, pirmdien tiekoties ar latviešu uzbrucēja Jāņa Sprukta pārstāvēto Jaroslavļas Lokomotiv, bet trešdien samērojot spēkus ar līgas jaunpienācēju Soči.

Neskaidrību ēna

Starpsezona Rīgas Dinamo nometnē tika aizvadīta lielā neziņā, jo komandai vairs nebija ģenerālsponsora - klubu pameta galvenais naudas devējs gāzes kompānija Itera. Tas nozīmēja problēmas ar budžeta veidošanu un algu izmaksām. Pirms dažām dienām Latvijas vienības preses sekretārs Jānis Stepītis nevēlējās komentēt, vai sarunās ar potenciālajiem sponsoriem panākts kāds progress, bet kluba padomes priekšsēdētājs Juris Savickis vairākas reizes apgalvojis, ka nepieciešamā nauda tiks savākta.

Tiesa, neilgi pirms sezonas sākuma kļuva skaidrs, ka komandai ir noslēgti līgumi ar 23 hokejistiem, turklāt vienībai pievienojies zviedru uzbrucējs Līnuss Videls.

Sastāvs un treneri

Rīgas Dinamo rindās vairs nespēlē zviedru vārtsargs Mīkaels Telkvists, kura vietā nu stājies pieredzējušais latvietis Edgars Masaļskis. Sagaidāms, ka nomināli otrā vārtsarga pienākumus turpinās pildīt čehs Jakubs Sedlāčeks. Tikmēr aizsardzībā no aizvadītās sezonas sastāva prom devušies kapteinis Sandis Ozoliņš, Rodrigo Laviņš, Arvīds Reķis, Jēkabs Rēdlihs un kanādietis Mets Robinsons. Viņu vietā komandu papildinājuši kanādietis Čārlzs Genovejs un slovāks Milans Jurčina.

Savukārt uzbrukuma līnijā vairs nebūs redzami Aleksandrs Ņiživijs un slovāks Marcels Haščāks, kā arī kanādiešu trio Kails Vilsons, Pols Šekura un Džeimijs Džonsons. Šos uzbrucējus gatavojas aizstāt vietējie spēlētāji Kaspars Saulietis un Miķelis Rēdlihs, kā arī krievs Pjotrs Ščastļivijs un zviedrs Videls.

Rīgas Dinamo rindās ir vēl viens uzbrucējs Vitālijs Pavlovs, tomēr viņam maijā par aizliegto vielu lietošanu tika piemērota pusotra gada diskvalifikācija. Tas viņam liks izlaist visu sezonu un vēl arī aiznākamās sezonas ievadu. Paredzams, ka apelācijas noraidīšanas gadījumā Pavlovs dosies uz Ziemeļameriku, lai diskvalifikācijas laikā spēlētu profesionālajās līgās tur.

Nelielas izmaiņas notikušas treneru kolektīvā - savas profesionālās hokejista gaitas noslēdzis Ņiživijs, kurš tagad kļuvis par vienu no Rīgas Dinamo galvenā trenera Arta Ābola palīgiem. Toties Latvijas vienību pametis Viktors Ignatjevs, kurš par trenera asistentu rīdzinieku sastāvā strādāja iepriekšējās četras sezonas. Starpsezonā viņš nolēma pievienoties Maskavas Dinamo treneru kolektīvam, kur par galveno treneri tika iecelts latviešu speciālists Harijs Vītoliņš. Tāpat galvenā trenera palīga pienākumus Rīgas Dinamo sastāvā turpinās pildīt Ģirts Ankipāns, kurš šo darbu uzsāka pirms iepriekšējās sezonas, bet ar vārtsargiem joprojām strādās Juris Klodāns.

Finanšu trūkuma dēļ Rīgas Dinamo sezonai gatavojās krietni klusākos toņos, nekā tas bija ierasts. Pirms jaunās sezonas rīdzinieki aizvadīja 11 pārbaudes spēles, kuru laikā tika pie pieciem panākumiem. Pa to laiku tika izcīnīta trešā vieta Ufā notikušajā Baškortostānas Republikas kausa izcīņā, kā arī otrā vieta tradicionālajā Latvijas Dzelzceļa kausā.

KHL samazinās valstu pārstāvniecība

Septītajā KHL sezonā sacenšas 28 komandas no septiņām valstīm, vienību pulkam, salīdzinot ar pagājušo sezonu, paliekot nemainīgam, bet pārstāvēto valstu skaitam sarūkot par vienu. Pagājušajā sezonā Prāgas Lev no Čehijas kļuva par pirmo no ārzemju vienībām, kas iekļuvusi KHL finālā, taču jaunajai sezonai tā nespēja nodrošināt pietiekošu finansējumu, tāpēc sacensībās nestartē. Identisku lēmumu pieņēma arī Maskavas Spartak, bet Ukrainas klubs Doņeckas Donbass dalība turnīrā kļuva neiespējama valstī valdošās politiskās situācijas dēļ.

Trīs aizgājušās komandas aizstājuši divi Krievijas klubi - jaundibinātā vienība Soči un Toljati Lada, kas piedzīvo savu atgriešanos KHL, - un Helsinku vienība Jokerit no Somijas.

Šajā sezonā līgas klubus sagaida lielākais spēļu skaits sacensību vēsturē - 60 mači regulārajā čempionātā. Līdz šim nevienā no KHL sezonām katra komanda nebija aizvadījusi vairāk par 56 spēlēm. Regulārais čempionāts ilgs līdz nākamā gada 24.februārim.

Gagarina kausa izcīņā vēlāk startēs katras konferences astoņi labākie klubi, kur pirmās divas vietas ieņems divīziju uzvarētāji, bet pārējās vienības spēkosies gandarījuma turnīrā - Cerības kausā.

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga