06.09.2014. 18:06
Ar uzvaru jauno sezonu Kontinentālās hokeja līgas (KHL) čempionātā sestdien sāka Rīgas «Dinamo» komanda, kas ar 4:2 (0:1, 1:0, 3:1) savā laukumā «Arēnā Rīga» pieveica principiālo pretinieku Minskas «Dinamo» no Baltkrievijas. Divus rezultativitātes punktus uzvarētāju rindās nopelnīja trīs hokejisti.

Статья целиком:

, TVNET.LV, Sporta jaunākās ziņas

• Ābols: Man nepatīk jaunā tiesāšana, pārāk daudz noraidījumu vakar
  • Latviešiem pārbagātā Maskavas «Dinamo» cieš otro zaudējumu pēc kārtas vakar
  • Reķis un vēl trīs hokejisti pametuši Rīgas «Dinamo» 2014. g. 2. septembris

Pirmo desmit minūšu laikā pārsvars piederēja viesu komandas hokejistiem, Minskas vienībai vairākkārt bīstami apdraudot Edgara Masaļska sargātos vārtus, kurš savus pienākumus pildīja teicami. Labākā izdevība rīdzinieku rindās bija Laurim Dārziņam.

12. minūtē Minskas kluba uzbrucējs Džonatans Čīčū mazākumā negaidīti pārsteidza Masaļski. Ieslidojot uzbrukuma zonā, viņš izdarīja metienu pa Rīgas komandas vārtiem un ripa nokļuva vārtu tīklā. Šajā epizodē neveiksmīgi nospēlēja Masaļskis, jo ripa bija tverama un metiens nebija spēcīgs.

Trešdaļas turpinājumā rezultāts nemanījās, pirmajām 20 minūtēm noslēdzoties ar 1:0 Baltkrievijas vienības labā.

Jau otrās trešdaļas pirmajās sekundēs agresīvi Minskas «Dinamo» aizsardzības zonā ielauzās Mārtiņš Cipulis, izdarot bīstamu metienu no visai labas pozīcijas. Pēcāk rīdzinieki turpināja aktīvu ofensīvu «Arēnas Rīga» laukumā. Cīņas 26.minūtē divu minūšu noraidījumu saņēma bijušais Rīgas komandas spēlētājs kanādietis Pols Šekura, tomēr Minskas pārstāvji izturēja arī trešo skaitlisko mazākumu spēlē.

Trīs minūtes vēlāk viesu komanda sacēla pamatīgu vētru pie Latvijas vienības vārtiem, tomēr brīnumainā kārtā ripa neatrada ceļu vārtu tīklā, veiksmīgi burzmā cīnoties gan Masaļskim, gan visai ceturtajai maiņai.

Cīņas 30.minūtē spēcīgs Hosas metiens no tuvas distances lidoja gar pašu pretinieku vārtu konstrukciju. Divas minūtes vēlāk Minskas spēlētāju aktivitāte piespieda noteikumus pārkāpt mājinieku kapteinim Georgijam Pujacam. Turpinājumā viesi izpildīja vairākus bīstamus metienus pa Masaļska sargātajiem vārtiem, tomēr dubultot pārsvaru Minskas «Dinamo» hokejistiem neizdevās.

Sešas minūtes līdz trešdaļas beigām Rīgas vienība tika pie ceturtās iespējas cīnīties skaitliskajā vairākumā, kas arī attaisnojās. Teicamu komandas izspēli ar vārtu guvumu noslēdza aizsargs K.Rēdlihs, gūstot Rīgas «Dinamo» klubam pirmos vārtus jaunajā sezonā. Asumiem bagātā trešdaļas noslēgumā abām vienībām bija iespējas gūt arī otros vārtus, taču rezultāts nemainījās.

Arī pamatlaika noslēdzošo trešdaļu nedaudz aktīvāk iesāka rīdzinieki, turklāt jau pirmajās trešdaļas sekundēs noteikumi tika pārkāpti pret Dārziņu, kas ļāva aizvadīt kārtējo vairākuma izspēli. Vairākuma ievadā tikai nedaudz pietrūka Miķelim Rēdliham, lai pāradresētu ripu vārtu tīklā, bet pēcāk vārtus Rīgas «Dinamo» tomēr guva, kad precīzs no asa leņķa bija krievs Pjotrs Ščastļivijs - 2:1. Tikai minūti vēlāk Rīgas klubs varēja gūt arī trešos vārtus, kad Kaspars Saulietis izrāvās vienatnē pret Larsu Haugenu, vārtsargam duelī esot pārākam.

Cīņas 43.minūtē Latvijas vienība tika pie vēl viena skaitliskā vairākumā, pretiniekiem netīši laukumā sūtot pārāk daudz hokejistu. Arī šoreiz rīdziniekiem izdevās gūt vārtus, kad precīzs no vārtu priekšas bija Oskars Cibuļskis. Zīmīgi, ka Rīgas «Dinamo» visus trīs vārtus guva skaitliskajā vairākumā.

Pie sasniegtā mājinieki neapstājās un turpināja regulāri apdraudēt pretinieku vārtus. Cīņas 47.minūtē teicamu pretuzbrukumu izveidoja Rīgas klubs, kas tika noslēgts ar vēl vienu vārtu guvumu. Lieliski no distances meta Roberts Bukarts, padarot rezultātu jau graujošu - 4:1. Divas minūtes vēlāk Marsela Hosas metiens trāpīja pa Baltkrievijas komandas vārtu stabu un veiksmīgi atleca atpakaļ pie vārtsarga, rezultātam paliekot nemainīgam.

51.minūtē pēc ilgāka laika pie vairākuma izspēles tika arī Minskas «Dinamo», kad noteikumus pārkāpa Saulietis. Brīdi vēlāk Georgijs Pujacs raidīja ripu pāri laukuma apmalei, nopelnot vēl vienu noraidījumu. Līdz ar to rīdzinieki palika divu vīru mazākumā. Vairākuma ievadā Minskas komanda nomainīja vārtsargu pret laukuma sesto spēlētāju, kas ļāva viesiem cīnīties sešiem pret trim Rīgas kluba spēlētājiem.

Risks attaisnojās, un Minskas vienība samazināja deficītu uz tablo. Precīzs no vārtu priekšas bija Pols Šekura. Pamatlaika izskaņā divu minūšu noraidījumu saņēma mājinieku spēlētājs slovāks Milans Jurčina. Abas vienības bija tuvu, lai gūtu vēl vienus vārtus, tomēr rezultāts palika nemainīgs, rīdziniekiem jauno KHL sezonu sākot ar panākumu.

Par mača labāko hokejistu rīdzinieku rindās tika atzīts Masaļskis.

Rīgas «Dinamo» - Minskas «Dinamo» 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)

Vārtu guvēji: 1:0 Džonatans Čīčū (11:35, maz.), 1:1 Krišjānis Rēdlihs (Dārziņš, Indrašis) (35:19, vair.), 2:1 Pjotrs Ščastļivijs (Hosa, Genovejs) (41:53, vair.), 3:1 Oskars Cibuļskis (Indrašis, K. Rēdlihs) (44:25, vair.), 4:1 Roberts Bukarts (Skvorcovs, Ščastļivijs) (47:36), 4:2 Pols Šekura (Linglē, Čīčū) (53:08, vair.).

Metieni: 26 - 38

Soda minūtes: 14 - 14

Latvijas komandas treneri KHL sezonas pirmajam mačam pieteikuši 20 spēlētājus (2 vārtsargus, 12 uzbrucējus un 6 aizsargus). Vārtu drošība uzticēta Edgaram Masaļskim.

Rīgas «Dinamo» komandas sastāvs spēlei ar Minskas «Dinamo»

Vārtsargi: #31 Edgars Masaļskis, (#36 Jakubs Sedlāčeks);

Aizsargi: #9 Krišjānis Rēdlihs - #44 Oskars Cibuļskis, #5 Čejs Genovejs - #68 Milans Jurčina, #27 Mārtiņš Porejs - #11 Kristaps Sotnieks;

Uzbrucēji: #10 Lauris Dārziņš - #70 Miks Indrašis - #47 Mārtiņš Cipulis, #81 Marsels Hosa - #25 Andris Džeriņš - #87 Gints Meija, #71 Roberts Bukarts - #24 Pjotrs Ščastļivijs - #19 Miķelis Rēdlihs, #17 Kaspars Saulietis - #95 Juris Upītis - #13 Gunārs Skvorcovs.

Nākamo spēli Rīgas «Dinamo» aizvadīs pirmdien, kad savu skatītāju priekšā tiksies ar centra uzbrucēja Jāņa Sprukta pārstāvēto Jaroslavļas vienību «Lokomotiv», bet trīs mājas spēļu sērija tiks noslēgta trešdien pret jaundibināto HK «Soči».

Sagatavošanās ciklā jaunajai sezonai «Dinamo» aizvadīja 11 pārbaudes spēles, kurās tika pie piecām uzvarām.

Šajā sezonā līgas klubus sagaida lielākais spēļu skaits sacensību vēsturē - 60 mači regulārajā čempionātā. Līdz šim nevienā no KHL sezonām katra komanda nebija aizvadījusi vairāk par 56 spēlēm. Regulārais čempionāts ilgs līdz nākamā gada 24.februārim.

Gagarina kausa izcīņā vēlāk startēs katras konferences astoņi labākie klubi, kur pirmās divas vietas ieņems divīziju uzvarētāji, bet pārējās vienības spēkosies gandarījuma turnīrā - Cerības kausā.

Reklāma: Atrodi sev atbilstošo vakanci starp 8 000 darba piedāvājumiem nozaru speciālistiem!

Preiļu 1. pamatskola Preiļu 1. pamatskola Daugavpils 34, Preiļi, Preiļu n., LV-5301
Михайлов Юрий Михайлов ЮрийГреко-римская борьба, Вольная борьба, Женская борьба, Борьба на поясах, Пляжная борьба