17.01.2014. 21:38
Šovakar kārtējo regulārās sezonas spēli aizvadīja Rīgas "Dinamo" vienība, kas, lai gan divas reizes mača gaitā izvirzījās vadībā, ar 2:3 atzina Novosibirskas "Sibir" vienības pārākumu. Vārtus rīdzinieku labā guva Marcels Haščāks un Mets Robinsons.

Gana aktīvi maču iesāka abas komandas, un jau pavisam drīz divus skaitliskos vairākumus pēc kārtas aizvadīja Rīgas "Dinamo" hokejisti, Ņikitas Bespalova vārtus gan neiekarojot. Perioda vidū pēc skaistas Šehuras un Skvorcova saspēles izcilu punktu rīdzinieku ātrajam uzbrukumam pielika Marcels Haščāks, atklājot mača rezultātu.

Jau perioda otrajā pusē Sedlāčeks raidīja ripu pāri laukuma apmalei, "Sibir" iegūstot skaitlisko vairākumu. Novosibirskieši visa tā gaitā ļoti aktīvi uzbruka, visbeidzot atlēkušo ripu vārtos raidot Dmitrijam Monjam. Perioda turpinājumā abas komandas aizvadīja līdzīgu cīņu, pirmajām divdesmit minūtēm noslēdzoties ar rezultātu 1:1.

Otrās trešdaļas ievadā "Sibir" hokejistiem bija iespēja aizvadīt vēl vienu vētrainu skaitlisko vairākumu, šoreiz gan Sedlāčeka vārtos ripu neraidot. Arī pēc vairākuma izskaņas viesi uzbruka vairāk, taču pirmos uzbrukumus veidojot rīdziniekiem, pie skaitliskā vairākuma tika arī "Dinamo" hokejisti, jau tā ievadā ar metienu no zilās līnijas vadību atjaunojot Metam Robinsonam.

Uzreiz pēc vārtu guvuma uz Sedlāčeka sargātajiem vārtiem rāvās novosibirskieši, spēlei gaitai kļūstot ātrākai un asākai – jau drīz abas komandas sāka spēlēt uzbrūkoša stila hokeju, uzbrukumam vienā laukuma galā ātri nomainot uzbrukumu pie pretējiem vārtiem. Īsi pirms perioda beigām „Sibir” tomēr izdevās panākt 2:2, kad no zilās līnijas ar precīzu metienu vārtu stūrī Sedlāčeku pārspēja Aleksejs Kopeikins.

Trešā perioda ievadā abas komandas centās spēlēt piesardzīgi, taču jau trešajā minūtē uzbrukumā aizrāvās Sandis Ozoliņš, kā rezultātā divatā pret Rustamu Begovu un Sedlāčeku uz „Dinamo” vārtiem izrāvās Stepans Saņņikovs un Oļegs Gubins, otrajam ripu raidot vārtus, tādējādi pirmo reizi vadībā nonākot „Sibir”.

Arvien aktīvāk uzsāka spēlēt rīdzinieki, taču pretinieki turpināja kontrolēt mača gaitu, vairākas reizes rīdzinieku vārtus no zaudējuma glābjot arī Sedlāčekam. Tuvojoties mača izskaņai, rīdziniekiem problēmas sagādāja pat savas zonas atstāšana. Pēc pusminūtes pārtraukuma rīdzinieki tomēr ielauzās pretinieku zonā, un nomainīts tika arī Sedlāčeks, taču neizšķirtu panākt tā arī nespēja.

Nākamo spēli rīdzinieki aizvadīs jau parīt, kad turpinot mājas spēļu sēriju savā laukumā uzņems Habarovskas „Amur” hokejistus.

"Dinamo" - "Sibir" 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)Vārti: 10:21 Haščāks (Skvorcovs, Šehura) 1:0, 14:57 Monja (Lehtere, Martjonovs, vair.) 1:1, 27:12 Robinsons (Haščāks, vair.) 2:1, 35:15 Kopeikins (Martjonovs) 2:2, 42:38 Gubins (Saņņikovs) 2:3Vārtsargi: Jakubs Sedlāčeks – Ņikita Bespalovs

Jakubs Sedlāčeks (Mikaels Telkvists); Sandis Ozoliņš – Kristaps Sotnieks, Rodrigo Laviņš - Mets Robinsons, Krišjānis Rēdlihs – Georgijs Pujacs; Marcels Hosa - Kails Vilsons – Lauris Dārziņš, Marcels Haščāks - Pols Šehura - Miks Indrašis, Vitālijs Pavlovs – Andris Džeriņš – Roberts Bukarts, Gunārs Skvorcovs – Māris Bičevskis – Rustams Begovs.

Izmantotie resursi:KHL.RU - официальный сайт : Континентальная...