11.01.2014. 15:33

Статья целиком:

, TVNET.LV, Sporta jaunākās ziņas

Pirms pirmās šautuves Rastorgujevs bija otrais, bet pēc tās jau bija izvirzījies vairāk nekā desmit sekunžu vadībā. Otrajā šautuvē Latvijas labākais biatlonists pieļāva vienu kļūdu, kā rezultātā nācās izkrist no pirmā desmitnieka. Pēc trešās šautuves, kurā Rastorgujevs nepieļāva nevienu kļūdu, viņam izdevās jau atkal ielauzties pirmajā pieciniekā. Savukārt pēdējā šautuvē Latvijas biatlonists pamanījās pieļaut divas kļūdas, kā rezultātā nācās atkrist atpakaļ par vairākām vietām un samierināties ar 18.pozīciju finišā.

Latvijas biatlonists 20 kilometru distanci veica 50 minūtēs un 59,1 sekundē, par nedaudz vairāk kā divām minūtēm atpaliekot no sacensību uzvarētāja pasaules čempiona norvēģa Ēmila Hegles Svendsena, bet otro vietu izcīnīja krievs Aleksejs Volkovs, kurš no uzvarētāja atpalika par 14,6 sekundēm.

Šī ir Svendsena 34.uzvara kādā no Pasaules kausa sacensībām, kas viņam panākumiem bagātāko biatlonistu sarakstā ļauj pakāpties uz trešo vietu.

Tikmēr trešo vietu šajā posmā izcīnīja vēl viens Krievijas biatlonists Jevgēņijs Ustjugovs.

Šajās sacensībās nestartēja Pasaules kausa kopvērtējuma līderis Martēns Furkads no Francijas.

Savukārt citi Latvijas sportisti individuālajā distancē finišēja ārpus labāko 60 pulka - Rolands Pužulis ar trīs kļūdām šaušanā bija 75.vietā, bet Aleksandrs Patrijuks ar astoņām kļūdām bija pēdējā, 101.pozīcijā.

Labākie 60 šīs distances sportisti kvalificējās svētdien gaidāmajām iedzīšanas sacensībām, kurās starta laiki šoreiz tikA ņemti tieši pēc individuālajām sacensībām un izdalīti ar divi.

Kā zināms, piektdien 15 kilometru individuālajā distancē latviete Žanna Juškāne pieļāva desmit kļūdas šaušanā un bija 98.vietā un nekvalificējās svētdien iecerētajai iedzīšanai.

Pasaules kausa posms sākās trešdien ar 4x6 kilometru stafetes sacensībām sievietēm, kurās pēc divu gadu pārtraukuma pie uzvaras tika Krievijas izlase.

Savukārt ceturtdien 4x7,5 kilometru stafetē vīriem pie pirmā panākuma kopš 2009.gada decembra tika Austrija. Pateicoties sekmīgam Andreja Rastorgujeva sniegumam, pēc pirmā posma līderpozīcijā atradās Latvija, tomēr noslēgumā tā palika 20.pozīcijā.

Posma turpinājumā individuālo distanci aizvadīs vīri, bet svētdien notiks iedzīšanas.

Līdz Soču ziemas olimpiskajām spēlēm notiks seši Pasaules kausa izcīņas posmi, bet pēc tam norisināsies vēl trīs.

Kā ziņots, iepriekšējā posmā Vācijas pilsētā Oberhofā teicami startēja Latvijas izlases līderis Rastorgujevs. Viņš izcīnīja 28.vietu sprintā, vēlāk sasniedza labāko rezultātu starp visiem konkurentiem iedzīšanā un kopvērtējumā spēja pakāpties uz ceturto pozīciju, atkārtojot karjeras labāko rezultātu, bet otrajā masu startā karjerā ieņēma 14.vietu.

Rastorgujevs un Juškāne, visticamāk, būs vienīgie Latvijas pārstāvji Soču ziemas olimpiskajās spēlēs. Dalībai olimpiskajās spēlēs rīkotāji dalīs arī īpašos ielūgumus jeb «wild card», tomēr Latvijai praktiski nav cerību kādu no tiem iegūt. Pirms sezonas uz to varēja pretendēt Edgars Piksons, tomēr viņa rezultāti Pasaules kausa sacensībās nav bijuši pietiekoši labi.

Pagājušo Pasaules kausa sezonu Rastorgujevs sāka negaidīti veiksmīgi un bija starp ātrākajiem slēpotājiem visu sportistu vidū, tomēr gadu mijā viņu vairakkārt piemeklēja veselības problēmas, un Latvijas sportists nepaspēja atgūties līdz pasaules čempionātam, kurā ar augstiem rezultātiem neizcēlās.

Pērnās Pasaules kausa sezonas noslēgumā Rastorgujevs ierindojās 36.vietā, bet sezonas izskaņā notikušajā Soču posmā Latvijas biatlonists pat izcīnīja ceturto vietu.