09.06.2015. 11:47
Populārākais Polijas futbolam veltītais žurnāls "Pilka Nozna" aizvadītās sezonas apkopojumā par labāko labās malas pussargu atzinis Latvijas izlases uzbrucēju Denisu Rakelu.

"Tā nu patiešām ir sensācija - Deniss Rakels mūsu balsojumā pārspēja visus, ieskaitot Varšavas "Legia" līderi un šīs pozīcijas galveno favorītu Mihalu Žiro," raksta "Pilka Nozna", skaidrojot savu izvēli par labu Rakelam. "Krakovas kluba pārstāvim ir nepilni 23 gadi, taču var teikt, ka viņš atdzimis no jauna. 2011. gadā viņš ieradās Polijā un tika sagaidīts kā liels Latvijas talants (paspēja kļūt pat Latvijas Virslīgas labāko vārtu guvēju), kas, protams, neapstiprinājās."

"Turklāt drīz arī Rakelam pielipa tāda puiša slava, kurš no ballītēm nevairās, un Ļubinas klubs no viņa šķīrās bez mazākās nožēlas. Iespēju nolēma dot "Cracovia", kur pierādījās, ka šis futbolists patiešām ir spējīgs spēlēt augstākajā līmenī. Šosezon parādīja efektīvu un ar baudu skatāmu futbolu, izdarīja četras rezultatīvas piespēles un guva 11 vārtus, divreiz vairāk nekā iepriekš pieminētais Žiro."

"Pilka Nozna" ir prestižākais Polijas izdevums, kurš veltīts futbola tematikai, un Ekstraklases sezonas labāko noskaidrošanā piedalījās septiņi žurnālisti, kuri noteica uzvarētājus astoņās pozīcijās un sastādīta sezonas simbolisko izlasi, kurā kā labākais labais pussargs iekļauts arī Rakels. Izcelts arī Latvijas izlases vārtsargs Pāvels Šteinbors, kuram sezonas otrā puse gan neizdevās īpaši veiksmīga un viņš palika tieši ārpus piecu labāko vārtsargu saraksta.

Sezonas labākos savā vērtējumā paziņojusi arī Ekstraklases vadība, taču pielietoja citus kritērijus un noteica labākos tikai četrās pozīcijās, proti, vārtsargs, aizsargs, uzbrucējs un pussargs, un šajās nominācijās Latvijas futbolisti neparādījās.

Savukārt Šveices portāla "Bluewin" Superlīgas simboliskās izlases rezerves sastāvā iekļauts Andris Vaņins. 35 gadus vecais Latvijas vārtsargs šosezon Superlīgā piedalījās 23 spēlēs, 12 no tām nosargājot savus vārtus neskartus, tiesa, lielu sezonas daļu nācās izlaist traumas dēļ. Simboliskajā izlasē vārtsarga pozīciju aizņēma Čehijas izlases rezerves vārtsargs Tomāšs Vaclīks, kurš pārstāv čempioni "Basel".

Izmantotie resursi:Le Top 11 de la saison 2014/2015 en Super League#GalaEkstraklasy - poznaliśmy najlepszych!"Pilka Nozna" (2015. g. devītā jūnija izdevums)Latvijas In-line hokeja federācija Uzvaras prospekts 17-14, Baloži, Ķekavas n., LV-2128
Солнцев Валерий Солнцев ВалерийГреко-римская борьба, Вольная борьба, Пляжная борьба
Регистрация