09.02.2017. 05:45

Kristaps Porziņģis laukumā pavadītajās 27 minūtēs guva tieši 27 punktus (1p. 3/4, 2p. 6/12, 3p. 4/7), aizvadot savu rezultatīvāko spēli kopš decembra vidus. Latviešu uzbrucējam arī sešas atlēkušās bumbas (četras no tām uzbrukumā), divas piespēles un divas pārtvertas bumbas, kā arī viena kļūda. Porziņģis savā pirmajā spēlē pret NBA superzvaigzni Bleiku Grifinu, kurš guva 32 punktus, ieguva +/- koeficientu mīnus viens.

Taču jau atkal Porziņģis neizvairījās no tiesnešu nelabvēlības un biežiem noteikumu pārkāpumiem. Viņam tika fiksētas piecas piezīmes, un šo skaitu Porziņģis sasniedzis septiņās no pēdējām astoņām spēlēm.

Porziņģis spēli iesāka nesalīdzināmi veiksmīgāk nekā pirms divām dienām. Jau pirmajā ceturtdaļā viņš guva 11 punktus, bet otrajā ceturtdaļā pēc pāris neizmantotām brīvu pustālo metienu iespējām trāpīja savu trešo tālmetienu. Taču puslaika beigās jau atkal nācās doties uz rezervistu soliņu piezīmju problēmas dēļ - divas pārcenšanās aizsardzībā un Bleika Grifina agresīvs caurgājiens sagādāja Porziņģim trīs piezīmes.

Grifins pirmajā ceturtdaļā guva veselus 18 punktus, bet kopumā abas komandas uzbruka grozam ar lielisku precizitāti (abām vairāk nekā 55% metienos no spēles), un pirmais puslaiks beidzās ar 68:67, rezultātu, kas būtu pilnīgi normāls spēles gala rezultāts Eiropas basketbolā. Ņujorkai 16 punktus guva Karmelo Entonijs, savu iespēju sākumsastāvā Žoakima Noā nespēlēšanas dēļ aktīvi izmantoja Kails O`Kvins, bet viesiem grūti apturams bija centrs Deandrē Džordans.

Porziņģis otrā puslaika sākumā iemeta kā pēc rokasgrāmatas izpildītu pustālo metienu pagriezienā pāri Grifinam, taču drīz vien saņēma jau ceturto piezīmi. Porziņģis centās pierunāt treneri, lai atstāj viņu laukumā, taču Džefs Hornačeks tomēr veica maiņu. "Knicks" turpinājumā tik un tā izdevās pārņemt vadību, turklāt Entonijs ceturtdaļas pēdējās sekundēs iemeta tālmetienu ar sodu, panākot 95:88.

Arī pēdējās ceturtdaļas sākumā Porziņģi sagaidīja piezīme, šoreiz uzbrukumā un pēc diskutabla tiesnešu lēmuma. Taču viņš atgriezās laukumā trīs minūtes pirms beigām un divreiz pēc kārtas spēcīgi trieca bumbu "Clippers" grozā. Bet viesiem bija pamatīga atbilde izrāviena 7:0 izskatā, un piecus no šiem punktiem guva Džamals Krofords. "Clippers" gan pēdējā minūtē kļūdījās aizsardzībā un atļāva Entonijam iemest brīvu tālmetienu, taču atjaunoja četru punktu pārsvaru.

20 sekundes pirms beigām Porziņģis trāpīja vienu no diviem soda metieniem, bet Džordans laukuma pretējā pusē aizmeta garām abus. Entonijam ar tālmetienu bija iespēja izraut neizšķirtu, bet viņš kļūdījās, un "Clippers" ar pūlēm guva uzvaru 119:115.

Jāpiemin arī notikums ārpus basketbola laukuma - pirmajā ceturtdaļā "Knicks" īpašnieka Džeimsa Dolasa virzienā agresīvi devās viens no "Knicks" 90. gadu labākajiem spēlētājiem Čārlzs Ouklijs. Viņš skaļi aizvainoja Dolanu un iesaistījās asumos ar drošības darbiniekiem, kas noveda pie Ouklija saslēgšanas rokudzelžos turpat arēnā un aresta.