17.01.2016. 09:24
Latviešu talants Kristaps Porziņģis sestdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta mačā aizvadīja lielisku pirmo ceturtdaļu un visas spēles laikā iemeta 17 punktus, tomēr viņa pārstāvētā Ņujorkas «Knicks» viesos ar 95:103 (31:28, 23:24, 19:21, 22:30) piekāpās Memfisas «Grizzlies».

Статья целиком:

Pirms šī mača «Knicks» bija izcīnījusi piecas uzvaras pēdējās septiņās spēlēs, bet iepriekšējā cīņā tā divu Ņujorkas komandu duelī ar 104:110 pretineku laukumā piekāpās Bruklinas «Nets».

Piektdien «Knicks» ziņoja, ka Porziņģim ir sāpes labajā plecā, tāpēc viņa dalība sestdienas mačā bija neskaidra, tomēr latvietis laukumā izgāja. Savukārt «Knicks» līderis Karmelo Entonijs potītes traumas dēļ izlaida otro maču pēc kārtas, tomēr paredzams, ka laukumā viņš atgriezīsies pirmdienas spēlē pret Filadelfijas «76ers».

Šajā spēlē Porziņģis laukumā pavadīja 28 minūtes un 25 sekundes, kā laikā realizēja sešus no deviņiem divpunktu metieniem, vienu no trim tālmetieniem, kā arī divus no trim soda metieniem.

Tāpat viņam četras atlēkušās bumbas, divas piespēles, divas pārtvertas bumbas, viena kļūda un divas piezīmes.

Ar 17 punktiem Porziņģis bija rezultatīvākais «Knicks» komandā, bet 15 punktus iemeta Kails O'Kvinns, kamēr 13 punkti Derika Viljamsa kontā.

Tikmēr «Grizzlies» rindās ar 37 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām izcēlās Marks Gasols, kamēr 18 punktus guva Džefs Grīns.

Mača sākumā, galvenokārt pateicoties Gasola sniegumam, ar 10:4 vadībā izvirzījās mājinieki. Pēc nospēlētām trim minūtēm Porziņģis realizēja savu pirmo tālmetienu mačā, bet minūti vēlāk viņš pievienoja vēl divus punktus, panākot 9:13. Turpinājumā tieši latvietis bija tas, kurš pirmās ceturtdaļas vidū izvirzīja «Knicks» vadībā ar 17:16. Pēc realizēta soda metiena viņš tika arī nomainīts, bet pirmo ceturksni «Knicks» noslēdza ar 31:28 savā labā, Porziņģim šajā spēles nogrieznī izceļoties ar desmit punktiem.

Pirmajās divarpus minūtēs otrajā ceturksnī Grīns guva astoņus punktus, palīdzot mājiniekiem izvirzīties vadībā ar 37:32, bet minūti vēlāk Porziņģis atgriezās laukumā. Pievienojis vēl divus punktus un panācis 38:39, viņš ceturtdaļas vidū tika nomainīts, taču viņa vietā nākušais Robins Lopess uzreiz nopelnīja savu trešo piezīmi, kas latvietim lika atriezties laukumā un nospēlēt vēl nepilnas piecas minūtes. Pirmo puslaiku «Knicks» uzvarēja ar 54:52, bet Porziņģis šajā laikā bija izcēlies ar 12 punktiem un trim atlēkušajām bumbām.

Trešās ceturtdaļas pirmajā pusē latvietim ar metieniem nesekmējās, tomēr spēles nogriežņa vidū viņš pusminūtes laikā guva vēl četrus punktus, «Knicks» pietuvojoties līdz divu punktu deficītam (64:66). Pēc trim minūtēm Porziņģis devās atpūsties uz rezervistu soliņa, bet ceturto mača ceturtdaļu komandas uzsāka rezultāta tablo vēstot neizšķirtu 73:73.

Pirmajās četrās ceturtdaļas minūtēs «Knicks» nonāca iedzinējos ar 77:82, taču arī pēc Porziņģa atgriešanās laukumā viesiem neveicās ar atspēlēšanos. Ceturkšņa vidū Gasols panāca jau desmit punktu pārsvaru «Grizzlies» vienībai (89:79), kamēr trīs minūtes pirms finālsvilpes tieši Porziņģis bija tas, kurš ar precīzu soda metienu pārtrauca «Knicks» četru minūšu «sauso» periodu, bet pusminūti vēlāk latvietis tika nomainīts. Bez Porziņģa palīdzības pusminūti līdz spēles beigām ņujorkieši pietuvojās līdz piecu punktu deficītam, tomēr vairāk atspēleties viņiem neizdevās un tika piedzīvots zaudējums ar 95:103.

Ar 20 uzvarām 42 spēlēs «Knicks» atkāpusies uz 11.vietu Austrumu konferencē, bet «Grizzlies» ar 23 panākumiem 43 cīņās ir sestā Rietumos.

Pirmdien «Knicks» plkst.20 pēc Latvijas laika pret līgas pastarīti «76ers» uzsāks trīs mājas spēļu sēriju. Trešdien Ņujorkas vienība spēkosies ar Jūtas «Jazz», bet piektdien tā tiksies ar Losandželosas «Clippers».