23.11.2013. 15:38
Šodien ar vīriešu un sieviešu sprinta sacensībām startējusi Starptautiskās biatlona savienības (IBU) kausa izcīņa. Pirmajā posmā Idrē (Zviedrija) vīriem uzvaru izcīnījis Krievijas sportists Timofejs Ļapšins, savukārt labāko rezultātu no Latvijas sportistiem izrādījis Edgars Piksons, kurš 10 kilometru distancē uzrādīja 43.ātrāko laiku.

Trīs Latvijas biatlonisti šodien Idrē (Zviedrijā) devās uz starta sezonas pirmajā IBU kausa posmā. Edgars Piksons bija labākais no Latvijas trijnieka, 10 kilometru sprinta distanci veicot 25 minūtēs un 54,7 sekundēs (viena kļūda šaušanā) Piksons ar šo rezultātu ieņēma 43.pozīciju.

Toms Praulītis ar trim kļūdām šaušanā ieņēma 102.pozīciju, finišējot pēc 27 minūtēm un 45,9 sekundēm. Savukārt Daumants Lūsa šāva nekļūdīgi, tomēr distancē Latvijas biatlonists šo priekšrocību neprata izmantot, paliekot 115.vietā (28 minūtes un 31,9 sekundes).

Uzvaru izcīnīja krievs Timofejs Ļapšins, kurš bez kļūdām šaušanā distanci veica 24 minūtēs un 1,9 sekundēs. Otrais palika kanādietis Nātans Smits, bet trešo vietu ieņēma norvēģis Erlends Bjentegārds. Distancē devās 140 sportisti.

Tikmēr dāmu konkurencē startēja divas Latvijas sportistes. Baiba Bendika ar divām kļūdām šaušanā palika 73.vietā (24 minūtes un 46,5 sekundes), bet Inga Paškovska ar trim kļūdām ierindojās 85.vietā (25 minūtes un 27,5 sekundes).

Uzvarēja Veronika Novakovska-Zemņaka (Polija), kura šāva precīzi un 7,5 kilometru distanci veica 21 minūtē un piecās sekundēs. Sacensībās startēja 107 sportistes.

Izmantotie resursi:International Biathlon Union - IBU

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933