01.06.2016. 21:24
Latvijas futbola izlase Baltijas kausa mačā ar 2:1 pieveica Lietuvu. Rezultatīva piespēle un gūti vārti Artjomam Rudņevam, bet leiši savu golu iesita vien spēles beigās.

Marians Pahars ar pārsteigumiem neizcēlās un laikam jau laida tādu starta vienpadsmitnieku, kāds (vai vismaz ļoti līdzīgs) varētu būt arī PK2018 kvalifikācijas cikla sākumā - protams, neskaitot Denisa Rakela un Aleksandra Cauņas šī brīža prombūtni. Jāizceļ, ka jau trešo spēli pēc kārtas sākumsastāvā tika iekļauts Roberts Savaļnieks. Ja salīdzinām ar pēdējās spēles sākumsastāvu (5:0 Gibraltārā), tad šodien tikai viena izmaiņa - Artis Lazdiņš ieņēma Oļega Laizāna vietu. Tikmēr Edgara Jankauska vadītajiem lietuviešiem pēc uzvaras svētdien pār Igauniju (2:0) uzreiz četras izmaiņas pamatsastāvā, tostarp šoreiz laukumā izgāja Lins Klimavičs, kurš 2013.gadā aizvadīja pilnu sezonu Rīgas "Daugavā".

Spēles sākumā mūsējie izcēlās ar pāris nedrošām epizodēm savu vārtu tuvumā. Tas vēl būtu nieks, ja sekotu labāks turpinājums, tomēr gandrīz visu pirmo puslaiku dominēja Lietuvas izlase. Pirmo ļoti reālo iespēju viesi izveidoja gan tikai 30.minūtē, taču jebkurā gadījumā lietuvieši sniegums kopumā bija krietni saturīgāks. Pieminētajā epizodē mūsu komandas centra aizsargi Kaspars Dubra un Kaspars Gorkšs mazliet nesapratās, sekoja kļūda, un Jankauska komanda pa Andra Vaņina sargāto vārtu konstrukciju trāpīja pat divreiz - Vikints Sļivka norībināja pārliktni, bet Arvīds Novikovs atlēkušo bumbu spēcīgi trieca pret vārtu stabu. Pirmā puslaika karstumā citu momentu nevienai no komandām praktiski nebija, tiesa, piemēram, stūra sitienu attiecība Latvijai bija pazemojoša - 0:8.

Pārtraukumā Pahars nomainīja aktīvo Robertu Savaļnieku un Igoru Tarasovu, uzlaižot Artūru Zjuzinu un Alekseju Višņakovu. Lietuvai tas gan neliedza arī otro puslaiku uzsākt labāk - centrējums no labās puses, un netraucēts Luka Spalvja sitiens ar galvu. Lietuviešu uzbrucējs, par laimi mums, uzsita praktiski virsū Vaņinam. Neiesit tu, iesit tev - Latvijai 50.minūtē pirmais nopietnais uzbrukums spēlē un uzreiz vārti! Pēc lieliskas Zjuzina piespēles Artjoms Rudņevs izrēķinājās ar vārtsargu, pēc tam tika prom no viņam uzklupušiem diviem leišu aizsargiem pēc kārtas un vēl pamanījās uzlikt bumbu uz paplātes pieskrējušajam Zjuzinam, kurš cauršāva pustukšos vārtus (1:0).

Izskatījās, ka pēc gūtajiem vārtiem Latvijas spēlētājiem kā akmens no sirds novēlies, un viņi sāka spēlēt atbrīvotāk un sakarīgāk. Radās vairāki pusmomenti, no kuriem gan taustāmu labumu izvilkt neizdevās. Toties 65.minūtē debiju Latvijas izlasē piedzīvoja Dāvis Ikaunieks, kurš simboliskā kārtā nomainīja brāli Jāni. Un drīz vien krita otrie vārti, Latvijai panākot 2:0! Gorkšs no savas laukuma puses teicami piespēlēja A.Višņakovam, kurš asi piespēlēja gar vārtiem - Rudņeva sitienu cīņā vārtsargs atvairīja, taču Artjoms strauji piecēlās kājās un gaisā uzlidojošo bumbu pārvirzīja vārtos ar galvu. Rudņevam otrie vārti izlases rindās un pirmie četrarpus gadu laikā...

77.minūtē izlasē debitēja arī Sergejs Vorobjovs, kurš nomainīja citu daugavpilieti, rezultātu uztaisījušo Rudņevu. 80.minūtē ļoti bīstami uzsita Dāvis Ikaunieks - bumba aizspurdza nedaudz pāri pārliktnim. Rezultāts 2:0 Latvijai bija ļoti labvēlīgs no turnīra viedokļa (Tallinā derētu pat zaudējums ar vieniem vārtiem), taču 84.minūtē Lietuvas izlase atspēlēja vienus vārtus, pie reizes atjaunojot intrigu mačā. No 16 metriem precīzs bija Tarasova komandas biedrs Bjalistokas "Jagiellonia" Fjodors Černihs (2:1), kuram bija gols arī pret igauņiem.

Atlikušajā laikā Lietuvas izlase mājinieku uzvaru īsti neapdraudēja, kamēr pretējā laukuma pusē tuvu vārtiem savā debijā bija Vorobjovs - viesu vārtsargs glāba. Latvija guva panākumu ar 2:1. Šāds rezultāts nozīmē, ka Baltijas kausa iegūšanai Tallinā sestdien būs jāizcīna vismaz neizšķirts. Latvijas zaudējums ar vieniem vai diviem vārtiem titulu dos Lietuvai, bet Igaunijas rokās trofeja nonāks vienīgi tad, ja būs uzvara ar vismaz trīs vārtu pārsvaru.

Latvija - Lietuva 2:1 (0:0)Vārti: Zjuzins 50', Rudņevs 70' - Černihs 84'.Brīdinājumi: Savaļnieks, Lazdiņš - Kuklis, Slavicks.Latvija: Vaņins, Gabovs, Dubra, Gorkšs, Maksimenko, Lazdiņš, Tarasovs (Zjuzins 46'), J.Ikaunieks (D.Ikaunieks 65'), Savaļnieks (A.Višņakovs 46'), Šabala (Laizāns 88'), Rudņevs (Vorobjovs 77').Lietuva: Šetks, Černihs, Girdvainis, L.Klimavičs, Kuklis, Norvils (Lukša 80'), Novikovs, Slavicks, Sļivka (Vaļskis 57'), Spalvis, Vaitkūns.Tiesnesis: Romers Tarajevs (Igaunija).Norises vieta: Liepāja.Skatītāji: 2 305.

Datums Laiks Vieta Spēle Rezultāts
29.05. 16:00 Klaipēda Lietuva - Igaunija 2:0 (2:0)
1.06. 19:30 Liepāja Latvija - Lietuva 2:1 (0:0)
Somija 0 1 1

* - Padomju okupācijas gados turnīrs norisinājās 20 reižu, kad Latvija svinēja deviņas uzvaras, bet lietuvieši triumfēja sešos gadījumos. Igauņiem šajos gados pieci panākumi.

Трубецкой Андрей Трубецкой АндрейГреко-римская борьба, Вольная борьба, Женская борьба, Борьба на поясах, Пляжная борьба