01.11.2015. 15:18
Latvijā no Katarā notikušā pasaules čempionāta vieglatlētikā šodien atgriezās Latvijas paraolimpieši. Viņus Rīgas lidostā sagaidīja atbalstītāji ar ovācijām, bungu skaņām un karsējmeiteņu priekšnesumu.

Статья целиком:

Dažiem desmitiem klātesošo paraolimpiešus svinīgi sagaidot lidostā, katrs no sportistiem, treneriem un citiem komandas dalībniekiem tika izsaukts atsevišķi un viņiem muzikālā pavadījuma laikā tika pasniegti ziedi.

Latvijas paraolimpiešu izlases ierašanās ar reisu no Frankfurtes starptautiskajā lidostā Rīga gan aizkavējās par nepilnu stundu.

Kā ziņots, pagājušajā svētdienā par pasaules čempionu diska mešanas sacensībās kļuva titulētais Latvijas paraolimpietis Aigars Apinis, rīku raidot 21,44 metru tālumā, kas ir jauns pasaules rekords F52 grupā.

Tāpat pirms nedēļas Edgars Bergs kļuva par vicečempionu lodes grūšanā F35 medicīnas grupā. Sportistam padevās tieši 14 metrus tāls metiens.

Savukārt pagājušajā piektdienā par pasaules vicečempionu šķēpmešanas sacensībās F37 medicīnas grupā kļuva Dmitrijs Silovs.

Ar vienu zelta un divām sudraba godalgām Latvija ieņēma 34.vietu medaļu vērtējumā. Visvairāk medaļas izcīnīja Ķīna - 41 zelta, 26 sudraba un 18 bronzas.

Latvijas izlases sastāvā Pasaules čempionātā vieglatlētikā Dohā no 21. īdz 31.oktobrim startēja Aigars Apinis (diska mešana), Edgars Kļaviņš (100 m un 200 m skriešana), Edgars Bergs (lodes grūšana), Dmitrijs Silovs (tāllēkšana, lodes grūšana un šķēpa mešana), Ingrīda Priede (diska mešana), Taiga Kantāne (lodes grūšana un diska mešana), Diāna Dadzīte (šķēpa un diska mešana, lodes grūšana).

Pirms diviem gadiem notikušajā pasaules čempionātā Silovs tika pie sudraba šķēpmešanā, kamēr Apinis izcīnīja zeltu lodes grūšanā, bet diska mešanā bija otrais.

Pasaules čempionāts bija pēdējās augstākā līmeņa sacensības pirms nākamgad gaidāmajām Riodežaneiro paraolimpiskajām spēlēm.