01.02.2014. 15:50
M-Sport komandā braucošais francūzis Braiens Bufjē, kurš sacenšas arī pasaules autorallija čempionātā (WRC), sestdien jau otrajā ātrumposmā izstājies no Eiropas autorallija čempionāta (ERČ) Latvijas posma - rallija Liepāja.

Статья целиком:

, Diena.lv, Sports

Pēc pirmā "dopa" ar Citroen DS3 S2000 automašīnu braucošais Bufjē bija rallija līderis, tomēr otrajā posmā viņš pēc dzinēja defekta bija spiests apstāties, bet vēlāk nespēja sacīkstes turpināt.

Sacīkšu ievadā par līderi kļuvis ar Latvijas licenci braucošais krievu pilots Vasīlijs Grjazins (Ford Fiesta S2000), kurš pēc trim ātrumposiem par 30,2 sekundēm apsteidz somu Esapeku Lapi (Škoda Fabia S2000). Savukārt trešais vēl 19,2 sekundes nopakaļus ir polis Kajetans Kajetanovičs (Ford Fiesta R5).

Kopējā ieskaitē pēc trim "dopiem" piektais ir latvietis Mārtiņš Svilis (Mitsubishi Lancer Evolution IX), desmito vietu ieņem Ralfs Sirmacis (Ford Fiesta R2), 18.pozīcijā atrodas Jānis Vorobjovs (Mitsubishi Lancer Evolution X), vienu vietu zemāk atrodas Kristaps Feldmanis (Ford Fiesta R2), bet 26.pozīciju ieņem Nauris Bruņinieks (Ford Fiesta R2).

Sirmacis pašlaik ir trešais 2WD grupā, bet Svilis ir līderis Production kausa ieskaitē.

Sestdienas gaitā sportisti veiks pirmos sešus ātrumposmus, bet pēc tam svētdien posms turpināsies ar atlikušajiem sešiem "dopiem".

Rallijs Liepāja risinās Liepājas un Kuldīgas apkārtnē. Kopumā 58 automašīnām divās dienās jāveic 12 ātrumposmi, kuru kopējais garums ir 240,56 kilometri. Pazīstamākais braucējs sacīkstēs šogad ir Bufjē, kurš janvārī izcīnīja otro vietu WRC jaunās sezonas pirmajā posmā Montekarlo.

Pirms gada Latvijas posmā ERČ ieskaitē uz starta izgāja vien 37 automašīnas.

Tāpat paralēli ERC posmam risinās arī pirmie divi Latvijas čempionāta posmi, kuriem pieteikušies 32 braucēji. Katra sacensību pilnā diena būs kā atsevišķs nacionālā seriāla ieskaites posms.

Latvijas čempionāta pirmā posma kopvērtējumā pēc trim ātrumposmiem līderi ir Grjazins, kurš par 8,5 sekundēm apsteidz lietuvieti Roku Kvaraceju (Mitsubishi Lancer Evo X), savukārt trešais pēc minūtes un 2,0 sekundēm ir krievs Igors Bulancevs (Mitsubishi Lancer Evo X). Savukārt ceturto vietu pašlaik ieņem Svilis, kurš līderim zaudē minūti un 5,9 sekundes.

R5 grupā līderis ir Grjazins, N4 grupā labākais pašlaik ir Bulancevs, bet R2 grupā līdera godā ir Sirmacis.

Latvijas autorallija čempionātā šogad paredzēti astoņi posmi. Divām Liepājas sacīkstēm sekos vēl viens ziemas rallijs - februāra otrajā pusē paredzētais rallijs Sarma. Vasarā būs trīs posmi Latvijas teritorijā - ralliji Talsi, Kurzeme un Latvija -, bet kaimiņvalstīs norisināsies Viru rallijs Igaunijā un 300 ezeru rallijs Lietuvā.

Kā ziņots, ERČ posmi Latvijā notiks vēl vismaz trīs gadus.

ERČ šīgada sezonā ir 12 posmi - trīs sniega un ledus ralliji, kas veido jauno ERČ Ziemas kausa izcīņu, divi grunts posmi, četri asfalta seguma posmi un trīs jauktā asfalta un grants seguma ralliji. Sezona tiek dalīta divās daļās - pirmie un pēdējie seši posmi -, čempionāta kopvērtējumā skaitot četrus labākos rezultātus no katras daļas.

Papildināts viss teksts Latvijas Savatē federācija Grostonas 6b, Rīga, LV-1013
Луценко Екатерина Луценко ЕкатеринаАэробика, Аква-аэробика
Регистрация