01.07.2012. 18:57

Latvijas skrējējs Dmitrijs Jurkevičs svētdien finišēja 7.vietā Eiropas čempionāta vieglatlētikā 1500 metru distances finālā, izcīnot lielāko panākumu savā karjerā. Tomēr jau pēc finiša tika diskvalificēts turku skrējējs Ilams Tanui Ezbilens, tādēļ Latvijas sportistam piešķirta 6.vieta. Līdz ar to visi Latvijas sportisti dalību Eiropas čempionātā ir noslēguši.

Статья целиком:

Skrējiena sākumā Jurkevičs turējās grupas beigās, tomēr pēdējā aplī devās jau kā līderis. Tiesa, ilgi skrējiena vadībā Latvijas sportists nenoturējās un viņu līdz finišam apsteidza seši sportisti. Dmitrijs finišēja ar laiku trīs minūtes un 47,36 sekundes, izcīnot augsto 6.vietu Eiropas čempionātā.

Par Eiropas čempionu visai negaidīti kļuva norvēģis Henriks Ingebrigtsens (3:46.20), bet 13 sekundes simtdaļas viņam zaudēja francūzis Florians Karvaljo. Bronza tika spānim Davidam Bustosam.

Savā pusfināla skrējienā sestdien Jurkevičs finišēja pēc trim minūtēm un 41,45 sekundēm, ieņemot trešo vietu. Izšķirošo izrāvienu sportists veica distances pēdējos 100 metros, kad spēja atrast brīvu vietu pirmajā celiņā.

Latvijas pārstāvis finālā iekļuva ar kopsummā trešo labāko rezultātu.

Iepriekš čempionātā 800 metru distancē Jurkevičs startēja neveiksmīgi, nepārvarot priekšsacīkstes un ieņemot 26.pozīciju.

Latvijas sportistiem visveiksmīgākā bija čempionāta ceturtā diena sestdien, kad sesto medaļu kopš 1994.gada Latvijai Eiropas čempionātos izcīnīja septiņcīņniece Laura Ikauniece, kura ierindojās trešajā vietā. Šajā pašā disciplīnā ceturtā bija Aiga Grabuste.

Tāpat sestdien sestajā vietā 3000 metru šķēršļu skrējienā ierindojās Poļina Jeļizarova.

Pirms tam čempionātā sestās vietas attiecīgi tāllēkšanā un šķēpmešanā izcīnīja Ineta Radeviča un Sinta Ozoliņa-Kovale. Tāpat sestajā vietā pēc kritiena 100 metru distances finālā tika klasificēts traumu guvušais Ronalds Arājs.

Tagad kopš 1994.gada Latvijas vieglatlēti Eiropas čempionātos spējuši izcīnīt divas zelta (Staņislavs Olijars un Radeviča), divas sudraba (Aigars Fadejevs un vēlreiz Olijars) un divas bronzas (Māris Bružiks un Ikauniece) medaļas.

Pēc turku sportista diskvalifikācijas precizēta Dmitrija Jurkeviča izcīnītā vieta Eiropas čempionātā!

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933